Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    мой е открай време.продавах го но нестана.мостовете са зил но нямат прилика сьс другите зилови.ресорите са камаз.навремето му купих две чистонови пачки и му подложих по един лист от старите сега е сьс четери главни листа,товар него бьрка.на снимките ще се види.знам как да закача лебедката,но на този привод на кутията искам да закача помпата за крана.имаше едно момче което беше сложило преден мост от 131 без да сменява задните,но зада докара сходство на диференциялите отзад е сьс гуми от тракторно ремарке за т150 а отпред сьс 12/20 .аз искам да стане както си пише по книгите.за кардана ще го умувам когато закача раздатката.много е лошо времето и затова ще забавя малко снимките.

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      Интересно ми е, дали ще стане математиката да се сложи раздатъчна кутия от Урал. Не знам, как ще се държат мостовете, нали туй е фул-тайм. Иска некой умен да каже, дали може да стане тая конверсия - парт-тайм мостове с фул-тайм раздатъчна кутия

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        Мостовете са еднакви,няма "специялни" за фул или за парт тайм.Цялата гяволия идва от модела на раздатката.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Мостовете са еднакви,няма "специялни" за фул или за парт тайм.Цялата гяволия идва от модела на раздатката.
          Това вече е интересно. А и ти дава тема за размисъл, да сложиш раздатъчна кутия от Урал, която няма да се счупи никога

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            имам три раздатки за урал но неискам да слагам такава точно защото предния мост е зацепен постоянно.аз искам от 131 и да го включвам когато искам.чупят се и ураловите раздатки но определено са по здрави от зилова и камазова.

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Здравейте, имам едно въженце за вашите камиони -- неупотребявано, съхранявано на сухо и тъмно място / под дивана в хола/ . Технически данни : ф24 , дълж. 6.70м Сделано в СССР. Технически изисквания: изисква здрава броня и съединител. С поздрав БоретоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:329.1 КБ
ID:5784500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:330.5 КБ
ID:5784501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:326.1 КБ
ID:5784502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:305.7 КБ
ID:5784503

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                Здравейте, имам едно въженце за вашите камиони -- неупотребявано, съхранявано на сухо и тъмно място / под дивана в хола/ . Технически данни : ф24 , дълж. 6.70м Сделано в СССР. Технически изисквания: изисква здрава броня и съединител. С поздрав Борето
                Продаваш ли го ? Че е тоя е дежурен влекач на Витиня и тези въженца са консуматив . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20111124_111513.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5784529
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  днес ходих до камиона да закарам раздатката и направих снимки да покажа докьде сьм стигнал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1418.jpg
Прегледи:1
Размер:303.1 КБ
ID:5784534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1433.jpg
Прегледи:1
Размер:499.9 КБ
ID:5784545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1428.jpg
Прегледи:1
Размер:311.0 КБ
ID:5784544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1427.jpg
Прегледи:1
Размер:353.0 КБ
ID:5784543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1426.jpg
Прегледи:1
Размер:379.1 КБ
ID:5784542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1425.jpg
Прегледи:1
Размер:267.7 КБ
ID:5784541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1424.jpg
Прегледи:1
Размер:355.1 КБ
ID:5784540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1423.jpg
Прегледи:1
Размер:372.1 КБ
ID:5784539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1422.jpg
Прегледи:1
Размер:308.8 КБ
ID:5784538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1421.jpg
Прегледи:1
Размер:339.2 КБ
ID:5784537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1420.jpg
Прегледи:1
Размер:296.5 КБ
ID:5784536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1419.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5784535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1430.jpg
Прегледи:1
Размер:297.9 КБ
ID:5784546задните мостове са закачени,предния е намясто но нее още стегнат.отзад гредата сзм я изрязал/тунела/ и е заварена.горните щанги сьщо сьм ги скьсил и заварил.петите на ресорите са от старите мостове и тях сьм заварил.сега остава да поставя раздатката/нямам планките които я дьржат кьм шасито/ и почва филма сьс удьлжаването на карданите.после вече крана и каруцерията.на последната снимка са старите мостове.

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Добре върви. Имам едно питане - защо не ползва стойка за реактивна щанга от Камаз, тъкмо ще си лежат "срещуположно" - да може да вси взаимодействат. Те тия щанги нали са едната глава се дърпа на еднастра страна, а другата на обрато, затова са срещуположни ( или аз бъркам с математиката). Ще ти издам една военна тайна - вземи широки джанти от ифа 4ка (стават на Зил-а точно, без преправяне) Обуваш го с уралски гуми и луноход. Давам и съвет - на пред последната снимка, където е тоя клин, дето държи ресьорите. Смени го с нещо от доста по-здрава стомана и да е болт с резба, да се стегне, че иначе ще разчекне ушето и ресьорите почват да играят самба по мостовете. Следя с интерес и поздрави за начинанието.

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      това за ифовите джанти е добра идея.аз имам и друга.да взема джанти и гуми от краз,тогава вече става истинско,но нема голем струг да разсттьрже фланците от зиловите джанти.клиновете са здрави така си беха на камиона и не сьм имал проблем той си има шайба и шплент кито го дьржат /сьщо като гайка/.а,сега едвам сьм ги вкарал защото сьм сложил по още един главен лист/виж че са четери/ и носи на товар .сега искам пьрво да го подкарам сьс тези гуми зада видя как ще вьрви,ако е бавен ще му качвам поголеми гуми.ако е добре ще остане така.сега сьс раздатката скоростите ще са 20бр. и имам накаде да варирам.колкото до щангите зада станат така както казваш требваше да влизам вьв твоя филм сьс свалянето и подмяната на целия кантар от камаз.а така стана по бьрзо и лесно.щангите и сега са една срещу друга само че са леко нагоре което невервам да е проблем.ще направя снимка отгоре зада се вижда.
                      Последно редактирано от zil131; 23-03-18, 20:49.

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        За кразовските джанти мога да съдействам, имам човек в Пазарджик, дето ги прави. Аз за Камаза взех безкамерни 20цола от старите ремаркета и ги пратих при тоя в Пазарджик, че Камаз, Урал и другите пълно приводни руски с 10дупки са си с свой размер. Мисля че ифовата джанта ще събре и кразова гума, не съм мерил, но все ми се струва, че ще стане.

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          аз сега гледах джанти от ифа но са сьс 10дупки стават на урал не на зил.зила е сьс 8болта.какво ще струва на брой джанта за стьрженето?а,защо са ти за безкамерни гуми?

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                            аз сега гледах джанти от ифа но са сьс 10дупки стават на урал не на зил.зила е сьс 8болта.какво ще струва на брой джанта за стьрженето?а,защо са ти за безкамерни гуми?
                            Вътрешната лятото не държи под товар. Джантите трябва да са от малката ифа W50. Пък и с тези безкамерни джанти, мога да слагам 20цола гуми, каквито искам. От едно място, взимам унимогови гуми на добра цена 8 броя за 1500лв на 95% грайфер. Относно джантата около 170-180 на брой с техен материал, боя, лазерно разяне и много качествено балансиране ( утре ще снимам моите джанти)

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              ако е без вьтрешна има опасност при страничен удар вьв коловоз да се разбортира.чакам снимки.

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Освен това не може да се ползва самонапомпващото устройство а то е много полезно .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X