Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Камаз 6х6

    Честито колега! Би ли го снимал за да се видят скоростите и раздатката. За трупи ли ще се пригажда? С какъв кран?

    Коментар


    • #47
      От: Камаз 6х6

      добра е машината.пьрво требва да му смениш джантите/оригиналните са 21ц./зада можеш да му качиш оригинални гуми или от краз.сьс тия гуми и за асвалт нестава.сьс турбини ли е мотора или не?най калпавото нещо на тези камиони е раздатката.и всички проблеми идват от това че,включвателите са на вьздух.проверявай им редовно мембранките.има един такьв камион у пловдив за части,ако искаш ми звьнни/данестава реклама/да ти дам номера на човека.помисли за кран/между кабината както ги прават руснаците/иначе нищо нестава.е,успех ще следя темата.

      Коментар


      • #48
        От: Камаз 6х6

        А къде са въпросите

        Да повече инфо. Модел, двигател и т.н.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #49
          От: Камаз 6х6

          Така като гледам на пръв поглед е 4310 но какви цифри има след това - не знам.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #50
            От: Камаз 6х6

            Като модел, по руския талон е 43105. Двигател 210 коня, нема турбо (грешен е, но това не ми е приоритет). Ще се прави да вози трупи, като за целата ще си правя нова каруцерия. Крана, който ще ползвам е Фискарс, утре ще кача и снимки на крана. Питането ми е, тоя включвател за бавните ми се вижда кекав. На какъв принцип работи, като при 131-то ли е. С електромагнитен клапан и пуска налягане към мембранта, която избутва съчмата и зацепва вилката. Другия ми въпрос е, около тая раздатъчна кутия, фланците за карданите, по-специално за този от скороситте, дали е стандарт с нещо друго или си е правено само за нея, че шлиците ми са изгнили и има лек луфт.

            Коментар


            • #51
              От: Камаз 6х6

              включват на вьздух като131.ако е крьгло/захващането/сьс много малки болтчета е урал ако е квадрат сьс четери големи е камаз.крана гледай да не е много тежьк,ще му свьрши силата.премери една кутия сьс бьрзи и бавни и ако има начин я слагай.

              Коментар


              • #52
                От: Камаз 6х6

                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                включват на вьздух като131.ако е крьгло/захващането/сьс много малки болтчета е урал ако е квадрат сьс четери големи е камаз.крана гледай да не е много тежьк,ще му свьрши силата.премери една кутия сьс бьрзи и бавни и ако има начин я слагай.
                То бъдещият ми кран в момента е на обикновен бордови Камаз, доста години бачка с него и няма ядове. От скоростите към раздатъчната кутия е с 4ри болта, от раздатъчната кутия към средния диференциал е с голям фланец, които наподобява на Маз. Утре ще снимам

                Коментар


                • #53
                  От: Камаз 6х6

                  Мога да помогна с каталог на КАМАЗ-4310 във pdf.
                  Ако трябва специфициране на резервни части,също мога да помагам - 2 години съм се занимавал само с тези резервни части за КАМАЗ. Има си разлика.

                  Прати на лични ако ти трябва каталог.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #54
                    От: Камаз 6х6

                    Двигателя колкото и грешен да е ревизията струва по стотина лева на цилиндър . Частите за един основен ремонт са няма 1500 лева и се прави за 2-3 дни . Ако искаш ще ти пратя един подарък скоба за вадене на ризите ; една прерязана на половина риза и ламаринена скоба за събиране на сегментите . Нашия Камаз съм го събрал и чакам само гражданската и данъка да го мина на преглед и да го давам на едни момчета от Ловеч .
                    Последно редактирано от sek.1; 09-01-18, 03:49.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Камаз 6х6

                      Здравей,

                      Интересуваме как се внася от Беларус като не е в ЕС. Има ли изискване за това на кой стандарт отговоря камиона?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Камаз 6х6

                        Първоначално публикуван от Boyko_85 Преглед на мнение
                        Здравей,

                        Интересуваме как се внася от Беларус като не е в ЕС. Има ли изискване за това на кой стандарт отговоря камиона?
                        Има, 1450лв в кръста за технотест, но първо ще сложа крана. Да може да го пиша " специален" и да олекне данъка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Камаз 6х6

                          Добър ден! Тва е крано, ама нещо ми се вижда, че е много груб и тежък. Май ще се търси вариант - HIAB 140 или друго негово съпроводно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180109_141402.jpg
Прегледи:1
Размер:386.9 КБ
ID:5777648Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180109_141357.jpg
Прегледи:1
Размер:437.1 КБ
ID:5777647

                          Коментар


                          • #58
                            От: Камаз 6х6

                            тоя кран е убав ама не за тоя камион,но ти вече го знаеш.требва ти кран неповече от 1500-1600кг.общо тегло.да е непомалко от 7.50-8метра.и да вдига много.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Камаз 6х6

                              Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                              тоя кран е убав ама не за тоя камион,но ти вече го знаеш.требва ти кран неповече от 1500-1600кг.общо тегло.да е непомалко от 7.50-8метра.и да вдига много.
                              Съгласен, аз също си мисля за нещо леко и същевременно пъргаво и що годе да дига.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Камаз 6х6

                                Нещо подобно ми се върти в главата. Този кран е при един приятел в Чепеларе, мисля, че ще пасне добре на Камаза.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X