Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Винаги се е летяло над чужда територия. Поне всеки, който има нещо за летене.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Нищо страшно няма вчера сме оказали коридор на руски транспортен самолет летящ към Сирия със заявен товар хуманитарна помощ и той просто ни е заобиколил .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Винаги се е летяло над чужда територия. Поне всеки, който има нещо за летене.
        Ама с разрешение. Иначе:

        Чл. 9. (1) Действията... при откриване на въздухоплавателни средства нарушители може да включват:
        1. постоянно следене местоположението ...
        ...
        3. осъществяване на радиовръзка с екипажа ... и разпореждания за преустановяване на нарушението;
        4. прехващане ...
        5. предприемане на действия за... за извеждането му извън границите ... или за принуждаването му да извърши кацане
        ...
        8. използване на оръжие и бойни средства за унищожаване ...
        9. докладване на висшестоящите структури и органи ...
        ...
        (4) Срещу въздухоплавателно средство нарушител ... може да действат и сили и средства на друга страна - членка на НАТО...

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Сега са на ход адвокатите. У нашенско не бъкат баш такива (резовската епопея примерно).
          п.п. Иначе си пропуснал, че може да летиш и кога искаш нещо да скиваш.
          Последно редактирано от veskov; 18-10-15, 16:21.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Нищо страшно няма вчера сме оказали коридор на руски транспортен самолет летящ към Сирия със заявен товар хуманитарна помощ и той просто ни е заобиколил .
            В случая не вярвам руснаците да биха преминали през наша територия дори и да нямахме ВВС - в момента се стараят да изглеждат коректни на международната политическа сцена..
            Т.е. едва ли са се уплашили от нашето ВВС...
            Мен ме подразни друг факт, за който ВВС няма никаква вина - нашите вадят някакви измислени административни срокове и доводи само и само да се направят на 'тежки' и откажат прелитане над България...
            НАТО, мато и други такива доводи...
            И в същия момент Полша (дето не е първа приятелка на Русия), Словакия, Унгария, Гърция вземат решение и дават за минути разрешение за извършване на полета...
            Това - с хуманитарен полет...
            А какво би станало при реална опасност? Кой от нашите би взел разумно решение за използване на такъв инструмент като ВВС?
            Не знам - на мен ми изглежда много плашещ текущия капацитет на държавното ни управление, независимо с какво ВВС сме
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Ми няма места за паркиране на жипки.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Не са измислени - писани са и са в действие, сигурно си има други правила за спешни ситуации. Руснаците са знаели за тези срокове - и въпреки всичко не са се позовали на някаква теза за спешност или друга клауза която да ускори нещата.
                Тези дето са им разрешили може да имат други правила, или там заявката да е с други мотиви. И там да са спазени сроковете.
                Не виждам защо трябва да си нарушаваме правилата и законите заради Русия, САЩ или който и да е друг.
                Така че руснаците ако обичат да се научат да спазват правилата.
                На мен не ми харесва политизирането на една тично руска липса на организация и планиране и да ни се вменява някаква вина за това. Руските хуманитарни полети и конвои ги знаем.
                Румънците също им отказаха разрешение.
                Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Нали не вярваш че товара е "хуманитарен" , не ми се вярва да товарят самолета при пълна секретност, не и в днешно време. Няма да се изненадам, че американците знаят и серийните номера на "хуманитарните " ракети.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                    Не са измислени - ....Румънците също им отказаха разрешение.
                    Май не разбра Слоутравелера.Искаше да каже, че ако искаме можем да ги пуснем, нищо че са враг.Както са ги пуснали други наши съюзници от Алианса.
                    НО трябва да демонстрираме колко ни е дълъг езикът, стигне ли се до облизване на задници.
                    А за серийните номера на ракетите - ако се налага и на гръб ще ги доставят руснаците.
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                      Не са измислени - писани са и са в действие, сигурно си има други правила за спешни ситуации. Руснаците са знаели за тези срокове - и въпреки всичко не са се позовали на някаква теза за спешност или друга клауза която да ускори нещата.
                      Тези дето са им разрешили може да имат други правила, или там заявката да е с други мотиви. И там да са спазени сроковете.
                      Не виждам защо трябва да си нарушаваме правилата и законите заради Русия, САЩ или който и да е друг.
                      Така че руснаците ако обичат да се научат да спазват правилата.
                      На мен не ми харесва политизирането на една тично руска липса на организация и планиране и да ни се вменява някаква вина за това. Руските хуманитарни полети и конвои ги знаем.
                      Румънците също им отказаха разрешение.
                      По руската ТВ казаха че първо сме им дали коридор като в последствие сме им отказали прелитане над наша територия .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Не знам - на мен ми изглежда много плашещ текущия капацитет на държавното ни управление, независимо с какво ВВС сме
                        Точно в десятката!!!

                        За съжаление, трагично верно е това!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Нали не вярваш че товара е "хуманитарен" , не ми се вярва да товарят самолета при пълна секретност, не и в днешно време. Няма да се изненадам, че американците знаят и серийните номера на "хуманитарните " ракети.
                          Вярно, че има възможност за 'модификации на информацията', обаче имаше журналисти на полета, които направиха видеорепортаж... Интервюта на летищата при кацането и т.н.
                          От друга страна би ме изненадало да не е хуманитарен - при условие, че ежеседмично карат съвсем официално хиляди тонове военна техника по други канали, да рискуват дипломатически скандал с невоенен самолет...
                          Така, че по-вероятно е просто пробване на нашите 'дипломати' - доколко са адекватни... Това, че било 'задължение да се даде 5 дневна заявка за прелитане'... Не знам.. Може да имаме такъв закон, но предполагам, че се отнася за военен полет. Едва ли имаме такива ограничения за хуманитарни полети...
                          Но се отклоняваме от темата...
                          Идеята ми бе, че при условие администрацията няма достатъчен капацитет да вземе такова неспешно решение за такъв полет (решаемо например за час или максимум един работен ден), дали би взел оперативно решение с команда към ВВС за изпълнение на задача...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            AIP Republic of Bulgaria
                            .....
                            1.2.2.2 Разрешение за международни полети по т. 1.2.2.1,подточки 1., 2. и 3. се издава от Дирекция "Консулскиотношения" на Министерството на външните работи поустановения ред след получаване от заявителя нанеобходимата информация, указана в т. 1.2.7.1
                            .....
                            1. които прелитат през въздушното пространство на Република България - не по-късно от 5 (пет) работни днипреди датата на полета;

                            К'во толкова не е ясно?
                            Има го и на английски. Виж, на руски май го няма

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
                              ....
                              К'во толкова не е ясно?
                              Има го и на английски. Виж, на руски май го няма
                              Не е ясно, защо се търсят причини за пречене, а не начин да се помогне..
                              По същата логика има реален законен срок 5 работни дни за изкарване на транзитна виза например за моряк, който слиза от кораба в пристанище Варна, и иска да излети от страната през летището - за тези 10км му трябва транзитна виза, за която трябва да чака 5 дни... През тези пет дни има право да се разхожда безпроблемно из града... Дали може да се изкара визата за час - може... Някои държави го правят и за по-малко...
                              Законно ли? Да, законно е, защото някой офис администратор е решил, че го мързи да свърши работата бързо... И облича всичко в хубава законова форма...
                              Интересно ми е например в немския и полския AIP какво ли пише?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                отиде твърде далеч,
                                Сроковете навсякъде са за да има време да се направят ,ако е необходима проверка.

                                Имаме Държава, имаме закони. Наши си закони. Хубави лоши наши са. Спазването на законите е основа на държавността.

                                Какво трябва да направим да плюем на България, щото лавров се сетил вчера че иска някакъв самолет да мине днес , за някъде си.

                                Отделно май сега покрай лукойл има едно ритане по глезените, но това май няма да го разберем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X