Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо наистина голямо (AirBus A380)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

    Най-после го видях на яве този самолет. Подготвяха го за полет в Сингапур. За мен лично е много впечатляваща машина. Виждал съм два пъти "Мрия" и много пъти "Конкорд", но А-380 е от друг порядък. Налага ми се да лятя сравнително често с В 747-400, но винаги когато се качвам на борда ме учудва факта, че цялото това огромно нещо лети и то бързо и на далече. Не знам как бих се чувствал в А-380. Авиацията си остана несподелената ми любов, но трудно дават да караш и голям кораб и голям самолет...
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #47
      До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

      A-380 в действие; малко интериорни снимки

































      Коментар


      • #48
        До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        ... малко интериорни снимки....
        Като в "Титаник" виж каква голяма разлика между класата на "равноправните" и мравуняка на "електората"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #49
          До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

          Сериозен салон

          Коментар


          • #50
            До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

            Има нещо нередно в пилотската кабина. Тея там, к'во правят?
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #51
              До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              ....Тея там, к'во правят?
              "Самозадоволяват се".........
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                Каквото и да се говори за риска от катастрофа основния и решаващ фактор е човека. Ако всеки участник в подготовката и управлението на полета си свършва точно работата, риска от катастрофа е нулев. Но нали сме човеци все някъде някой ще направи грешка. Но дори и тогава риска остава малък. Изледователите на големите катастрови са установили, че преди да се случи фаталното събитие, преди това средно са настъпвали поне около 300-350 нерешаващи такива, за които не са последвали никакви действия от персонала или пък са последвали неадекватни действия от самонадеяността на управляващия самолета. Изобилие от примери колкото искаш. А самолета е страхотен. Ако някой има удолволствието да пътува с него, ще почувства че се намира в кораб от бъдещето. Поне така се почувствах, когато съм летял преди години с А320.
                Последно редактирано от tabak; 27-07-09, 08:25.

                Коментар


                • #53
                  До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                  Нямам претенции за специалист,но концепцията за управление на Airbus,за разлика от тази на Boeing не ми допада!В Боинг са в по-голяма степен традиционалисти,което е за предпочитане,особенно в авиацията,където след доста време,и прелетени километри започват да се очертават слабите,и силни страни на една машина.Airbus ми се струва прекалено иновативен-мисля,че трябва да се действа по-консервативно,и по-простичко...както казват руснаците:много автомати-слаби резултати!Зачестилите напоследък катастрофи с Airbus по неясни причини за какво говорят...?Инак какъв бил салонът,пък това,пък онова не прави машината,като такава!
                  Не искам да спорим-казвам си личното мнение само!

                  И понеже се коментираше в темата и "Мрия"-та...знаете ли,че въпросния аероплан е бил буквално зарязан повече от десет години на едно летище,че е бил окраден,като от нашенски цигани...?И как изглеждаше-ще рече човек,че от това нищо повече няма да стане!Ама го възстановиха изцяло!И чак след това изкарваха сертификат да лети по света,щото преди това този проблем не е стоял пред Съветското ръководство!
                  И за Миг-25-3500км./ч са недостижима скорост за него!Няма Съветски сериен аероплан,който да достига тази скорост!Както и хАмерикански,освен разузнавача-наследник на U-2,така наречената"патица",ама там при всеки полет проблемите са толкова много,разходите толкова огромни,а и пилота трябва да е поне полу-Бог....
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                    Все пак тук става въпрос за превоз на хора, а не на картофи или оборудване. Още малко за катастрофите: http://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_...астрофи. От първата таблица извадих броя на катастрофите с Боинг и Airbus и Ту -154. Те са за : Боинг - 21; за Airbus - 11; ТУ -154 - 5. Но това все още нищо не означава, защото липсват данни за броя на самолетите в експлоатация през цитирания период. Не можах да открия сред тях авиокомпания с име Луфтханза - интересно защо ?
                    Последно редактирано от tabak; 28-07-09, 07:49.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                      Двигателят трябва да е до нещо с познати размери за да се осъзнае големината му.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                        Наистина е много голямо,и също така много красиво,но сигурно е много скъпо удоволствие този самолет
                        [B]Honda 450R
                        Kawasaki 450R -продава се!
                        Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

                        Коментар


                        • #57
                          До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                          Наистина е много красив.Но аз на дърво без корен се не качвам.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #58
                            До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                            Глас от високоговорителя в самолет:
                            - Уважаеми пътници. Щастливи сме да ви приветстваме с добре дошли на новият, петзвезден авиолайнер. На първия етаж можете да посетите бар и дискотека, на втория етаж можете да отдъхнете приятно в ресторанта, на третия да поиграете тенис, на четвъртия да поплувате в един от четирите басейна, а на петия да изпробвате уменията си на боулинг.
                            А сега уважаеми пътници, моля затегнете коланите, нашият пилот ще се опита да вдигне цялата тая простотия във въздуха...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                              Наистина е огромен, но на тази снимка ми се струва че жената е леко на заден план и разликата изглежда още по фрапираща.
                              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Нещо наистина голямо (AirBus A380)

                                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                                Наистина е огромен, но на тази снимка ми се струва че жената е леко на заден план и разликата изглежда още по фрапираща.
                                Прав си, в цифри диаметърът му е 2.94 м.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X