Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Нямаш проблем за това аз не бих дал 3000 за включване и това сигурно без строителните работи . Дори и да не ти изкат тия пари си заслужава да имаш алтернативен водоизточник . А за документалното оформяне зависи дали си в регулация или извън такава . В темата са описани тия позиции .

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Ако тръбата минава по улица, няма как да е частна.
      Някой правил ли е скоро сондаж в/около София? Ако може да сподели цени и да препоръча някой.
      Писах и на НИКТ ДРИЛЛИНГ, но още нямам отговор.
      Гледах, че има фирми, които предлагат сканиране на пластовете, с цел намиране на водоносния пласт. Има ли някой впечатления доколко е достоверен такъв анализ?

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Подобре се обади на колегата Краси,тъй като е много зает, и не му е до форумаа и рядко влиза.Колегата е точен и ще се разберете-
        това му е телефона-0878161634 -Красимир

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Здравейте,колеги ,стопли се време е да откриваме сезона .

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Да откриваме ама ако има покани.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009.jpg
Прегледи:9
Размер:137.0 КБ
ID:5271001

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Ако тръбата минава по улица, няма как да е частна.
              Някой правил ли е скоро сондаж в/около София? Ако може да сподели цени и да препоръча някой.
              Писах и на НИКТ ДРИЛЛИНГ, но още нямам отговор.
              Гледах, че има фирми, които предлагат сканиране на пластовете, с цел намиране на водоносния пласт. Има ли някой впечатления доколко е достоверен такъв анализ?
              Колега разкажи за това сканиране , какво сканират всъщност и как сканират земните пластове .

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                дано да има,занапред че е пално мартвило май всички са се стреснали

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Аз също попитах за някаква оферта но никой нищо не сподели.Както казват златоградчани:"Ни прушш ни бяя".

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Какво те интересува точно, ако мога да помагам с нещо.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Договаряне---ПАЗАРЛИК.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5271597

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте,отскоро се интересувам от тази тема,защото ми се яви проблем с един стар кладенец.Кладенецът е дълбок около 8,5 метра и стените му са изградени от камъни.Нямаше много голям дебит,но за ежедневно поливане на зеленчукови насаждения с площ 3-400 кв.м беше предостатъчен.В кладенеца е спусната тръба 1 и
                        3/4 " мисля,а помпата е центробежна на повърхността.В течение на годините първоначално моя баща ,а после и аз постепенно сми повдигнали помпата на около 50 см от първоначалното ниво поради това,че смукателят започваше да опира в наносите на дъното.Тази пролет обаче ми направи впечатление,че нивото на водата е много по-ниско от друг път и след като източих водата преди около една седмица ,почти не се е покачило.Питах и разпитвах в нашия град и в околните села за майстор,който да влезе в кладенеца да го почисти,но май този занаят е поизчезнал.Казаха ми,че имало някакви помпи,които можели да разбиват наноси и да ги изсмукват.Моля за идеи и съвети,ще съм ви много благодарен.Поздрави!!!

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Дано да съм на точното място във форума. Та КРАСИ -DRILINGA ми направи 30м сондаж. Мнението ми за него е че е точен и отговорен човек. Бих го нарекъл МАЙСТОР в занаята въпреки всевъзможните перипетии в откриването добиването и изграждането на сондажа. При мен е малко водата но се надявам както каза Краси да се отпушат дамарите.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Пак питам. Бибото е вибрационно,възможно ли е вибрациите да "изядът" стените на пласмасовите тръби на сондажа?

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Колега редно е краси да ти ги е казал тия неща , но на въпроса . Възможно е е вибрационната помпа да претърка ПВЦ тръбата ако се ползва постоянно тя. Аз съм имал ситоация в която от вибрациите такава помпа си третърква ушите за захващане на въжето . Те вибрационните се ползват за почистване и възбуждане на сондажа , ако може така да се каже 1-2 месеца условно казано --не са удачни за постоянно ползване . Те и без това (руските и българските такива) се разпадат за това време . Ако върви много гъста утайка (кал) или вдигни помпата малко над калтта или разреждай с маркуч от горе за да може да избута помпата консистенцията . А иначе за сондажа е добре да ползваш от потапящите помпи центробежни такива .

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                ПРиятелю РАВЕМА от кой край си на страната--дай координати ако можем ще помогнем.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5275469

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X