Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Я обясни по-подробно. Аз, като ходих да заявявам, че ще правя сондаж нищо не са ми казвали за такива работи - дневници, водомери и т.н.

    П.С. Моля ако някой има схемичка на airlift да я сподели тук.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Незнам къде са тези сондажи с водомери,пломби и прочие може би в някое производство. За домашно ползване не се изисква поставяне на водомер просто трябва да ти е регистриран сондажа,герена и т.н. в басейнова дирекция. Попълва се една молба ли беше какво описва се колко метра е и майче колко ти е голям двора и това е.
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първо се подава уведомление, че ще се прави сондаж. Метража се упоменава само. Аз носих и скица, но май не е задължителна, защото мацката каза - "Щом имате копие, дайте го".
        За 5мин свърших работа.
        След като се направи сондажа, се регистрира. Ама още не съм намерил време да отида.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          За домашни нужди до 10куб на денонощие се изисква само регистрация без водомер.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Щом проверяват това, ще проверяват и за разрешително за изграждане на сондажите - умната като сондирате за вода. Да не се окаже, че всички комшии са нещатни сътрудници на басейновите дирекции.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Мързи ме да си играя с Аутокад и др., схема не намерих в нета, та направих леко наивистичен модел на сондаж с ерлифтна уредба и някаква схема на смесителя. Конкретно този сондаж ще работи лошо, защото потапянето на ерлифта е недостатъчно - трябва да се спусне по-близо до дъното. Водоподемна тръба - ПЕВП ф40, компресорна тръба - маркуч ф10-12мм. Габарита на металните тръби да е максимално обран, за да не закача по стените. Маркучите да се привържат през 3 м един за друг. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:erlift.jpg
Прегледи:4
Размер:57.4 КБ
ID:5283147

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Благодаря!
                Някъде четох, че налягането е 1бар на 10м. Демек за 30м трябва да е 3 бара. Вярно ли е това?

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Благодаря!
                  Някъде четох, че налягането е 1бар на 10м. Демек за 30м трябва да е 3 бара. Вярно ли е това?
                  Май трябва да е 1 бар на всеки 10 м воден стълб. т.е. ако статичното водно ниво е на дълбочина 20 м, а искаш да водочерпиш от 30 м - 1 бар ти стига да преодолееш статичното водно ниво (т.е. мухурчетата да излязат от маркуча), но не съм сигурен дали ще ти стигне за да увлече водата.

                  Проблема не е толкова в налягането - колкото в количеството въздух което можеш да вкараш - еърлифта реално се получава защото водата вътре в тръбата, заради въздуха в нея, е с по-малка плътност от водата на дъното на тръбата - а при фиксиран диаметър на тръбата - при по-голямо налягане ще вкараш повече въздух, следователно повече разлика в плътността, съответно повече подемна сила...

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Ще пробвам и ще пиша какво става.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      Ще пробвам и ще пиша какво става.
                      Ще ти бъда благодарен за което!

                      Подобна мисъл ми се върти отдавна,ама още не е узряла достатъчно.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        А бихте ли препоръчали компресор - с какви параметри и марка евентуално?

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Даракчиев с какъв дебит и налягане на въздуха трябва да се захрани системата която си начертал, примерно ориентировачно за да я пробвам.
                          С тия диаметри в 40 метров сондаж върши работа и компресор от ЗИЛ (такова съм виждал масово самоделно). А иначе - налягането на въздуха трябва да е най-малко по 1 атм. за всеки 10 м воден стълб потапяне плюс още две атмосфери (за всеки случай). Това е т.нар. пусково налягане. След като избълва целия обем вода в сондажа над смесителя, ерлифта заработва по-спокойно и налягането пада доста. Ако няма достатъчно постъпления на вода в сондажа, известно време върти водата в тръбите и като се посъбере, я изкарва. Дебита сложно се смята. Не е необходим кой знае колко голям дебит. Зависи от диаметри, дълбочини, дебита на водата от сондажа и прочутия коефициент на Нагласенко. Пробвай с какъвто компресор имаш под ръка и се ориентирай.
                          Аз го питах и каза .

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Здравейте колеги. Предстои ми да правя сондаж в с. Мало Бучино, моля препоръчайте ми човек или фирма, които откриват вода и дупчат,с коректно отношение и нормални цени.

                            Поздрави

                            0889 239 288

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Мало Бучино си е София, очаквай съответни цени.
                              Цените винаги са нормални, най-малко за един от преговарящите.
                              Ако оставим майтапа, на мен ми е далеч. Селото си е в подножие на планина(не съм ходил там), може да се очаква пороен конус (едри обли камъни с пясък и чакъл) или комбиниран терен (отначало глини и пясъци, по-надолу скала), което си е кофти за сондиране. Ако имаш информация за терена и очакваната дълбочина, например от съседски сондаж, сподели я.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Здравейте,
                                От доста време следя форума, но чак сега се навих да се регистрирам и да пиша
                                Попаднах на едни "сондьори" (още не мога да преценя дали са мошеници или просто не са компентентни), но дълбаха при мен 3 седмици и не можаха да изкопаят осем метра за сонда. Едната дупка им се срути след 5-ия метър, после другата дупка им се срути на около 7.5-8 метра. Вярно е, че е каменисто и е на 30-ина метра от река, но едва ли съм единствения в България с подобен проблем. Имам геодезическо изследване, след 8.5 метра е водоносен слой, също мина един познат с пръчки и го потвърди (без да му казвам къде и на каква дълбочина е изследването).
                                Помогнете - дали някой може да завърши спешно започнатото? Става въпрос за Бистрица.
                                Намерих 2-ма сондьора, които са надеждни, но и двамата са свободни след другата сряда.
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X