Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    Някой има ли опит с наливането на нигрол в диференциалите? На Т-то ми попротичат крайните редуктори и се чудя дали да го пробвам и там.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      нигрола вече не е качествен като навремето.поне при нас продават разни ментаци.аз лично се отказах от него.за диф. подобре си купи диф.масло.за кантарна ос става всичко важно е да има.

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        В никакъв случай нигрол в деференцял моя камаз го купих с нигрол и в скорости и деференцял не ме питайте как го измих и кво чудо беше сутрин на минус 10 с включване на скорости и потегляне

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Не знам, но на мен ми се върти в главата нещо от рода на 85w90 или пък 90w140. Колегата Асен е прав, тия нигроли са като цимент при ниски температури

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            За Камаза мисля Тitan Cytrac 75W90 на Fuchs ,ще му дойде добре или много ще го разглезим.
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Наливай еп90 такива скъпи масла в кантарите не си струва при положения че ще изпусне задния семеринг на конзолата най късно след година и пак ще нигрол или растопена грес със деференцялно масло ефекта от скъпото масло тук е нулев според мен

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Следя развитието на камаза от началото, искам първо да кажа че да го преработиш до такава степен не е лесно, и не всеки може да го направи, камо ли на улицата .Така че евала за това.Имам няколко въпроса относно камаз 6х6 и се надявам да внесеш яснота ако не е проблем.Гледам в мобилето има един на доста така ниска цена, вярно че е без карусерия и е поочукан но се познавам и знам че не съм за камион с прави ламарини...Чудя се като поддръжка как е?Какво става и какво не от камазите с конфигурация 6х4(за преден мост и т.н. е ясно).И не ти ли се струва тежък за в гората, знам че това е доста относително, и незнам терена какъв е при вас но си мисля че камиона заедно с 15тина кубика матерял би се окопал доста лесно.Където има пътища лесно, но ми се налага по някога да импровизирам като например да се пускам или качвам по просеки на стълбовете за високото напрежение, просеки на газопровод, стари ски писти... а там не е утъпкано и да не потъне като менгеме в бунар...Гледах 131ци, но не ме радва раздатката при тях, гледах урали, но определено не съм фен на спирачките им, и май камазеца е най-най от руските чудовища.
                harley davidson-fan

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Добър вечер! Какво мога да внеса като пояснение. Това железо тежи под 6 тона на гола рама, зависи как ще го окомплектоваш, но никога нема да качи над 10. Разлика има огромна с 6х4 в рамата, мостовете и кантарите. На 6х6 Камаз, рамата е разширена непосредствено след кабината, нещо на 15-20см от ушетата на скорсотите. Следователно и задните диференциали са с по 30-40см по широки от на стандартен Камаз. Кантара е по-слаб от на самосвал, но пък има огромна разлика в ходовете. На стандартен Камаз 6х4, където ляга кантара е високо 10см. На 6х6 е над 30 см, от където идват и големите ходове на задните моствое. Слабо място на Камаз е раздатъчната кутия, самия захват е направен калпаво и се къса, пада на долу и карданите късат валовете, пукат кожуха и дори има случай да изпадне блоковата ос. Аз съм го решил този проблем, като за целта съм я подсилил отгоре с " шарнирна" връзка от на Краз 6х6. Кразовете имат една огромна планка над раздатъчната кутия, която наподобява на А-рамо, като при западните камиони, което рамо не дава на раздатъчната кутия да "игра" и по този начин я подвързах допълнително. Колко ще изкара, ще видим, като почне да товари. За проходимост, не мога да говоря още, прован е два, три пъти за кеф само.

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Ще зачакам да видя какви ще са ти впечатленията когато тръгне, аз не бързам .Тунинга с усилването на раздатката съм го правил и аз само че на друг камион.
                    harley davidson-fan

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      За проходимост, не мога да говоря още, прован е два, три пъти за кеф само.
                      Много са си добре като проходимост с товара. Е ,има терени които просто налагат ползването на по маневрена техника,но то няма универсална за всички условия машина.
                      През годините само в няколко случая съм чувствал липсата на блокажи по мостовете . По скоро критиката ми е към двигателя и скоростите. С ремаркето липсата на половинки е голям проблем.

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        По скоро критиката ми е към двигателя и скоростите. С ремаркето липсата на половинки е голям проблем.
                        Това ще бъде решено с V6 на каска, пък ако мога да събера, ще "прасна" и един V8

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Здравейте! Понеже стана дума за кантари втулки и т.н при камазите ще използвам случая да попитам какво се праве когато задните мостове започнат да се движат наляво надясно и примерно се разминават около 10 см.

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                            Здравейте! Понеже стана дума за кантари втулки и т.н при камазите ще използвам случая да попитам какво се праве когато задните мостове започнат да се движат наляво надясно и примерно се разминават около 10 см.
                            Купуват се нови реактивни щанги и се молиш, да ти са здрави конусите на кантара.

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              При мен се оказа, че маслото на кантарнат ос е изтекло само от дясната страна и то половината, от лявата си беше догоре. Долях от гъстото и се надявам да изкарам безпроблемно жътвената кампания.
                              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Rocco има и друго решение {знаеш че камаза ми е до болка познат} но това е в краен антикризисен вариант или ако вече след смяна на кантарните фтулки и щанги пак се разминават... Изправят се мостовете и между ресьора и моста където ляга самия ресьор се подлага или от ляво или от дясно парче от счупен лист (в повечето случай) или друго по дебело парче желязо обилновенно на средния мост иска подлагане от ляво а на задния от дясната страна... Но това се получава от прекалено износванр и късна смяна на кантарите но ефекта е добър и евтин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X