Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
    Значи,пълня 2 резервоара,защото,както съм написал някъде по-горе,дебита не е достатъчен за самостоятелна работа с хидрофорен съд.
    Изниква един друг проблем обаче: от сондажа до резервоарите е закопана една тръба -Ф 20. А изхода на 3-цоловата помпа е поне 1 цол (че и повече).
    Та мога ли да редуцирам от 1 цол на Ф-20,има ли някакъв проблем за помпата,или трябва да кОпам кто един луд,за да заровя нова по-широка тръба на мястото старата?
    Най -добре питай в сервиза , който подържа помпата . Да не стане някоя беля .
    Иначе съм виждал да щуцират така помпите за да намалят дебита им . Колко е правилно е друг въпрос.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
      Та мога ли да редуцирам от 1 цол на Ф-20,има ли някакъв проблем за помпата,или трябва да кОпам кто един луд,за да заровя нова по-широка тръба на мястото старата?
      Няма проблем. Не се мори да копаеш.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Нямам възможност всеки ден да точа сондажа и си мисля дали не е по-добре да си купя air lift.
        Откъде мога да си купя това нещо и горе долу за какви суми става дума?

        Иначе вчера точих час и половина. Нямам никаква идея дали има повече вода (не го бях точил седмица) или на помпата и е паднал дебита.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Нямам възможност всеки ден да точа сондажа и си мисля дали не е по-добре да си купя air lift.
          Откъде мога да си купя това нещо и горе долу за какви суми става дума?

          Иначе вчера точих час и половина. Нямам никаква идея дали има повече вода (не го бях точил седмица) или на помпата и е паднал дебита.
          air lift или водочерпене с компресор е услуга , която по правило се прави след изработването на сондажа (когато в сондажа има вода естественно) . Добре е бъдещите собственици на сондажи да питат за нея , когато поръчват сондажа . Тя не е безплатна , но може да бъде включена в цената. Проблема когато клиента изка в последствие тая услуга е , че се оскъпява доста от колкото ако е направена от същатата фирма изработила сондажа.
          Мисля че беше обяснено в темата какво точно е air lift , ако не го намериш ще го напишем . Не е джаста праста услугата въпреки че винаги може да бъде претупана.
          Иначе така по памет май има развитие твоя сондаж или се лъжа - поне по параметрите които даде преди ?

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            На мен ми правиха airlift на сондажа.
            Искам вместо с бибо да действам с въпросното чудо.
            Конкретно ме интересува металната тръба, която е на дъното дали се продава или трябва да си я стъкмявам.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Предстои ми сондаж в с. Оризаре, Пловдивско. Ще се ползва предимно за поливане. Вода има твърдо на 6 м. Имам 2м пръст а отдолу е пясък. Колко дълбоко не знам. Имам стара тръба Ф50 набита на 10тина метра но е запушена.
              Колко да дупча, как , какви материали..... всичко ново ме интересува.
              Дайте съвет какво да искам и ако имате конкретни хора също.
              Благодаря предварително.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Здравей приятелю ДРУКМАН.Аз копая кладенци или герани или бунари--незнам как му казват по вашия край.При този диаметър ф850мм аз копая до мергел или скала--споделям мнение от последните ми сондажи от сБацова Махала--Плевенско.Тук вървеше пръст повече метри от твоите и после пясък.Направихме воден стълб 2.5м--вода океан обаче след като го оставим и за около час го нанася и водният стълб остава 70--80см.Два дни го черпим с трифазно бибо 3 цола и избистряне--НЯМА.Пуснахме потопяема помпа 1цол няма свършване но до този момент не се получава това което иска всеки клиент--много носи и неще да избистри.Аз обсаждам с бетонни пръстени--50лв на метър.При всички случай задължително след като свършат колегите пускай помпа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5282119

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Колко струва с пръстените, работа... бе всичко на Ф850 мм.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Копане--60лв;пръстен--60лв;транспорт в двете посоки сонда 1.5лв на км.За пръстените допълнително но повечето клиенти си ги возят те.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      На мен ми правиха airlift на сондажа.
                      Искам вместо с бибо да действам с въпросното чудо.
                      Конкретно ме интересува металната тръба, която е на дъното дали се продава или трябва да си я стъкмявам.
                      Не съм виждал да се продава. Като имам време ще издиря и кача схема.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                        Копане--60лв;пръстен--60лв;транспорт в двете посоки сонда 1.5лв на км.За пръстените допълнително но повечето клиенти си ги возят те.
                        Туй на лични или в отделна тема май е по-добре да става.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                          Туй на лични или в отделна тема май е по-добре да става.
                          Има ли проблем да се знаят актуалните цени?

                          Аз примерно търся нещо по-достъпно като цена защото този сондаж за мен е глезотия а времената са криви.
                          Последно редактирано от drukman; 31-05-11, 08:31.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Водата е злато--а златото има цена.Стефане прав си ама моят часовник е назад.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                              Не съм виждал да се продава. Като имам време ще издиря и кача схема.
                              Много ще съм благодарен!

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Пичове, изглежда от басейнова дирекция са тръгнали на проерки по законните сондажи да следят дали са ви пломбирани водомерите и дали си водите дневниците за статично и динамично водно ниво. Налягайте си парцалите и си оправете документацията и оборудването да не отнесе някой глоба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X