Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател на ГАЗ 66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна на двигател на ГАЗ 66

    Искам да попитам може ли да се замени двигатела на ГАЗ 66 с двигател от Камаз с турбо.Двигатела е осем цилиндров дизелов.Ще издържи ли кутия,скорости,раздатка и дифове на натоварването на Камаз-овият двигателДа се захващам ли с това начинание или не.
    Търсих доста из Руските сайтове но не намерих нищо от този род.С поставянето на Камаз-ов двигател целя по голяма мощност и съответно по евтиният вариант защото е дизел.

  • #2
    До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

    И от самолет да ми дадеш двигател, пак мога да го напасна. Само стругаря... пак ще изкара няколко безсънни алкохолни нощи. А за дугото не се притеснявай - 66 е яка машина. Ще издържи. Разликата във въртящият момент не е голяма.
    На самурая и атомен двигател съм навит да му сложа, само и само купон да става.
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #3
      До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

      Не съм чувал за подходящ дизел за Виетнамката. Кво ли не опитваха ...

      Коментар


      • #4
        До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

        Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
        И от самолет да ми дадеш двигател, пак мога да го напасна. Само стругаря... пак ще изкара няколко безсънни алкохолни нощи. А за дугото не се притеснявай - 66 е яка машина. Ще издържи. Разликата във въртящият момент не е голяма.
        На самурая и атомен двигател съм навит да му сложа, само и само купон да става.
        Разликата в въртящият момент между двата двигатела е много голяма.Двигатела на Камаза е два пъти колкото на ГАЗ 66 по мощност(и повече дори).След скъсяването на Виетнамеца(за да е по маневрен) обмислям да сложа Камазов мотор за да има огромната тяга която този двигател ще осигури но не знам дали ще издържи трансмисията

        Коментар


        • #5
          До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

          В завод "Кента"-Омуртаг видях автобус на рама от ГАЗ 66 и двигател от трактор Т-40-въздушно охлаждане.

          Коментар


          • #6
            До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

            Мен ако питаш наи доброто решение е следното.

            Щом имаш възможност да вземеш камазов двигател взимай го ама барабар със скоростите(едно заради половинките и друго щото и те са бая по якички от тия ГАЗ-ковите) и монтираш този двигател изместен по към центъра на шасито за да може да разпределиш товара по оси като по този начин отпада нуждата от това скъсяване на рамата което много хора те посъветваха да не правиш.

            После обаче явно ще се наложи и друга раздатка щото и тая ми се струва че ще е слабичка но може и да стане ако ли не става от Зил или Урал би издържала на тоя двигател.

            И накрая сигурно па мостовете няма да издържат ама незнам

            И за да скриеш тоя двигател цопнат в центъра на камиона правиш някаква каросерия подобяваща Камаз-ите от рали Дакар.
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #7
              До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              Мен ако питаш наи доброто решение е следното.

              Щом имаш възможност да вземеш камазов двигател взимай го ама барабар със скоростите(едно заради половинките и друго щото и те са бая по якички от тия ГАЗ-ковите) и монтираш този двигател изместен по към центъра на шасито за да може да разпределиш товара по оси като по този начин отпада нуждата от това скъсяване на рамата което много хора те посъветваха да не правиш.

              После обаче явно ще се наложи и друга раздатка щото и тая ми се струва че ще е слабичка но може и да стане ако ли не става от Зил или Урал би издържала на тоя двигател.

              И накрая сигурно па мостовете няма да издържат ама незнам

              И за да скриеш тоя двигател цопнат в центъра на камиона правиш някаква каросерия подобяваща Камаз-ите от рали Дакар.
              Лошото е че няма откъде да намеря скоростна за Камаз.А това да направя каросерия като Камазите за Дакар няма да мога и не целя това.Предпочитам да си остане Виетнамеца с оригиналната кабина-просто си ми харесва.Двигатела при възможност ще мисля да го изместя малко назад и ще се направят нови капаци вътре в кабината за двигатела защото оригиналните едва ли ще паснат

              Коментар


              • #8
                До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                А бе аз не ти казвам да сменяш кабината а да направиш нещо да скриеш двигателя ако почне да се показва много зад кабината
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  Лошото е че няма откъде да намеря скоростна за Камаз.
                  Имаш я.В момента разглобяваме един Камаз.
                  И ще се наложи да повдигаш кабината.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                    Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                    Имаш я.В момента разглобяваме един Камаз.
                    И ще се наложи да повдигаш кабината.
                    Кажи цена за скоростната кутиякабината да е проблем-ще я повдигна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                      800 лв.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                        800 лв.
                        Кутията в ред ли и е всичко?Колко тежи за да знам с какво трябва да идвам да я взема.
                        П.П. Ще ти се обадя по телефона допълнително

                        Коментар


                        • #13
                          До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                          Камаза беше в движение до вчера.Намира се в София,но мога да я транспортирам до Г.Оряховица.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                            Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                            Камаза беше в движение до вчера.Намира се в София,но мога да я транспортирам до Г.Оряховица.
                            Ще ти се обадя за кутията-искам още малко да се консултирам и да пресметнем за да се знае с сигурност всичко.Предварително ще се чуем по телефона и ще дойда да я взема.Засега не я докарвай до Г.Оряховица докато не ти се обадя.Остава въпроса-с двигатела от Камаз и евентуално и Камазова кутия-ще издържат ли другите(раздатка,дифове,кардани)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Замяна на двигател на ГАЗ 66

                              Това ще стане доста интересна кръстоска. Няма ли да се качи много центъра на тежестта? Все си мисля, че камазовия двигател е по-широк и няма да влезе в шасито и ще щръкне доста нагоре. Ще се наложи да слагате доста дебели фланци на джантите.
                              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X