Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Купуваме „голи“ катери и изтребители.
    ... машините ще бъдат без никакво въоръжение. То се купува и доставя отделно.
    Днес случайно мярнах информация за ВВС-то на една друга евродържава - Австрия - сравнима по територия и население с България, ми направи впечатление че имаме по-малко самолети, но 30% повече персонал (при тях 4300 души обслужват 138 машини, при нас 100 самолета се обслужват от 6500 лица ) Явно персоналът е най-голямото оръжие на българските ВВС
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RZUgVnN.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5690552

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ами не става. И не щото е добър или лош самолет.
      Поне да сега с тях си вършим работата и никой не се оплаква че за това не стават . Даже и МиГ 21 до скоро вършеха тая работа .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Жигул вместо Опел? Трябва да говорят на друг език.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Поне да сега с тях си вършим работата и никой не се оплаква че за това не стават
          Непрекъснато се оплакват. Ама кой ти чува.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Непрекъснато се оплакват. Ама кой ти чува.
            Кой нашите или НАТОвците ? Нашите Б.Б. ги чу и ще имат май 8 нови самолета някога . Като гледам на НАТО хич не им се харчат пари да поемат и въздушната полиция на наша територия .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              ... при тях 4300 души обслужват 138 машини, при нас 100 самолета се обслужват от 6500 лица ...
              Такива сметки са силно неточни. В състава на ВВС влизат и други неща, освен самолетите. Примерно, система за наблюдение на въздушното пространство, зенитно-ракетни бригади ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Днес разбрах откъде идват тези прословути 500 часа ресурс на РД-33 до следващ КВР в руската оферта.Всъщност гарантираните часове са 350(като при поляците),но след тях руснаците след преглед на двигателя(струващ нови евро+4 нули след числото)могат на хартия да увеличат ресурса на 3 пъти с по 50 часа.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Че то това винаги се е правело във военната авиация . Удължаване на ресурса по състояние .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    ....Всъщност гарантираните часове са 350(като при поляците)...
                    Я пак прочети... Поляците дават ресурс не 350 часа, а 250.... Нали точно това коментирахме за 'по-евтината оферта', спомената от 'министъра' ни...
                    Приблизително еднаква цена, но с доста по-нисък ресурс при поляците...

                    В някое изказване на представители на МИГ бяха споменали 1000 часа междуремонтен ресурс 'по състояние', но е възможно това да е било за усъвършенстван вариант на двигателя...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Приблизително еднаква цена...
                      ...коато стана приблизително еднаква някъде в процеса на куменето при подписване на договора с поляците.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...коато стана приблизително еднаква някъде в процеса на куменето при подписване на договора с поляците.
                        Защо мислиш така? В началото бяха гръмките слова 'руснаците ни искаха многократно по-висока цена'...
                        На което руснаците отговориха с открито обявяване на цената и условията, наблягайки и натова, че предложения ресурс при поляците е по-нисък...
                        Не съм срещал някой официал да е коментирал 'руснаците смъкнаха цената впоследствие'...
                        Знаейки нашите политици, навярно цената е била еднаква още в началото, а 'куменето' е било в процеса на избора - кой колко ще сложи отгоре
                        Или в краен случай - некоректна търговска практика да предадеш конкурентните условия и цена на този, който искаш да избереш (странно близки са цените) - т.е. заради политическия правилния избор (безусловно в момента такава е конюнктурата) на различната цена на поляците да е било отговорено нещо от рода 'може да вдигнете цената до еди-колко си срещу %', или 'свалете до еди-колко си')... Но това вече е гадаене - едва ли ще разберем истината някога...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Защо мислиш така? В началото бяха гръмките слова 'руснаците ни искаха многократно по-висока цена'...
                          Знаейки нашите политици, навярно цената е била еднаква още в началото, а 'куменето' е било в процеса на избора - кой колко ще сложи отгоре

                          .

                          Забелязах че редовно през страница повтаряш едно и също, с убеждението, една лъжа като се повтори 1000 пъти става истина.
                          Руснаците искаха И НЕ само. До сега всеки път са взимали тези пари.
                          Въпроса е защо сме им ги давали и какво се е случвало с тези 24 милиона.
                          Обърни внимание, до тази година ние сме плащали двойно за ремонт.
                          Да повторя, че пак след една седмица ще го напишеш
                          Ние до сега сме плащали двойна цена спрямо сега
                          Защо сме плащали толкова , къде е ходила разликата. Защо още преди години не са намалили цената .
                          И защо до сега когато сме плащали двойно не са повишили ресурса на двигателите , а пак за 350ч.
                          Сега ли откриха, че може да се увеличи ресурса.

                          Знаеш отговора нали, знаеш го , но продължаваш да пишеш Толкова години петата колона се изхранва с държавни пари.
                          И минали път ти написах. Мафията им изяде бизнеса. Ако не бяха толкова алчни , нямаше и да потърсим поляците.
                          Последно редактирано от biol; 12-11-15, 12:18.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            biol, за коя лъжа става въпрос?! Това, че руснаците (МИГ) официално обявиха каква цена и условия са оферирали, и то след приказките на нашите политици, че руснаците са оферирали многократно по-висока цена?
                            Или че нашите не коментираха нищо от рода 'ама ние получихме друга цена'?
                            Колкото и да рипаш - това са фактите...
                            Освен това най-малкото е некоректно да пишеш кой с какви пари се изхранва, при условие, че нито знаеш (нито ти е работа да знаеш) с какви пари се изхранвам. Но и няма какво да крия - нямам нито един ден трудов стаж на държавна работа.
                            Не знам условията какви са били за досегашните ремонти - никога не се е вдигало толкова шум и такива неща обикновено не се оповестяват. Уверен съм, че и ти не знаеш...

                            За мафията - не споря.. Дори напротив - за съжаление тя винаги е била в политическия елит, независимо коя партия в обозримото минало и настояще е на власт..

                            Та така - надявам се следващия ти пост да е по-умерен в определенията...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              biol, за коя лъжа става въпрос?! Това, че руснаците (МИГ) официално обявиха каква цена и условия са оферирали....................................
                              Не знам условията какви са били за досегашните ремонти - никога не се е вдигало толкова шум и такива неща обикновено не се оповестяват. Уверен съм, че и ти не знаеш...
                              И защо изведнъж решиха да обявят цена за разлика от другите пъти. Да приемем че той не знае, а ти знаеш ли или просто си им имаш голямо доверие на московците?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Тази година след полската оферта Миг обявиха ниска цена.
                                НО предишните години сме си им плащали по дебелата цена.
                                Нищо. Но защо при двойна цена не вдигнаха ресурса.

                                Айде стига вече , гнусна тема е . Русия толкова години инвестира в бг за да си пази интересите,
                                Плащали сме и плащаме още за най скъпия нефт, най скъпата газ и т.н
                                Така да е но най-лошото е че тези пари са наливани в мафията , за руската не ми пука, но са наливани пари в българската мафия.

                                Някакво удовлетворение е, че това са изключително "ентелегентни" и изхарчиха парите по певачици и коли

                                Мислел съм си каква е изгодата от руската политика.
                                Какво правят в момента, плащат на политици , мафиоти, вестници и.тн тролове, за да не допуснем конкуренция. И така по братски ни ХХЛ с цени на всичко- газ, петрол, ядрено гориво.
                                И сега се чудят- защо така братски православен народ мрази руснаците

                                Е тази политика работеше добре скубеха яко, но леко по лека изгубиха, Полша (най-големия им пазар)- тотално скъса всичко с Русия, дори и петрола им е от арабите, Словакия - също, Румънците също, Украйна та накрая и БГ.
                                Крадене като за последно.
                                Петрол ,http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/10/...drazni_moskva/
                                Последно редактирано от biol; 12-11-15, 12:47.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X