Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    На прав път си .Гледай помпата да е по -мощна от необходимото.За варовика си трябва омекотителна система,но не са евтини,също и патроните с химия за тези филтри.Внимавай да не те прецакат само с някакви филтри.Мога да попитам за подробности ако искаш и разбира се най-евтиния вариант.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      На прав път си .Гледай помпата да е по -мощна от необходимото.За варовика си трябва омекотителна система,но не са евтини,също и патроните с химия за тези филтри.Внимавай да не те прецакат само с някакви филтри.Мога да попитам за подробности ако искаш и разбира се най-евтиния вариант.
      Патроните с химия са чували със соли
      Омекотителна система за еднофамилна сграда е от 1000 лв нагоре.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Не само ,покрай басейни и варовици съм доста наясно с химията на водата.При някои силни на РН води тия соли и чували не вършат работа на 100% и техниката работеща с такава вода си заминава за норматив.Разбивал.съм нагревател за басейн работил с такава вода и надали може да си представи човек за какво става дума.При басейните обаче е лесно ,защото си въртят една и съща вода и минаваш с 5-10литра антикалкер за сезона,ма и това не са соли,само с тях не става ,с тях можеш да я докараш на вкус малко.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Може ли да дадете някакво мнение по един нов сондаж?
          Преди два дни е сондирано на един приятел. 12 метра е в момента. На 6 метър им изчезнала водата/кашата/ докато дълбаят. Доколкото разбрах са вкарали 3 торби бентонит за спрат изтичането. На 11 метър излиза "мергел" и сондьорите казват че няма смисъл по-надолу. В момента сондажа вади смешно количество-15 л./ Час. Според тях щяло да се "разработи" още,понеже всичко е омазано с бентонит,в което има някаква логика. Проблема е че с тези 15л. тоя сондаж ще се чисти половин година.
          Аз направих на едно място и при дебит 2 куб./час го точих един месец докато се избистри.
          Може ли да се направи нещо по въпроса? Промиване или нещо от сорта?
          Имам съмнение че няма да се случат чудеса но поне до куб/ден да го докара пак е нещо.
          Интересното е че на 5 м. от сондажа има кладенец 3 метра който съм го виждал пълен почти до горе. В момента обаче е спукан и от 3 мес. няма вода в него.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Щом в кладенеца няма вода-няма логика на 3 метра от него да има.
            Щом водата е намерила къде да бяга от кладенеца-същото е положениетп и с новия сондаж. Всичко под земата е свързано, и на толкова малко разстояние не може да има разлика.

            Лично мнение, без да съм професионалист в областта.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Аз съм силно скептичен! Това"ще се разработи" съм го гледал много пъти,и все още го чакам......на 4 места!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                11 метра според мен е кладенец. Сондаж е нещо над 15 -20 метра.

                Може и да бъркам, че не съм специалист, ама при мен /Нови хан/ водата излезе на 85 метра.
                5 кубика на час, без да има идея да се изчерпи.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Малко вдигна. Сега е на около 25 л./час.
                  Още малко ако се увеличи и ще му е на кантар за домакинството.
                  Ще обаче е доста тинесто.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    На 12 метра ще обира всички мизерии. Дано не съм прав!

                    А какво управлява помпата?
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      В момента е с щепсел и е вибрационна,докато поизсмуче пясъка.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте колеги, предстои ми профилактика на кладенец в Банкя. Ако познавате някой от района, моля препоръчайте.
                        Nissan Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Добър вечер,

                          няколко въпроса по тази тъмна за мен материя:

                          Има ли технология да се удълбочаване на съществуващ (12 м) кладенец със сонда?

                          Колко струва нормална сонда в софийско тези дни?

                          Колко струва ръчно удълбочаване на кладенец?

                          Коментар


                          • Здравейте,

                            моля за препоръки за фирма за изработка на сондаж. Района е искърското дефиле, с Владо Тричков. Според съседи водата е на 40-45м.
                            Танки грязи не боятся!

                            Коментар


                            • Здравейте съфорумци!
                              Наскоро си купих вила с малък двор. Разчиствайки боклуците по двора, открих стара ръждясала ръчна водна помпа, а до нея стърчеше от земята тръба 1,5 цола. Явно сонда, от тезо тип - ръчно набита тръба до нейде в дълбините. Вилата е във влажна зона, почти на морско ниво.
                              Свързах се със старите собственици и те потвърдиха, че някога имали помпа и я използвали чат-пат. Повече инфо от тях няма как да получа - много възрастни хора са, доста болни, от 15 год не живеят там, има езикова бариера /Действието се развива в Гърция/.
                              Та взех едно арматурно желязо ф 10 и го заврях в сондажа. Стига на около 1,5 метра и се заклещва. Явно тръбата надолу е крива, не може да се проникне повече, но се чува отчетливо плискане на вода и клокочене докато блъскам желязото. Тоест вода има. Взех маркуча, пуснах вода в сондажа, няма напълване. Явно няма и запушвания.
                              Купих една евтина помпа с идеята да я убия, но да разбера, има ли вода с достатъчен дебит. Помпата е: Универсална водна помпа Raider RDP-WP29 с вграден филтър / дебит 63 л/мин. , воден стълб 38 м, самозасмукване от до 8 метра.
                              И тук идва първия проблем - оказва се, че трябва да се свърже със смукателен маркуч с цедка и възвратен клапан на дъното, да се напълни с вода/обезвъздуши и тогава да се стартира. Таквоз нещо няма как да проникне в тръбата. Аз си представях да я вържа директно за тръбата, помпата да си направи необходиия вакум и да засмуче.
                              Сега накъде? И да пусна максимално количество вода през нея, пак няма да се обезвъздуши.
                              Да пробвам да вкарам тънък 1/2 цола маркуч до водата, без клапан, и на този маркуч да закача помпата? Тя е с присъединителен размер 1 цол?
                              Да си я свържа както си мислех директно и да чакам да изсмуче въздуха - за колко време ще изгори при работа на сухо?
                              Моля помагайте.

                              Коментар


                              • Ами на село инсталацията е така. На тръбата дето е в земята отгоре има тетка, над тетката кран /може и без него/, над крана - чугунена ръчна помпа педесегодишна. Помпата Вида е вързана хоризонтално на тетката. Помпя с ръчната помпа и като тръгне вода от нея, включвам видата. Оттам нататък може да работи денонощно и да пълни басейн. Това с маркуча и смукателя сме го играли като поливахме една нива край Осъма - тогава с тубата наливахме през фунийката на Видата докато прелей и после пак денонощно върти.

                                П.п. На ръчната помпа понеже не и държи гумата /затова има и кран отдолу но не го ползвам/ наливам отгоре малко вода - едно или две канчета и тогава почвам да помпя, може би с десетина помпения тръгва и кладенчовата.

                                Пак дописвам. На тръбата след видата също има кран. Там е затворено докато помпя с ръчната и след като пусна електрическата - отварям крана.
                                Последно редактирано от jordanov sv; 09-03-20, 09:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X