Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Re: F-35

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Точно така е.

    Спарки 20 ОК нека са толкова. Ама кой ти ги дава. Аз лично се дразня само заради определението невидим. Хич не е невидим.
    Тук не става въпрос за обикновенните флир с описания в нета. Става въпрос, че за военните има едни по други разработки.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211527
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Re: От: Re: F-35

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Точно така е.

      Спарки 20 ОК нека са толкова. Ама кой ти ги дава. Аз лично се дразня само заради определението невидим. Хич не е невидим.
      Тук не става въпрос за обикновенните флир с описания в нета. Става въпрос, че за военните има едни по други разработки.
      И не е само една HD термовизорна камера, а най-вероятно има няколко сензора, които създават панорамна визия на 360 градуса и отделно камера с моторизиран zoom, която може да се насочва на където трябва (щото пише за 360 градуса обзор), и разни други подробности.
      Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

      Коментар


      • От: F-35

        Абсолютно сигурно е че ние и идея си нямаме какво има и какво няма. Безсмислено задълбахме на аматьорско ниво.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Re: От: Re: F-35

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Точно така е.

          Спарки 20 ОК нека са толкова. Ама кой ти ги дава. Аз лично се дразня само заради определението невидим. Хич не е невидим.
          Тук не става въпрос за обикновенните флир с описания в нета. Става въпрос, че за военните има едни по други разработки.
          Имат, ама оптични работи работят само при пряка видимост, демек макс. нейде 20км. Ок, виждаме го на 20км. ако в този момент той стреля имаш под 1мин. за реакция. Та ще си видял кой те е убил, само при положение че е решил да стреля от 20км.
          Ако запуца от 30 или 50км. нищо няма да се разбере, историята в мезе на това и прилича.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • Re: От: Re: От: Re: F-35

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Имат, ама оптични работи работят само при пряка видимост, демек макс. нейде 20км. Ок, виждаме го на 20км. ако в този момент той стреля имаш под 1мин. за реакция. Та ще си видял кой те е убил, само при положение че е решил да стреля от 20км.
            Ако запуца от 30 или 50км. нищо няма да се разбере, историята в мезе на това и прилича.
            Стреля накъде ? След като не знае къде си.

            Коментар


            • От: F-35

              В задачите на F35 издирването на кашици няма да е приоритет си мисля. А всичко по-голямо от 2 тона и излъчващо топлина ще го види преди тебе(неговите камери са по-добри)
              + Инфото дето му се дава от спътници и ауакси
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • Re: От: F-35

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                неговите камери са по-добри
                + Инфото дето му се дава от спътници и ауакси
                По добри от кое ??? или така си мислиш. По лесно е да следиш небето, отколкото земята с хилядите излъчващи топлина животинки и не само.
                За другото съм напълно съгласен, електрониката и комуникациите са поколения напред.

                Само за мени ли невидим означава, невидим за каквото и да е ???? хайде махам с човешко око, ама пак не се примирявам с думичката, защото пак не е баш така.

                Пак казвам, нищо против хвърчилото.

                Коментар


                • От: Re: От: F-35

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  По добри от кое ??? или така си мислиш. По лесно е да следиш небето, отколкото земята с хилядите излъчващи топлина животинки и не само.
                  За другото съм напълно съгласен, електрониката и комуникациите са поколения напред.

                  Само за мени ли невидим означава, невидим за каквото и да е ???? хайде махам с човешко око, ама пак не се примирявам с думичката, защото пак не е баш така.

                  Пак казвам, нищо против хвърчилото.
                  Ти поне си в тази сфера и знаеш колко проблеми има тая електронна комуникация без никой реално да и пречи . А в случай на патаклама между големите и двете страни ще пуснат всичко което имат да заглушават и смущават този тип комуникации .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Ако някоя сенатска комисия (или каквото си имат там) прочете темата, самолета е за скрап още другата седмица.

                    Но по чиста логика пак Ф-35 превъзхожда всички други - и те "светят" по радари във всякакъв диапазон, може да си ги "снимаш" с термо камери, кашика да си ги бие със зенитки и т.н.
                    Само че все пак е по-невидим.

                    Какво всъщност трябва да се разбира от постовете на някой колеги тук - в крайна сметка крачка напред ли е самолета или крачка назад ?

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: F-35

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ти поне си в тази сфера и знаеш колко проблеми има тая електронна комуникация без никой реално да и пречи . А в случай на патаклама между големите и двете страни ще пуснат всичко което имат да заглушават и смущават този тип комуникации .
                      За съжаление знам. Даже за за глупавите 72 ки имаше снаряди за радиозаглушаване. Вече съм позабравил но снаряда след падане опъваше една антена и колкото изкара батерията.

                      Коментар


                      • Re: От: F-35

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Ако някоя сенатска комисия (или каквото си имат там) прочете темата, самолета е за скрап още другата седмица.

                        Но по чиста логика пак Ф-35 превъзхожда всички други - и те "светят" по радари във всякакъв диапазон, може да си ги "снимаш" с термо камери, кашика да си ги бие със зенитки и т.н.
                        Само че все пак е по-невидим.

                        Какво всъщност трябва да се разбира от постовете на някой колеги тук - в крайна сметка крачка напред ли е самолета или крачка назад ?
                        Да светят то е ясно, но никой не е написал, че не можели учението да си проведат, защото самолета не се виждал.
                        Съгласен съм че не се вижда за някои видове радари.

                        Дали е напред не знам но всеки от 4 то поколени с монтирана същата електроника няма да му отстъпва да не говорим, че някои дори и сделани ще го превъзхождат.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: От: F-35

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          За съжаление знам. Даже за за глупавите 72 ки имаше снаряди за радиозаглушаване. Вече съм позабравил но снаряда след падане опъваше една антена и колкото изкара батерията.
                          Самел 90 в Самоков произвежда всякакви . Хвърляш ги кеф ти са артилерия кеф ти от самолет . В това бяхме лидери на времето . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:icon_557e5e8212dd9_800x600.JPG
Прегледи:1
Размер:555.1 КБ
ID:5744627
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            Ако някоя сенатска комисия (или каквото си имат там) прочете темата, самолета е за скрап още другата седмица. ...
                            Цъ! Не си познал. В нет-а е пълно с далеч по-остри нападки срещу този самолет и то с произход от САЩ и други страни от тези, които са решили, че имат някой и друг излишен милиард за трошене. И то от години.
                            Ама теглене на чертата няма как да стане така лесно. Става въпрос за огромни пари - една фирма да си осигури практически монопол върху самолетите, използвани от ВВС/флота и морската пехота на САЩ + върху ВВС на още известен брой страни. И то не само за еднократна продажба, ами и за всички произтичащи от нея приходи за доста продължителен период от време. В далаверата са ангажирани много хора на високи нива в повече от една страна ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: F-35

                              То тази игра за монопола не е от вчера - за всеки нов самолет е същият цирк. Пък и съвсем не е патент на американците.
                              От другата страна е същото - Сухой мачкат МиГ много здраво в надпреварата за държавните пари. Лобита навсякъде.

                              Аз друго имах в предвид по-горе - разчепкване на всяка система на Ф-35, подлагайки я на съмнения, като в същото време се приема на 100% противодействието на ПВО системите само по брошурни данни. Плюс приемането за даденост на всякакви басни за РЕБ. Че и сателитите щели да заглушат Може, ама много радиация ще се натрупа за няколко десетки хиляди годинки.
                              Дали ПВО-то няма бъгчета, надписани параметри, за да се зарибяват клиенти, всякакви други такива ? Или не, няма ?

                              Коментар


                              • От: Re: От: F-35

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Да светят то е ясно, но никой не е написал, че не можели учението да си проведат, защото самолета не се виждал.
                                Съгласен съм че не се вижда за някои видове радари.

                                Дали е напред не знам но всеки от 4 то поколени с монтирана същата електроника няма да му отстъпва да не говорим, че някои дори и сделани ще го превъзхождат.

                                Кои са те ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X