Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перфектния МАН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Перфектния МАН

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Колега sek.1, екстра е MAN-чето, точно такива дърти камиони и аз много харесвам!
    От Франция е докаран. Огледай се
    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    А иначе наш колега от Пазарджик, стар СОМАТ-аджия, ми разказваше как в Турция преди години с едно VOLVO FH12 направил 180 км/ч, изпреварвал всичко и всички. Само не разбрах как е знаел с колко кара - скоростомера и тахошайбата са до 125 км/ч. А после? За мен си остава загадка.
    По оборотомера можеш да се ориентираш доволно точно с колко караш .
    Последно редактирано от sek.1; 04-12-16, 17:42.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Перфектния МАН

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      То и на частните не беше лесно.

      Иначе да, нещо такова е разходът - дълго 14-15, в града 20. Това газ, ама и на бензин трябва да е някъде толкова (или малко повече).

      Не че някога съм се занимавал точно да определям разход.
      Помня, че някъде по ЖанВиденово време изчезна бензинът (и газът, естествено, на двете само газстанциЙ по "него време"). Снабдявах се по втория начин и правех икономиЙ, пускайки където е възможно по инерция с изгасен двигател с жигулата ми. Определено имаше резултат от икономиЙте.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Перфектния МАН

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ...По оборотомера можеш да се ориентираш доволно точно с колко караш .
        Е не баш Примерно : пускаш след тунела на "Траянови...." с 22 тона товар , с 800 оборота/мин. и същевременно със 160 км./час .
        Иначе , при 180 с волвото дето говори Мишоци за него , оборотомера нема как да не е в червеното . И дали нема `а му изфръкнат буталата при това - Божа работа
        Ма Гагич е спецЯлиста , той знай .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          От: Перфектния МАН

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Ма Гагич е спецЯлиста , той знай .
          Скрий се някъде от срам (ако изпитваш такова чувство изобщо, де) Колко хора ти написаха, че могат да вдигат камиони такива скорости, ама ти си знаеш само "Фронтерата" и "Мадарата".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Перфектния МАН

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Скрий се някъде от срам (ако изпитваш такова чувство изобщо, де) Колко хора ти написаха, че могат да вдигат камиони такива скорости, ама ти си знаеш само "Фронтерата" и "Мадарата".
            - ми до тука двама : Станьо и зил-а , преди 2 години видЕл един ...

            Ся , ако някъде намериш да съм написАл , че "конструктивно седлови влекач ньи мой да вдигне 160" , ДАВАМ ПЕЧЕНО ЯГНЬЕ !

            Нещо повече : имам спомен че в някаква тема , пак по повод подобен спор , ти написах че не само може , ами и Формула1 за камЬони имаше , с години .

            ПисАх също така , че тЕя работи обаче отминАха . Това че на 5 000 камиона ше се намери по един ненормалник ,не означава , че ти дава право да направиш обобщение : " А паТИР-овете карат със 160" .
            Пак ше се поФторя : требе да те е изклатил лудия да караш ТИР със 160 . Под ТИР имам предвид това , което се съдържа в абревиатурата ( виж в Гугъл !), а не влекач от "Н"- ски град , каращ "вътрешно" . ... а защо - ако искаш питай , ше ти обЯсним .

            Жокер : шофьор на ТИР се води "професионалист" , т.е. изкарва си хляба с това .
            Втори жокер : най-подкупни по статистика били българските ДАЙ -яджии . Останалите са по- малко , със сите последствия към нарушителите от това .

            .. и те така по темата
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Перфектния МАН

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              - ми до тука двама : Станьо и зил-а , преди 2 години видЕл един ...
              Повече, повече, че и не само в тази тема, ма като не четеш. Едно си знаеш, едно си баеш.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: Перфектния МАН

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                То и на частните не беше лесно.

                Иначе да, нещо такова е разходът - дълго 14-15, в града 20. Това газ, ама и на бензин трябва да е някъде толкова (или малко повече).

                Не че някога съм се занимавал точно да определям разход.
                Следващия път като идваш да ме взимаш от хотела, ела с УАЗ-а, моля те, обещал си ми! Да го видим тоя пусти УАЗ! Обещавам от мене бензина и вечерята. Ресторанта ти шъ го избереш /както стана и последния път, де/.
                Бах мааму, не съм се качвал на УАЗ откакто бях в казармата, шъ рече повече от 20 гОдини!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #68
                  От: Перфектния МАН

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  От Франция е докаран. Огледай се По оборотомера можеш да се ориентираш доволно точно с колко караш .
                  Френското Енерго /EDF - ERDF/ ползват вече само IVECO 4x4.
                  Ето ги, в нашия град EDF - ERDF иматНатиснете снимката за да я уголемите

Име:iveco erdf.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5736254 голяма база и всеки път, като минавам оттам ги гледам замечтано ........ Куклите на батко!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:iveco edf.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5736253
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Перфектния МАН

                    Това е вишка . Ще питам човека от кой град точно е взел МАНа .
                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    - ми до тука двама : Станьо и зил-а , преди 2 години видЕл един ...

                    Ся , ако някъде намериш да съм написАл , че "конструктивно седлови влекач ньи мой да вдигне 160" , ДАВАМ ПЕЧЕНО ЯГНЬЕ !

                    Нещо повече : имам спомен че в някаква тема , пак по повод подобен спор , ти написах че не само може , ами и Формула1 за камЬони имаше , с години .

                    ПисАх също така , че тЕя работи обаче отминАха . Това че на 5 000 камиона ше се намери по един ненормалник ,не означава , че ти дава право да направиш обобщение : " А паТИР-овете карат със 160" .
                    Пак ше се поФторя : требе да те е изклатил лудия да караш ТИР със 160 . Под ТИР имам предвид това , което се съдържа в абревиатурата ( виж в Гугъл !), а не влекач от "Н"- ски град , каращ "вътрешно" . ... а защо - ако искаш питай , ше ти обЯсним .

                    Жокер : шофьор на ТИР се води "професионалист" , т.е. изкарва си хляба с това .
                    Втори жокер : най-подкупни по статистика били българските ДАЙ -яджии . Останалите са по- малко , със сите последствия към нарушителите от това .

                    .. и те така по темата
                    Отминали отминали колко да са отминали . На всякъде се кара съобразно нормативната база и контрола . От години лятото всяка седмица пътувам или към Драгоман или към Ябланица и пост(патрул) на ДАИ по магистралите не съм видял . За сметка на това почти всеки ден има по един на автогарата при нас въпреки че там от години пътуват едни и същи автобуси на едни и същи фирми и са им проверили документите сигурно 1000 пъти .
                    Последно редактирано от sek.1; 05-12-16, 05:27.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Перфектния МАН

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Под ТИР имам предвид това , което се съдържа в абревиатурата ( виж в Гугъл !), а не влекач от "Н"- ски град , каращ "вътрешно" . ... а защо - ако искаш питай , ше ти обЯсним .

                      Жокер : шофьор на ТИР се води "професионалист" , т.е. изкарва си хляба с това .
                      Втори жокер : най-подкупни по статистика били българските ДАЙ -яджии . Останалите са по- малко , със сите последствия към нарушителите от това .

                      .. и те така по темата
                      ТИР или TIR (на френски: transit international routier — международен пътен транзит)
                      Не е превозно средство, може и най-обикновена баничарка да се движи като ТИР. Много грешно е това наричане на камионите с ремаркета, най-вероятно останало от едно време. Тогава без ТИР карнет не е можело да се извършва международен транспорт. Сега пък много рядко се срещат такива превозни средства.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Перфектния МАН

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        ТИР или TIR (на френски: [I]transit international routier — международен пътен транзит) ...
                        Конвенция ТИР. Даже имаше и промяна наскоро.


                        Sent from my IPhone 10
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #72
                          От: Перфектния МАН

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Е не баш Примерно : пускаш след тунела на "Траянови...." с 22 тона товар , с 800 оборота/мин. и същевременно със 160 км./час .
                          Иначе , при 180 с волвото дето говори Мишоци за него , оборотомера нема как да не е в червеното . И дали нема `а му изфръкнат буталата при това - Божа работа
                          Ма Гагич е спецЯлиста , той знай .
                          Не изфърчат толкова лесно . Дали ще катериш на втора бавна с обърнат оборотомер или пак ще го обърнеш на пета бърза на двигателя му е все тая .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Перфектния МАН

                            Темата тръгна от доста специализиран,и точно толкова безполезен,камион и стигна до ловно рибарски лакърдии...
                            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                            Mark Twain
                            СтоЕнчA

                            Коментар


                            • #74
                              От: Перфектния МАН

                              Абе лафът трябва да върви.

                              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                              Конвенция ТИР. Даже имаше и промяна наскоро.

                              Старата е от 59-та, новата е от 75-та. Ще им кажеш ли кога е подписана от Бг

                              Коментар


                              • #75
                                От: Перфектния МАН

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Абе лафът трябва да върви.




                                Старата е от 59-та, новата е от 75-та. Ще им кажеш ли кога е подписана от Бг
                                20.10.1977 г. [emoji6]

                                Sent from my IPhone 10
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X