Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Ами точно така си беше - едни наши 'видни политици' плачеха по медиите 'ама вижте колко са добри руснаците - ще ни построят газопровода, щото ние нямаме пари, и затова първите Н-години няма да получаваме транзитни такси, щото да си изплащаме 'дълга'...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      "Южен поток" имам в предвид, някой срещу моите десст кинта...
      Този газопровод, по никакъв начин не е имало идея да бъде наш. Нито по какъвто и да е начин е възможно да устройва наш интерес. Ние така и никога до днес, не сме ползвали пълния капацитет на наличния газопрпвод (от Русия), та да ни трябва друг такъв. Всичката идея на този газопровод беше да се заобиколи Украйна.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...Всичката идея на този газопровод беше да се заобиколи Украйна.
        Което глобално погледнато - не бе толкова зле - на входа на ЕС имаме директна връзка с 'производителя', без да зависим от не-ЕС държави със странно поведение.. За другото - напълно съм съгласен с теб.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Можем да си философстваме до утре, но на практика всичко като гориво различно от руското за България е добре.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Хубаво си сложил производителя в кавички, защото руският добив на газ, не покрива руското потребление. Да кажем, че откъде Русия взима газ, за да ни го продава, малко ни интересува, би било задоволително вярно. Но тогава същевременно, също точно толкова задоволително вярно ще бъде да кажем, че малко ни интересува, кому и колко Русия ще плаща, за да ни достави този газ. Освен това, колко Украйна би могло да има "странно поведение", можем само да разсъждаваме, но как Русия реализира такова, сме свидетели от първо лице, в съвсем недалечно минало.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Можем да си философстваме до утре, но на практика всичко като гориво различно от руското за България е добре.
              По политически причини на известни лобита - навярно си прав... Ценово поне според Западна Европа е по-изгодният вариант...

              davc, айде малко по-сериозно с твърденията - сам знаеш, че руският добив на газ надхвърля вътрешното потребление в Русия и им остава доста за експорт...
              Дали транзитират газ - да, на южните им бивши републики им е изгодно да им продават собствено производство, ползвайки добре развитата им газопреносна мрежа..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                По политически причини на известни лобита - навярно си прав...
                Лобито на преките и косвени потребители на газ, примерно?

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  По политически причини на известни лобита ....
                  Ако сегашния ти телеком, ти спре доставката, защото он искал нещо от трета страна,политически лобита ли ще са причините да го смениш?
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    До колкото разбрах на Беларус са казали, или се обединяваме в една държава (бленуват за нов СССР демек) или с газта ще си имате проблеми. Изобщо с руската мечка е както с всяка друга мечка, човек трябва да бяга надалече за да не го налази рано или късно.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Само че има изненада, гледай анкета
                      "Кто должен возглавить союзное государство Беларуси и России?"
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:voting_of_russians.jpg
Прегледи:1
Размер:30.0 КБ
ID:5806236

                      поздрави на "кримнаш одобрение больше 80%"
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Само че има изненада, гледай анкета
                        "Кто должен возглавить союзное государство Беларуси и России?"
                        ...

                        поздрави на "кримнаш одобрение больше 80%"
                        Е, туй се едно да питаш "Бойко или Барека да бъде следващият мин-пред?". Изненада нЕма да има - Барека ще бъде предпочетен от мат`ряла.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Важно е и кога се пита.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            davc, айде малко по-сериозно с твърденията - сам знаеш, че руският добив на газ надхвърля вътрешното потребление в Русия и им остава доста за експорт...
                            Дали транзитират газ - да, на южните им бивши републики им е изгодно да им продават собствено производство, ползвайки добре развитата им газопреносна мрежа..
                            Хайде да го кажа малко иначе - потреблението на газ, на територията на Русия, е по-голямо от добивът на газ, на територията на Русия. Голяма (по-голямата, а допреди 15-ина години цялата) част от залежите и добивът в Средна Азия са руски концесии, като статистиката им го отчита като техен добив, а не транзитиране. Разбиването монополът на Русия върху средноазиатския газ стана възможно едва след разработването на нови залежи.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Хайде да го кажа малко иначе - потреблението на газ, на територията на Русия, е по-голямо от добивът на газ, на територията на Русия. ....
                              Айде пак преговори урока - има общодостъпна информация за добив и експорт и в западни източници... Провери, и ще видиш, че имат излишък годишно около 150-170млрд куб.м. газ (в повече произведено, отколкото е вътрешното потребление)... Да, експорта им е малко повече (забравих точни стойности, но доколкото се сещам - с около 20-50млрд.куб.м.)заради споменатите причини...
                              Ясене, значи според теб 'преките и косвени потребители' в Германия съвсем не са против руски газ (заради ценовите условия), щото Германия натиска за Северен поток 2...
                              DBRS, много достоверна анкета си дал - гласували 2000 човека в незнаен сайт... Все едно да настояваш за достоверност ако пуснеш анкета в сайта на БСП дали биха гласували за ББ
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ...има общодостъпна информация за добив и експорт ...
                                Именно, на това се и основава казаното от мен - да не си помисли, че звездите ми го говорят.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X