Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

    Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
    Не знам дали става за 53.Ако има колеги които знаят нека пишат.
    Колеги, ако някой може ли да покаже снимка на блокажа.Искам да видя как е изпълнен.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

      Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
      Не знам дали става за 53.Ако има колеги които знаят нека пишат.
      На 53 няма какво да вадиш само на газ66.

      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
      Колеги, ако някой може ли да покаже снимка на блокажа.Искам да видя как е изпълнен.
      Като бтр ските блокажи е.

      Коментар


      • #18
        До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

        Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
        На 53 няма какво да вадиш само на газ66.


        Като бтр ските блокажи е.
        Ясно, мислех че има някой с ръчно включване.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #19
          До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

          bobsen нещо не сме се разбрали за какво говорим.


          Става дума да се извади блокажа от моста на66 и да се сложи на 53 но не знам дали става.
          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

          Коментар


          • #20
            До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

            На 99% съм сигурен, че става понеже двата моста са идентични а и лично съм виждал газ53 с фабричен блокаж, но ефекта не е особено добър.Поради малкото тегло на газката, като се задейства няма завиване а и трудно изключва.На сняг празна върви само на право пък и тя е достатъчно проходима за камион 4х2.

            Коментар


            • #21
              До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

              Я къде си виждал такава Газка Бобсън.?За първи път чувам че има такива.И как се включваше блокажа с жило или лостова система?
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                Престъргва се малко оста да влезе в лагерчето.На кожуха се захваща 2см. дебела планка и на нея се пробиват отворите за шпилките на зиловата кутия.Връзваш кутията.Качваш се и газА за задния мост не трябва ли предния и задния диф. да са еднакви.Как така отпред виетнамков а отзад ГАЗ53като включиш двойното кво става.
                ЗДРАВЕИ КОЛЕГА разбира се 4е тряда са еднакви
                диф аз само моста смених диф е виетнамков а моста газков с 4иф гуми отпред поставих гуми от молотовка за висо4ината

                Коментар


                • #23
                  До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                  Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                  А блокажа какво стана с него. Виетнамка без блокаж не е виетнамка.
                  здр колега разбира се 4е блокажа остава нали остава раздатката

                  Коментар


                  • #24
                    До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                    Първоначално публикуван от USO-AKULATA Преглед на мнение
                    здр колега разбира се 4е блокажа остава нали остава раздатката
                    Нещо не схванах
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #25
                      До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                      И аз. Колегата му се иска да напише 3 думи в една. По темата бих казал, че едва ли не всичко е възможно да се промени по дадена машина, но в повечето не си струва. За предпочитане е да се запази както си е от завода. Поне аз така си мисля.

                      П.П. Няма много тунинг части за руските камиони сякаш...

                      Коментар


                      • #26
                        До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                        Първоначално публикуван от USO-AKULATA Преглед на мнение
                        ЗДРАВЕИ КОЛЕГА разбира се 4е тряда са еднакви
                        диф аз само моста смених диф е виетнамков а моста газков с 4иф гуми отпред поставих гуми от молотовка за висо4ината
                        За гумите добре,но това упражнение с моста защо.Утре ще снимам и двата моста (53-66)и ще ги кача да видим разликите.
                        Последно редактирано от finci75; 11-12-08, 18:05.
                        Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                        Коментар


                        • #27
                          До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                          Мисля че двата моста са еднакви,разликата е само блокажа на 66,но не съм на 100% сигурен.
                          Последно редактирано от finci75; 11-12-08, 18:29.
                          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                          Коментар


                          • #28
                            До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                            Я къде си виждал такава Газка Бобсън.?За първи път чувам че има такива.И как се включваше блокажа с жило или лостова система?
                            Така малко да изясним нещата.
                            Гзката съм я виждал през далчната 1990г. пристигна в гаража на едно тксз.А самия блокаж се включва както на виетнамката автоматично, и от там идваха белите.Друго блокажа на виетнамката се включва от разликата в обортите на двете задни гуми (или така популярния шпер като при бмв),няма никакви други механизми за сработването му.Причината с чупещите дифове при газ66 е в наличието на блокажа, но не самия блокаж а прекомерното претоварване на машината.Която е разчетена за 2000кг. товар + 2000кг. на теглич.

                            Коментар


                            • #29
                              До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                              Мерси Бобсен за информациятано данеби да е била просто с диф от 66тица или съвсем различен тип.А за това защо се чупят си прав.Ако ги товарят по 2тона 2.5 най много няма да имат никакви проблеми.А ти си виждал как ги товарят у горското и от къде излизат пълнития хора и БТРда им дадеш така ше го натоварят че и него ше строшатИ понеже гледам че си от Своге да се върнем малко към темата аз от Свогенски шофьори с Газки със зилови кутии съм чул че джугановата била по добра от Зил 130 .А у Своге няма как да не си добър шофьор там равно е само пред гарата Та щом те казват значи има някаква разлика
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                До: СРАВНЕНИЕ НА СКОРОСТНИ КУТИИ НА ЗИЛ130 И ЗИЛ 157

                                Ето че се стигна до единно мнение защо се слага дифф от ГАЗ 53 на ГАЗ 66 > защото на 53-ката е сметнат за по-голямо натоварване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X