Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Много добре е станало, вече почти не вярвах, че това може да се случи.
    Вече няма да пращаме двигатели и да ни бавят с години, и да ни извиват ръчичките. Пък после да се чудим, защо нямаме летящи самолети.

    Колкото за министъра какво е казал... казал е каквото трябва - важно е какво е изгодно за България, а не какво е за Русия.

    Това е нашият избор в момента, все пак не съм чувал полските МиГ-29 да падат като круши заради липси на лицензирани хартийки. Или не ?

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      ......
      За съжаление нивото и на нашите политици е такова - за тях документите са 'някакви хартийки'...
      Дано да са изпипали нещата, но думите на министъра, че не поема отговорност, защото отговорността щяла да бъде на поляците, нещо не ми се връзва...
      Все едно да дам на Пешо у маалата да ми ремонтира спирачките на колата в която возя децата, и след това да кажа, че не нося никаква отговорност, щото той Пешо ще си е виновен ако не ми бачкат спирачките...

      Някой има ли потвръждение от друг (по-достоверен източник) за достоверността на фактите, посочени в думите на Александър Александров за съдебни спорове относно паднал по технически причини алжирски самолет, ремонтиран в Полша? След което в момента имало съдебни спорове между Алжир и Полша, и Русия срещу Алжир и Полша?
      http://www.cross.bg/polsha-dogovora-...#axzz3shQ8l4Cd
      Последно редактирано от slowtraveler; 27-11-15, 15:15.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Ако влезем в някаква юредическа каша и расъждаваме в тази посока до никъде няма да стигнем. Кой знае колко още нерешени проблема има между нас и братушките... като ни откраднаха марките цигари да чу рев и заплахи от България?
        А в тютюна има милиарди в зелено. Ама най-нагло си ни ги откраднаха, нищо, че сме "братска" държава.
        Факт е, че руснаците ни бавят с ремонтите и нямаме авиация, факт е, че поляците сами си ремонтират самолетите... е, каква е дилемата ? Още повече, че сме в НАТО.
        Отваря ни се възможност да се изплъзнем от някаква руска мафия на държавно ниво, да спрат да ни правят на маймуни, а ние пак имаме съмнения на базата на бърборенето на пенсиониран космонавт, който отгоре на всичко е на заплата при руснаците.

        Важно е България да има авиация, а не руснаците да са доволни.
        Последно редактирано от nitro; 27-11-15, 15:11.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Важно е България да има авиация, а не руснаците да са доволни.
          Руснаците в някакъв аспект ще са доволни докато ползваме МиГ.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Някой има ли потвръждение от друг (по-достоверен източник) на думите на Александър Александров за съдебни спорове относно паднал по технически причини алжирски самолет, ремонтиран в Полша? След което в момента имало съдебни спорове между Алжир и Полша, и Русия срещу Алжир и Полша?
            http://www.cross.bg/polsha-dogovora-...#axzz3shQ8l4Cd
            То със сигурност има и ремонтирани в Русия и паднали по технически причини МиГ-ове. Ама без всичката информация и оценка на независими експерти по въпроса, това са поредните приказки в публичното пространство, излязли от устата на заинтересована персона, на която ще и кръцнат хонорарите в момента, в който тук не останат МиГ-ове.

            А че всичкото това сами си го надробихме е повече от ясно. Ако работата беше свършена навреме, сега щяхме да имаме друг самолет и някакво количество МиГ-ове за продажба, ако не ни изнася експлоатацията им, както направиха някои други бели държави.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              .....Важно е България да има авиация, а не руснаците да са доволни.
              Едва ли някой тук мисли другояче....
              Въпроса е, че има сериозни съмнения, че целта на 'мероприятието' е не ние да сме доволни, а на Вуте да му е зле...

              За 'откраднатите' цигари - доколкото знам за съжаление в това имат голяма вина нашенците, незащитили по никакъв начин марката.... Грешки на растежа така да се каже...
              А за сроковете и извиване на ръчички - не знам доколко си запознат с начина на организация и изпълнение на такива договори... Но обикновено 'многогодишния' ремонт заляга още при планирането... И за хора, които не са навътре в процеса, сроковете могат да изглеждат странно продължителни, но за това често си има съвсем логични и прости обяснения...


              Спарки, напълно съм съгласен с теб... И въпроса ми не бе заяждане, а интерес доколко това е истина...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Руснаците в някакъв аспект ще са доволни докато ползваме МиГ.
                Лично аз (неангажиращо) се съмнявам да са доволни с полска подръжка.
                Те имаха макар и минимални надежди да продължат връзката с авиацията ни, което за в бъдеще оставаше вратичка за покупка на нови самолети. Разбира се при следващо проруско правителство и куп още фактори. Турция купува Ми-17, като по-член на НАТО от нея няма накъде, така че реален шанс имаше.
                Но тук вратите може да се затворят завинаги.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  А за сроковете и извиване на ръчички - не знам доколко си запознат с начина на организация и изпълнение на такива договори... Но обикновено 'многогодишния' ремонт заляга още при планирането... И за хора, които не са навътре в процеса, сроковете могат да изглеждат странно продължителни, но за това често си има съвсем логични и прости обяснения..
                  Договорените срокове не се спазват, това е факт, какво повече ?

                  По-ясно казано, ако моята фирма има договор с теб, аз не си изпълня в срок обещанията и ти оставаш без работеща техника заради мен, ще работиш ли и в бъдеще с моята фирма ?
                  Не, нали ? Защо България тогава да работи с МиГ (Русия), когато това се случва ?
                  Още повече, сигурност имаме стотици юристи на държавна заплата - нека си оправдаят парите...

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Договорените срокове не се спазват, това е факт, какво повече ?....
                    Откъде съдиш, че това е факт?!
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      ...като по-член на НАТО от нея няма накъде...
                      Към момента - не баш, чисто политически.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Турция купува Ми-17, като по-член на НАТО от нея няма накъде, така че реален шанс имаше.
                        Такова сравнение (м/у изтребител и ми-17) е нещо много повече от неангажиращо
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Такова сравнение (м/у изтребител и ми-17) е нещо много повече от неангажиращо

                          И защо ?

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            МИ 17 е за полицията и за жандармерията не за ВВС

                            https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92...BD.D0.B8.D0.B5
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Е и ?
                              Турция е в НАТО и ние сме в НАТО. Каква е разликата, когато се купува военна техника ?
                              Турските Ми-17 виждал ли си ги - не са в цивилен вариант.
                              "Данные о технике и вооружении ВВС Турции взяты со страницы журнала..." - от линка, който си пуснал.

                              Че каква е разликата според теб ? Или само спамиш ?

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Поне според мен разликата е голяма има изисквания за НАТО стандарти и ако кажеш как МИ 17 ги покрива ще се съглася с теб!
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X