Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виетнамка газ или дизел

    Имам едно питане отностно кое като цяло е по добро Виетнамка с газ или с дизел Перкинс заштото на бензин си е скъпо все още

  • #2
    Ако под Перкинс разбираш варненските ВАМО - твърдо не.

    Коментар


    • #3
      Re: Виетнамка газ или дизел

      Първоначално публикуван от matros
      Имам едно питане отностно кое като цяло е по добро Виетнамка с газ или с дизел Перкинс заштото на бензин си е скъпо все още
      ВЕЧЕ е скъпо, а не всеоще когато са проектирали тия змейове, бензина е бил жълти... копейки

      ако ще е дизел, трябва да е нещо сериозно, с тоя перкинс ще се движи като дървена рибарска лодка
      тогава обаче, ще ти се види евтин бензина /в сравнение с цената на двигателя/

      учителката ми по математика в гимназията казваше "Икономията е майка на мизерията" и все повече разбирам колко е била права
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        За виетнамка нито дизел нито газ-бензина му е майката. Досега всички 66ци които съм виждал са дизел-седи си и ръждясва. Газ-карат на бензин. Бензин-газят където си искат и плачат при всяко увеличение на горивата. Но ако няма някаква страшна преработка на камиона цялостно всичко освен оригиналното едвам крета. А това с Перкинса го зарежи напълно-освен ако нямаш излишни пари и нерви
        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

        Коментар


        • #5
          Дизел може би да но 6-так от ифа. Перкинса е прекалено слаб за виетнамката, а Д-240 и модификациите му не се събира. Тук има доста газифицирани и си ходят в гората но по колко ли пъти ходят да зареждат

          Коментар


          • #6
            Здравейте фенове на виетнамките.С малко повече работа и промени по шасито може да се сложи идвигател от трактор булгар МТЗ-80. Приспособяват се кожух и скоростна кутия от ЗИЛ-130.Единствения недостатък е,че няма от каде да се изведе вакум за спирачната система. Ако някой има идея как този недостатък може да се преодолее нека сподели.
            Кораб, стоящ на пристанището, е в безопасност, но НЕ за това са направени корабите...

            0886023885

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от boris_sakalev Преглед на мнение
              Здравейте фенове на виетнамките.С малко повече работа и промени по шасито може да се сложи идвигател от трактор булгар МТЗ-80. Приспособяват се кожух и скоростна кутия от ЗИЛ-130.Единствения недостатък е,че няма от каде да се изведе вакум за спирачната система. Ако някой има идея как този недостатък може да се преодолее нека сподели.
              на много коли помпата за вакуум, е външна, и се задвижва с отделен клиновиден ремък
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #8
                Може ли да се намери такава помпа на старо и ако да къде?
                Кораб, стоящ на пристанището, е в безопасност, но НЕ за това са направени корабите...

                0886023885

                Коментар


                • #9
                  разбира се, че може
                  но трябва да търсиш по моргите
                  LR RR Classic VM2.5

                  Коментар


                  • #10
                    Слагай на Виетнамката газова уредба и не се замисляй никак.Регулирайте хубаво газовото да гори колкото се може по-малко макар и да не вдига голяма скорост-може да се получи да гори в литри толкова колкото и на бензин-дори и по-малко.А когато ти трябва повече мощност-ще си я включиш на бензин.По малко разправий са да монтираш една газова уредба отколкото да се захващаш с преправяне на кутия и други неща за да сложиш дизелов двигател.
                    Успехи-Виетнамката е хубава машина

                    Коментар


                    • #11
                      Слагай газ и я пускай да работи.Сега подържам около 20 виетнамки,които са само на газ и всичките са дърварски.Никой не се оплаква от липса на мощност.

                      Коментар


                      • #12
                        а кво ще кажете за мотор от мерцедес има едни мотори които са 4 цилиндара , 4,2литра и 130 коня с турбо и 90 без, бусоветe които ги поставят са Vario, ето инфо за тях:
                        http://www2.mercedes-benz.co.uk/cont...ical_data.html
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Аз и преди някъде го бях писал, един познат си кара Виетнамката с мерцедесов дизел 130кс, мисля че го беше свалил от 1213(не съм сигурен, но може да го проверя) камиона върви много добре, с 8 куб.м. дърва не се задъхва никъде. Имаше един лош, стръмен участък бензиновите излизаха с 5 до 6 куб. За повече просто нямаха тяга, а не че затъват... Той го качваше с 8 куб.

                          Коментар


                          • #14
                            Виетнамката до сега движеше на газ и се справяше добре дори и при тежки условия но смятам,че дизела ще бъде по добрия вариант що се отнася до икономичност.Освен това със зиловата скоростна кутия ще има повече мощност.
                            Кораб, стоящ на пристанището, е в безопасност, но НЕ за това са направени корабите...

                            0886023885

                            Коментар


                            • #15
                              Vqrno e 4e Vietnamka s dizelov dvigatel 6te ima pove4e mo6t no moje bi poluoskite nqma da izdarjat na napana
                              АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X