Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това ми убягна. Танкерът носи нещо като 100 милиона нормални кубични метри газ. Върху 47 милиарден пазар е малко ама съществено.
    Да де, около 500 танкера годишно е целия пазар. Не е чак такава цифра, пък и не целия газ е вносен.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Разликата в обема между втечнен и газообразен метан е 1/600 намерих в нета, значи кубик течен е равен на 600 такива като газ. Най голям бил Mozah с 266 000 куб.м. втечнен газ, умножаваме по 600 и получаваме 159 600 000 куб.м газ. Намерих че България консумира близо 3млрд куб.м. газ годишно. Значи грубо 17 такива танкера ни стигат годишно. Това ме интересуваше, ако имам грешки... Welcome...

      п.п. Аз за зимния период съм ползвал малко над 3 кубика течен метан, нищо работа...
      Този въпрос аз си го задавах няколко страници на зад.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Въпроса е на каква цена.... Да, навярно може да се сметне грубо, че един танкер може да пренесе до 100млн куб.м. газ под нормално налягане (което едва ли е така, защото навярно и LNG се пълни до едни 80% от обема както обикновените резервоари)......
        20 дни * да кажем 100х.$/ден ще е около 2млн $ за операцията + да кажем още 200х.$ други присъщи разходи...
        Т.е. 1000 куб.м. ще се оскъпят спрямо началото на транспорта с едни около 20$.. Не съм гледал маржовете на газта, но навярно това е осезателно число.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Не, не се пълни до 80%, работи се по друг начин.

          За маржовете - виж цените в САЩ и в Европа и ще ти стане ясно.

          Впрочем, втечняването и изпаряването също струват пари, не съм сигурен дали е по-евтино от самия танкер.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Има специална тема за втечнен природен газ.

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183833

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
              Има специална тема за втечнен природен газ.

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183833
              Ето една новина баш по темата.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Польша представила сегодня проект нового газопровода "Northern Gate", который бы доставлял газ из Норвегии в Польшу.
                Проект предусматривает транспортировку 10 миллиардов кубических метров норвежского природного газа в Польшу до 2022 года.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  За чий им е, при положение че капацитета на Клайпеда се ползва няма и наполовина?
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    За чий им е, при положение че капацитета на Клайпеда се ползва няма и наполовина?
                    Дыверсифыкацыя, на всякий случай, если чего?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      не диверсификация - демонстрация
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Дыверсифыкацыя, на всякий случай, если чего?
                        Цъ. На Клайпеда стои норвежки кораб с норвежки газ.
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          Цъ. На Клайпеда стои норвежки кораб с норвежки газ.
                          Бац! Една торпила и нема кораб.
                          А може и нещо подобно. Затова колкото повече, толкова повече.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Газовата връзка между България и Румъния под река Дунав ще бъде завършена през следващия месец. Това са потвърдили от австрийската компания Habau.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Гледам сега ще вдигат цената на природния газ, извиняват това с поскъпването на нефта. Когато нефта поевтинее, доставчиците на газ имат 6 месеца срок в който могат да не пипат цената "законно" (до колкото знам), и го правят до последно. Нефта поскъпна наскоро и то малко. Въпросът ми е: Има ли "законови" срокове в обратната посока или е като горивото в бензиностанциите, вдигат цената на секундата-свалят когато си поискат?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                „Газопроводът BRUA трябва да свързва България, Румъния, Унгария и Австрия с газовите находища в Каспийско и Черно море. Работата по проекта ще започне до края на годината и газопроводът ще влезе в употреба през 2020 г., когато ExxonMobilи OMV Petrom започнат дейност по добив на природен газ от Черно море“

                                Новият газопровод ще има обща дължина от 550 км. и максимален капацитет от 1,5 млрд. кубически метра годишно за България и 4,4 млрд. кубически метра газ годишно за Унгария.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X