Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Re: F-35

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    От ф35 не съм видял и прочел нищо което да го прави нещо повече от ф22. Освен може би електрониката.
    не са и в един клас дори,
    Само в цената 35 е по добра, около 5х по-евтина. А и 22 не се продава.

    Коментар


    • От: F-35

      Колеги, гледам темата маааалко се е изместила - лично мен (а и предполагам доста от колегите) просто ме подразниха хвърчащите хвалебствия, че виждате ли това е самолет, недостижим, невидим, върха и т.н....
      Сами разбирате, че в техниката (и още повече - авиацията) няма такова нещо...
      Техниката е компромис... Затова просто приемете, че Ф-35 си е поредния самолет, който може да има има някакво превъзходство при дадени конкретни условия, но безусловно би имал по-лоши параметри от противника при други...
      Самолет като самолет - ще е интересно да се проследи развитието му... Ще е интересно да се видят и негови уникални качества - за споменатия SR-71, и за Блекбърда те са явни... За Ф-ката - все още са скрити
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • Re: От: F-35

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Няма как да има тема за съвременен изстребител, без да намесим руското ПВО
        И няма как ти и чарли да не се намесите провокирайки всички без да казвате нищо.

        Търтея същата работа. Аз поне пиша предимства и недостатъци и на едните и на другите. Ама що ви цапам темата. Хайде до скоро.

        Само колегата биол се опитва да напише нещо смислено. Подкрепено с данни.

        Коментар


        • От: F-35

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          Още преди 3 страници ги сложих, явно не си обърнал внимание, какво значение има колко съм специалист, когато им други които директно решават проблема
          ...
          Какво си сложил? Снимка на Ф-35 с американско байраче и снимки на американски ракети ...

          Какво значение има колко си специалист ли? Ами има, когато започнеш през ден да се изхвърляш тежко и категорично

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... А руските радари ги знаем, ...

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... Руското ПВО не се е мръднало много от онова време, имат няколко нови радара , но са единици, ...
          За да стигнем накрая до очевадното

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... Нищо не разбирам от радари, ...
          Нищо не разбираш, нищо не знаеш ... Даже за този самолет, за който си биеш задника в тавана да го хвалиш, не знаеше, че няма как да се случи това, което възторжено си представяше

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... Вертикално излитане ... Представи си няколко обикновени контеинеровози сред стотиците други, обичайна картинка из тихия океан, напълнени с 35 ...
          Изобщо си нямаше идея, че не е предвиден за бойно използване с вертикално излитане ама подскачаш и ръкопляскаш ...

          И фона на тези си изяви на най-елементарно фенско ниво имаш наглостта да лепиш етикети кой бил руски фен!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Какво си сложил? Снимка на Ф-35 с американско байраче и снимки на американски ракети ...

            Какво значение има колко си специалист ли? Ами има, когато започнеш през ден да се изхвърляш тежко и категорично
            Добре ще опитам с видео - американските ракетки са разработка на DARA and Raytheon - MALD-J
            По старо видео но дава представа за какво иде реч F-35 може да управлява няколко такива

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Безаналаговото джудже, най-таковата джудже. Ясно.
              Дайте по-сериозно
              Молядругарко, можеливсепак аз да кажа, многомногомоля

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              ....
              На мен, честно казано ми станА интересно за руските радари. Може ли детайли? Какво, защо, как, защо не, може би?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: F-35

                Джурналисти и ПР го измислиха това "невидим", което не е вярно и навява много неверни асоциации. В ф35 се използват опита от разработките на Ф117 и Ф22 като нещата са докарани до приемлива цена, като за масов самолет - "пенкилер".

                Като цяло стелт-а не означава невидимост а по-скоро трудно откриване и засичане с радар. Дори това не е малко, ако един C400 може да открие и прихване да речем Ф16 от 150км, а Ф35 от 25км (не ми се рови за точните данни) - това има значение и то голямо. Условния противник трябва или да си нарежда ПВО на гъсто, или да го сменя с С500 или нови радари, които евентуално и може би ще са в състояние да правят каквото трябва от по-голямо разстояние. При всички положения това ще принуди условния противник да харчи нови и вероятно не малко средства за противодействие. И не е само това, условният противник ще трябва да намери и разработи нови техники и тактики за водене на въздушен бой срещу Ф35, дори само поради това че самолета е с много неизвестни свойства, специфики и възможности, и това също ще струва пари. Ф16 например, каквито и джажи електронни да му сложиш - ще си остане Ф16, като аеродинамични характеристики, тяговъоръженост, радарно отражение и т.н. и основните тактически схеми разработени за бой с него ще са валидни и използваеми, а за Ф35 не е така.

                Много е вероятно в Ф35 да има и неща които ще разберем и ще станат известни публично след 10-на години. Така че да не го отписваме предварително. Решението за подобно харчене на пари не се взема толкова лесно в САЩ, така че със сигурност експерти, запознати много по-детайлно с проекта от нас са преценили че си струва. Иначе какво се обсъжда публично от лаици като нас си е много относително.

                На мен още нещо ми направи впечатление - в оптико-електронния комлекс освен термовизията и IR джажите в него има сензори и за лазерно облъчване - което ме навява на няколко изсмукани от пръстите идеи:
                - явно се очаква да противодейсвие с лазени радари/насочвани от лазер ракети или нещо от този тип.
                - не е изключено самолета също да разполага с подобни устройства ...
                - напълно е възможно да има възможност и за комуникация по лазерен лъч с други самолети/спътници/наземни станции и т.н. и ако има тези възможности jam-инга няма да е много ефективан срещу него.
                Иначе си задавам въпроса за какво са му лазер детекторите ?

                Дали е скъп е относително казано - ако го сравняваме с Ф16, 18 и др. трябва да се има предвид колко е струвал самолета когато е въвеждан на въоръжение и колко е инфлацията на долара от тогава, ако се направи подобно преизчисляване не мисля че разликата в цената ще бъде чак толкова голяма.
                Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                Коментар


                • От: F-35

                  Много точен пост!В едно видео за Ф22 и35 се намеква ,че с тях войната отива в космоса.Кой знае какви технологии крият и в база 51 .Много резко се промени дизайна и технологичното ниво на американската бойна авиация и най-вече, не демонстрират нищо свръх,което предполага че има скрит потенциал,нищо че е тухла.Това за красотата на самолета и неговите качества ,не го споделям въобще .
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: F-35

                    За да лети един самолет по определен начин се изисква дадената аеродинамика и тяговъоръженост там не можеш да избягаш от физиката. За да достигат височина и скорост SR 71 и МиГ 31 имат такава аеродинамика която позволява такива скорости но радиуса на завой е огромен. Фамилията СУ са проектирани да водят МВБ и БВБ. F 35 от своя страна притежава стелт характеристики и безфорсажен СЗ което му дава други преимущества. Предполагам, че F 35 без проблеми ще се справи с МВБ но и, че няма да се набутва в БВБ освен ако не е абсолютно необходимо. По интересното е как ще се справи в сравнение с А 10 защото на кашимерията е нужен такъв самолет.
                    По нагоре някой спомена да се сравнява със СУ, моето мнение е да се сравнява със СУ 30 като задачи се явят близко един до друг.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Добре ще опитам с видео - американските ракетки са разработка на DARA and Raytheon - MALD-J
                      По старо видео но дава представа за какво иде реч F-35 може да управлява няколко такива
                      Не ми бягай с рекламни филмчета! Такива из Интернет с лопата да ги ринеш. Руснаците също имат куп рекламно-пропагандни клипчета с компютърно анимирани ракети, които измитат от небето самолетите на "лошите". Безрезервна вяра на едните или на другите е чиста проба елементарна фенщина.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Не ми бягай с рекламни филмчета! Такива из Интернет с лопата да ги ринеш. Руснаците също имат куп рекламно-пропагандни клипчета с компютърно анимирани ракети, които измитат от небето самолетите на "лошите". Безрезервна вяра на едните или на другите е чиста проба елементарна фенщина.
                        То, ако е само фенщина...
                        Зарежи ги, изобщо не им обръщай внимание-нека останат само те да си пописват и убеждават един-друг!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Качествата на една бойна машина се доказват само в реална бойна обстановка срещу реален противник . В Сирия освен всичко друго руснаците си направиха и една рекламна кампания на техниката .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Re: От: F-35

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            По добри от кое ??? или така си мислиш. По лесно е да следиш небето, отколкото земята с хилядите излъчващи топлина животинки и не само.
                            За другото съм напълно съгласен, електрониката и комуникациите са поколения напред.

                            Само за мени ли невидим означава, невидим за каквото и да е ???? хайде махам с човешко око, ама пак не се примирявам с думичката, защото пак не е баш така.

                            Пак казвам, нищо против хвърчилото.
                            Бе за всички "невидим" е невидим, ама stealth не означава баш невидим, та от там и твоето и на други оборващи невидимостта му недоразумение...
                            Ако съсздателите му имаха претенции за невидимост щяха да го кръстят "invisible"
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Re: От: F-35

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Бе за всички "невидим" е невидим, ама stealth не означава баш невидим, ...
                              Общо взето е ясно, че под "невидим" обикновено се разбира "невидим за радарите".

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ... В Сирия освен всичко друго руснаците си направиха и една рекламна кампания на техниката .
                              Рекламата едно на ръка, но на мен ми е много интересно какви са им резултатите от работата на С-400 по откриване, захващане и водене на реални цели. Че там задачката не ще да е била особено лесна. Хем да изпробваш техниката в реални условия, хем да не позволиш да научат прекалено много за нея, защото със сигурност РТ разузнаване и на израелци, и на американци е слухтяло яко около тези системи.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                Добре ще опитам с видео - американските ракетки са разработка на DARA and Raytheon - MALD-J
                                По старо видео но дава представа за какво иде реч F-35 може да управлява няколко такива
                                Колко пъти ти казах да си напишеш домашното преди да решиш да изпляскаш някоя глупост тука?
                                Ф-35 може да управлява няколко такива колкото ти може да управляваш тиква пусната от балкон на 9 етаж. Въпросната примамка е не управляема, маршрута на полета се програмира предварително или на земята, или от пилота на самолета носител ПРЕДИ пуска. Тая примамка даже не е планирана да се носи от Ф-35, та да питам как според теб Ф-35 може да управлява неуправляема примамка която не може и да изстрелва?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X