Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Да се намърдам и аз в темата. Намерена е в парцела ми вода с багети, може би на около 20-25 м, та търси се сондьор за едно село до гр.Сливница, Софийско. И двамата комшии до нас имат извадена вода. Кофти е, че е скалисто, и на всичкото отгоре май няма да влезе камион, абе ще влезе ама ще угази розите на тъщата . Моля или в темата или на лични за някакви координати на таквизи люде, че запитах една фирма дето прави сондаж и ми искат някъде около 4500 кинта, заедно с хидрогеология. Ако не излезе вода и аз дам тия пари жената ще ме кастрира и ще ми счупи капачките и то напълно заслужено.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Не е въпроса в парите. Въпроса е какво ще направят за тях и дали ти трябва. Какво разбираш под хидрогеология?

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
        Не е въпроса в парите. Въпроса е какво ще направят за тях и дали ти трябва. Какво разбираш под хидрогеология?
        Много пара ми се вижда, а ми трябва вода веднъж седмично, грубо пресметнато не повече от 200-300 до 400 л. Цяло лято и есен няма вода на водопровода. Комшията има сондаж от него поливаме, ама той нема да е вечен, та искам наша си вода. Този с багетите каза, че е намерил неговата жилка, ама ако се сондира там няма ли да намалее дебита /при нас и при него/, че вече ставаме 2 маймуни /поне/ на една жилка? Има още 2 намерени места....уж! Под хидрогеология нищо не разбирам...доколкото разбрах викали някакъв доцент дето правел някакви изследвания ли, проучвания ли и казвал дали има или няма вода.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Ако не излезе вода даже и не с хидрогеология а с рум сървис да е ще си изкараш як скандал.
          А иначе колегата Даракчиев е прав зависи какво изкаш от сондиорите , ама и цената си я бива за тия метри, бива да е с хидрогеология каквото и да значи това за 25м .
          Като се вземе предвид че розите не трябва да се огазят ,а и градинката на тъщата около сондажа може да е проблем да се отъпче , и не може да се цапа твърде. Цената може да е добра .

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от valerko Преглед на мнение
            Много пара ми се вижда, а ми трябва вода веднъж седмично, грубо пресметнато не повече от 200-300 до 400 л.
            Два варела, купи си пикап и ше ти е по-евтино.
            Майтап, бе.
            Може да се очаква аналогия с комшийския сондаж и без намесата на хабилитирани специалисти.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
              Аха, някой хидрогеолог.
              А знаещите и можещи, отговорете на моя въпрос от предишната страница моля ви!
              @Стария - отговорила съм ти, ма сега пък теб те няма, да не отиде и ти на санаториум.
              Извинявайчак сега видях че си отговорила.

              Та на въпроса;като се спусне тръбата в сондажа около нея се насипва със филц„това са дребни обли речни камъчета с размер на лешник“около половин метър се пълни и тръбата.И като се продуха сондажа филца уплатнява и не дава на земята да стигне до дупчиците на тръбата и да мъти водата.А в твоя случай има не мътилка а кал значи тая кал влиза отнякъде.Най вероятно е спукана тръбата ако си била с вибрационна помпа тип „бибе“100% е спукало тръбата от постоянните вибрации.Бибето е за кладенец за сондажи се употребяват цирколационни помпи.Разрови около тръбата и виж филца дали стои или се е смъкнал надолу.Ако се е смъкнал надолу значи влиза през цепнатина в сондажа и калта по него.

              Ако ти трябва бистра вода върти друг сондаж до него .Ако е за поливане пусни една тръба 7м.с обикновена помпа „Вида“от тези които седят на повръхноста в стария сондаж.
              Поздрави
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от valerko Преглед на мнение
                Да се намърдам и аз в темата. Намерена е в парцела ми вода с багети, може би на около 20-25 м, та търси се сондьор за едно село до гр.Сливница, Софийско. И двамата комшии до нас имат извадена вода. Кофти е, че е скалисто, и на всичкото отгоре май няма да влезе камион, абе ще влезе ама ще угази розите на тъщата . Моля или в темата или на лични за някакви координати на таквизи люде, че запитах една фирма дето прави сондаж и ми искат някъде около 4500 кинта, заедно с хидрогеология. Ако не излезе вода и аз дам тия пари жената ще ме кастрира и ще ми счупи капачките и то напълно заслужено.
                Не вярвай на багетите.Напиши кое е селото в Сливнишко.И ше ти дам телефони на хора които ше ти вземат много по малко.Ти ше си говориш с тях.Поздрави
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Предстои ми да правя кладенец или може би сондаж в раьона на гр. Шумен. Някой може ли да ми да ми каже с какъв диаметър на сондата е най-добре да се сондира, а също така да ми препоръча сондьор.
                  Последно редактирано от P.Ds; 12-01-12, 12:31.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Някой да е сондирал около Киреево, Макрешко, за вода? Как изглеждат нещата?

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от P.Ds Преглед на мнение
                      Предстои ми да правя кладенец или може би сондаж в раьона на гр. Шумен. Някой може ли да ми да ми каже с какъв диаметър на сондата е най-добре да се сондира, а също така да ми препоръча сондьор.
                      Монио, естествения избор!

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте, искам да ви помоля за съвет. Искам да бия сонда на Бистрица. Звънях на няколко места, но като чуят Бистрица, казват категорично не. Теренът бил с плаващи скали. Ако някой е правил сондаж там, или знае някой да прави, ще ви бъда много благодарна.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от Nedka Преглед на мнение
                          Здравейте, искам да ви помоля за съвет. Искам да бия сонда на Бистрица. Звънях на няколко места, но като чуят Бистрица, казват категорично не. Теренът бил с плаващи скали. Ако някой е правил сондаж там, или знае някой да прави, ще ви бъда много благодарна.
                          Амии...че е скалисто-скалисто е там!Че водата е дълбочко-дълбочко е !Най-добре се свържи с тези,които сондират пневмоудърно-по вашия район не може да не си виждала обяви тук-там "СОНДА ЗА ВОДА В СКАЛИСТИ МЕСТНОСТИ"!Те работят обаче с малки диаметри,но предполагам,че не ти трябва кой знае какъв дебит!Но!!!!Пазари се да им платиш САМО ако ти изкарат вода!Това проучвания и т.н си е техна работа!Да ти кажат цена на метър и си направи сметката!Единственото допустимо е в процеса на сондиране да се окаже,че трябва да се слезе по-надолу...но в определени граници!Например-говорили сте за 30 метров сондаж,обаче на 30-тия метър вода няма!Казват ти-трябва да слезем още 10-ина!Ако е така-да!Но пазарлъци от рода -абе мислихме ,че водата е на 20 м,но май е на 70 не се хващай!Успех!Освен това предварително се разберете в цената влиза ли всичко,включая тръбите,филтъра/филц/ и еърлифта,т.е почистването/продухване/на сондажа с компресор,което задължително трябва да се направи!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от valerko Преглед на мнение
                            Много пара ми се вижда, а ми трябва вода веднъж седмично, грубо пресметнато не повече от 200-300 до 400 л. Цяло лято и есен няма вода на водопровода. Комшията има сондаж от него поливаме, ама той нема да е вечен, та искам наша си вода. Този с багетите каза, че е намерил неговата жилка, ама ако се сондира там няма ли да намалее дебита /при нас и при него/, че вече ставаме 2 маймуни /поне/ на една жилка? Има още 2 намерени места....уж! Под хидрогеология нищо не разбирам...доколкото разбрах викали някакъв доцент дето правел някакви изследвания ли, проучвания ли и казвал дали има или няма вода.
                            Ами 4500 са си бая ...,а за хидрогеологията им кажи,че си е техна грижа!Ти ги питаш-има ли тук вода и ако има колко ще струва да ми я извадите!Те могат да ти кажат и че им трябват аерофотоснимки от НАСА!А за какъв диаметър ти искат тези пари?А за багети не говори...много "багетисти" се извъдиха изведнъж!!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Колега не,че 2-та метра нямат никакво значение,а и 2 см. понякога имат значение,но това вече най-много зависи от терена. И ако търсиш водоносен хоризонт да няма значение,но когато търсиш вода от дамар - 2-та см. са и от от голямо значение !

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
                                Колега не,че 2-та метра нямат никакво значение,а и 2 см. понякога имат значение,но това вече най-много зависи от терена. И ако търсиш водоносен хоризонт да няма значение,но когато търсиш вода от дамар - 2-та см. са и от от голямо значение !
                                Колега,би ли си пооправил малко правописа!И би ли ми посочил този сондьор,който е уцелил баш те тия 2 сантиметра и гарантира,че те точно тук е водата и настрани няма,демек уцелил е "БАШ дамара"!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X