Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Американска фирма водещ производител на компресори. Ако не и знаеш името говори за това колко си информиран.

    А относно американското правителство, интересно как така толкова грижливо следят кои чужди фирми помагат за "заобикалянето на Украйна" а са лекичко "разсеяни" за собствените фирми които дават оборудване за същото. Този Поток не е от вчера, добре знаят какви договори са сключвани, още повече че това оборудване се дават експортни лицензии именно от американското правителство.

    тНещо повече, компресорите и в други наши станции работещи с руски газ /включително транзитни/ също са американски. И така американците ни помагат да сме "руска губерния". И не само знаят но и американският посланик присъства при откриването им. Нещо на двоен аршин ми понамирисва. Или по-точно, вие се пишете по-католици от папата.

    https://www.bulgartransgaz.bg/news/itb-230.html
    „Булгартрансгаз“ ЕАД въведе в експлоатация модернизираната компресорна станция „Лозенец“

    Компресорна станция "Лозенец" е включена в трасето на преминаващия през българска територия транзитен газопровод за Турция, Гърция и Македония. Реконструкцията на обекта включва разширение на наличната площадка и инсталиране на два нови газотурбинни компресорни агрегата в съседство с наличното оборудване, с което се увеличава мощността на горивната инсталация. Изградени са и два нови компресорни цеха. Модернизацията на съоръженията се изпълнява от "Главболгарстрой", а доставката на оборудването е на американската компания Солар Турбайнс. Стойността на реконструкцията на компресорна станция "Лозенец" възлиза на близо 70 млн. лв.

    На церемонията по въвеждане в експлоатация на компресорна станция "Лозенец" присъстваха министър-председателят Бойко Борисов, министърът на енергетиката Теменужка Петкова, посланикът на Съединените американски щати у нас Н. Пр. Ерик Руби

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
      признавам, че и аз бях от тях преди да намеря допълнителната информация/.
      .

      Хайде поредния дето намери допълнителната "ИНФОРМАЦИЯ" .. . и смени плочата (за денги няма символ)

      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • Фред
        Фред коментира
        Редактиране на коментар
        За простотията също няма символ.

      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Може, може, щом "класикът" (и създател на велики потоци) е казал "Аз съм прост и вие сте прости", какво да правиш, изпълняваш.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        disko, като нискобюджетен трол не е възпитано да гледаш в чуждите канчета и да броиш чуждите денги.

    • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
      ... Показвате пълно непознаване на това какво значи Транзитен Газопровод, той служи да ПРЕНАСЯ до други страни, не да прави местното газоснабдяване....
      Мда . Аз напълно не познавам това какво значи Транзитен Газопровод ,ама желая да се образовам . И понеже не чета статии в Интернет , да попитам :

      - забранено ли е по трасето на Транзитен Газопровод да се изгражда отклонение до газорапределителна станция за местно газоснабдяване ?
      - съгласно Вашето определение за "Транзитен Газопровод" т.нар. Балкански поток , започваш от руска територия и завършващ в Австрия , какъв се явява за Турция : транзитен или преносен за вътрешно газоразпределение или и двете ? Щото на турска територия тръбопроводът хем е магистрален , хам черпи за вътрешни нужди . Значи там може ,а у нас не може ?
      - в Сърбия и Унгария тръбопроводът ще е напълно транзитен , или ще има И отклонения за местна консумация ?

      Това горното по прнцип . За конкретния балкански поток в българския участък питах , питах ... ама веротно още не сте намерили допълнителна информация . Ама аз пак :
      - защо техническия проект по изграждане на трасето се контролира точно от руски авторски надзор , след като ще се "транзитира " "всякакъв газ от всякъде" ( според баце Бойко)
      - защо компресорните станции ще се обслужват от батальон и половина руски персонал , въпреки че съоръжението е уж българско ?

      ... и да . Нищо не отбирам от газопроводи. Опитът ми е съвсем скромен - няколко трасета от времето , когато тръбите се заваряваха ръчно ( не че на Запад нямаше орбитални заваръчни машини ) и профилактика на една компресорна станция - подмяна на задвижки и подмяна на купчина тръбопроводи - и толкоз . И то само с командировки. .
      .... да не говорим пък за Балканския - оскъдната ми информация е единствено от посещение ( по разни причини) на място , не от четене в нет-а.
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-10-20, 09:20.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        - забранено ли е по трасето на Транзитен Газопровод да се изгражда отклонение до газорапределителна станция за местно газоснабдяване ?
        Не е забранено но е напълно безсмислено, защото съществуващата мрежа напълно задоволява нуждите ни. Контролен въпрос, ще останем ли без газ от това, че в "Балкански поток" не е предвидено отклонение за местни нужди?

        Заслепени от идеологически фанатизъм вие си вкарвате автогол, изкарвате че така мразениет "Балкански поток" ни е полезен и дори задължителен ако имаше отклонение. Къде останаха Опорните Точки, че сме маша на Путин да заобиколи Украйна и руска губерния след като искате отклонение от газопровода който бил предназначен за това?

        Съвсем правилно нашите осигуриха местното потребление да е независимо от транзитният газопровод. Зашото неговата съдба беше неясна, можеше да бъде даден на гърците, можеше да бъде спрян от санкции. Тогава какво става с газа който сме предвидили от това отклонение, какво става с Потребителите които остават без този газ?

        Повтарям, големият ви проблем е, че сте заслепени от идеологиите и не искате да видите реалността. А тя е, че бяхме натикани в ъгъла и трябваше да спасяваме положението. Ако глупаво се репчехме и не бюхме се вързали към "Турски поток" оставахме без газ!. Путин както предупреди спира газа ни по Трансбалканският газопровод и тогава Цялата ни Промишленост оставаше без газ! Какво става с нея, с работните места, с договорите и неустойките към другите фирми? Виденовата зима щеше да ни се види рай в сравнение с това.

        Той е достатъчно луд да го направи, още повече че не го спира напълно а само преместма входната точка. Делото ще се води в руски съд и ще се влачи години а ние фалираме Цялата Промишленост за месеци! Мислите Запада ще ни помогне, на една мижава Българийка? Колкото помогна на Украйна за Донбас и Крим, голи декларации и мижави санкции. Въпреки че Украйна предаде атомното си оръжие срещу западните гаранции за независимостта и териториалната и цялост.

        Коментар


        • Vlado_Ts
          Vlado_Ts коментира
          Редактиране на коментар
          "....Заслепени от идеологически фанатизъм...."

          Айдеее , отидЕ коня у реката ...

      • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

        Това горното по прнцип . За конкретния балкански поток в българския участък питах , питах ... ама веротно още не сте намерили допълнителна информация . Ама аз пак :
        - защо техническия проект по изграждане на трасето се контролира точно от руски авторски надзор , след като ще се "транзитира " "всякакъв газ от всякъде" ( според баце Бойко)
        - защо компресорните станции ще се обслужват от батальон и половина руски персонал , въпреки че съоръжението е уж българско ?
        За първото, защото търга беше спечелен от фирма която ги е наела. Да бяха любимите ни западняци се явили на търга и спечелили и те шяха да контролират всичко. Идете да протестирате пред западните посолства защо не е станало.

        По второто, дайте линк с достоверна информация а не клюки. Имаме си извънпарламентарни десни партии които УЖ са прозападни, деноношно висят в ЕС да критикуват, да поставят там този въпрос. Или нещо си мълчат и това си е просто манипулация?

        Коментар


        • Vlado_Ts
          Vlado_Ts коментира
          Редактиране на коментар
          Е защо ти е линк ?! Както е известно - съществува и реален живот около нас , освен нет-а . Иди на място и виж .
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-10-20, 17:05.

        • Фред
          Фред коментира
          Редактиране на коментар
          Накратко казано, ти кажи че сестра му е к@рваq пък той нека доказва, че няма сестра, този метод използвате. Именно реалният живот ме кара да се съмнявам за руските батальони в компресорните станции. Защото не ги виждам нито в сегашната мрежа, оправяме се със собствените сили. Нито "въстаниците" които надминаха бройката 100 митинга са хукнали да ни обадят пред ЕС и НАТО, нито западните посолства са надигнали глас за тях. Класическа манипулация, ако се излъже някой.

        • Vlado_Ts
          Vlado_Ts коментира
          Редактиране на коментар
          "...Накратко казано, ти кажи че сестра му е к@рваq пък той нека доказва, че няма сестра, този метод използвате..."

          Е как да "няма сестра" - аз на очите си ли да вярвам , или на статии в интернет . Пак повтарям , че съм бил на обекта и съм говорил с руснаци включително . И то нееднократно. Констатациите са ми от трасето лично . Разходи се до там и ще се увериш , а не като шопа "Такова животно нема" .

      • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
        Съвсем правилно нашите осигуриха местното потребление да е независимо от транзитният газопровод.

        Ако глупаво се репчехме и не бюхме се вързали към "Турски поток" оставахме без газ!

        Последно!?

        А Украйна "предаде" ядрените си оръжия, преди всичко срещу руски гаранции
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

          А Украйна "предаде" ядрените си оръжия, преди всичко срещу руски гаранции
          Украинците са на друго мнение по въпросът.

          https://news.bg/int-politics/zapadat...ochi-kiev.html
          Западът вулгарно излъга Украйна с гаранциите за териториална цялост, скочи Киев
          Меморандумът от Будапеща е международен договор за гарантиране сигурността във връзка с присъединяването на Киев към Договора за неразпространение на ядрени оръжия. Лидерите на Украйна, САЩ, Русия и Великобритания подписаха документа на 5 декември 1994 г.
          https://fakti.bg/world/404330-eto-za...nia-si-arsenal
          Ето защо Украйна унищожи ядрения си арсенал
          Западните страни са плашели Киев със санкции

          https://www.banker.bg/sviat/read/zap...ite-si-orujiia
          Западът принудил Украйна да се откаже от ядрените си оръжия






          Коментар


          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            Дрънканици на политически трупове постфактум. Основните гаранции бяха от Русия (та то и кой друг да е заплаха) - и важеха де, докато беше елцинова Русия.

            Но на това майната му, то беше и вметка. Другото беше по-съществено.

        • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
          .. А тя е, че бяхме натикани в ъгъла и трябваше да спасяваме положението. Ако глупаво се репчехме и не бюхме се вързали към "Турски поток" оставахме без газ!. ...
          В ъгъла бяхме натикани от група българопродавци, чрез саботирането на реверсните връзки с Гърция Румъния и Турция, останалото което описвате е следствие.Но мисля, че краят му се вижда.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • Това не променя факта, че ако не бяхме се вързали към "Турски поток" оставахме без газ и фалираше не само Булгаргаз но и промишлеността. Беше взето оптималното в наличната ситуация решение.

            А българопродавците са масово явление, да напомня как си избрахме руски пРезидент въпреки че ясно беше казано, че е консултиран с КГБ. Който спокойно се разхожда аплодиран на митингите на уж прозападни уж против Потока. И Румен Овчаров не сключи заробващият договор с Газпром в опозиция, и текущите социологически прогнози не са много оптимистични. Какъвто народа такива и политиците му.

            Така че дали му се види края не съм много сигурен, по-скоро ме е страх да не стане по-лошо. Май ще трябва отново да обръщам левчета в долари и откривам влог в Бурканбанк.

            Коментар


            • Пак повтарям , че съм бил на обекта и съм говорил с руснаци включително . И то нееднократно.
              "Обекта" какво значи, трасето или съществуваща компресорна станция на Булгаргаз? Ако си говорил с руски заварчици по същата логика можеш да кажеш, че и италиански батальани ще има, и такива си имаме по трасето.

              Основното, ЗАШО тези "батальони" ги няма никакви в публичното пространство? Къде са прозападните които пускат статиите по Капитал и дават ТВ интервюта да поставят въпросът в ЕС и нашите медии, къде са западните разузнавания да пуснат едно инфо по медиите, защо американското посолство след като е против този поток не постави публично въпросът? На клюки и то пускани от руснаци е несериозно да се вярва. Затова и тези които изброих не смеят да се ангажират публично.

              Коментар


              • Vlado_Ts
                Vlado_Ts коментира
                Редактиране на коментар
                Очевидно не четеш .
                Каква "съществуваща компресонра станция на Булгаргаз" , след като говорим за т.нар. Балкански поток ?!
                - Говоря за двете новоизграждащи се (и още незавършени) компресорни станции по трасето , с онЕя , "най- мощните американски компресори" .
                Какви съществуващи , какви 5 лева ?!
                - Заварчиците по трасето на територията на РБ са сбирщайн . Българи няма.

                ... а ЗАЩО нищо не пише за обслужването на въпросните станции ? Ами чакай де , пускът ще им е догодина . А то и за други подробности НЕ ПИШЕ в публичното пространство .
                Ако чакаш да получиш инфо само седейки зад монитора - много има да чакаш .

              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Той си каза вече че "ИНФОТО"..$$$ вече го е получил. Ясно си личи раздвоението на личността му спрямо началото на темата или пък също така много вероятно друг пише под този никнейм. Поне така аз си мисля де.

            • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
              Т...А българопродавците са масово явление, да напомня как си избрахме руски пРезидент въпреки че ясно беше казано, че е консултиран с КГБ...
              Я, аз съм бил "българопродавец". А сега, де. Не знаех. Добре, че някакъв си патрЕот ме осведоми.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                .. Май ще трябва отново да обръщам левчета в долари и откривам влог в Бурканбанк.
                От този месец БНБ вече е на къса каишка към ЕЦБ, та докато не излезем от чакалнята за еврото, не бих се притеснявал за курса на лева.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • Темата нещо се оцапа. Ако продължи в същата посока ще я затворя.

                  Коментар


                  • Газ в Италия по TAP, ще е налична търговски, до края на 2020

                    878 km ~4,5млр.евро
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/1...ovi_proekti_v/

                      Еко-талибаните съвсем през просото тръгнаха. Тук много копия се изпочупиха за един мижав според европейските мащаби газопровод от Турция но вижте с какъв размах действа омбудсмана на ЕС. На практика той иска пълно прекратяване на всички важни за ЕС газови проекти чиято цел е да се намали зависимостта от руски газ. С мащаби и значение неизмеримо по-големи от нашето мижаво поточе. Само някои от тях:

                      - Терминал за втечнен газ при Александруполис
                      - Транс-адриатически газопровод (ТАР) от турската граница през Гърция до Италия
                      - Газово хранилище "Южна Кавала"
                      - EastMed (газопровод от израелските и кипърски газови полета в Средиземно море до Гърция) и сухопътното им продължение Poseidon
                      - Терминал за втечнен газ в Кипър
                      - Транскаспийски газопровод (от огромните находища в Туркменистан до Азерайджан)

                      Сред тях са важни за Югоизточна и Централна Европа проекти (вкл. за инициативата "Три морета") терминал за втечнен газ на хърватския остров Крък и газовата връзка на страната със Словения, няколко газопровода, междусистемни връзки и хранилища в Полша, Унгария, Словакия и Румъния. В списъка са още проекти в Италия, Малта, Ирландия, Дания и Латвия.
                      Ако това стане означава тотална зависимост от руският газ. Естествено в Дневник на това не обръщат внимание, в типичният за тях стил с заглавието те манипулират създавайки впечатление, че атаката е единствено срещу българските проекти. Които впрочем не са единствено газопровода.

                      А твърдението, че газовите проекти са със съмнителен ефект за околната среда е просто нагло. Крайно време е да се направи Цялоствна Оценка на еко-проектите. Например на ефекта от любимите им фотоволтаици, колко отрови се отделят при производството им. Или при оценка на атомните проекти да се взема предвид и рисковете при съхранението на отработенините високоактивни ядрени отпадъци. И то за хиляди години. Не са известни технолохии за това, варелите на проекта в Лос Аламос вече текат и заразяват подземните води. .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X