Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Да попитам, че не съм наясно, за вместване в една финансова рамка ли става въпрос, или по-точно формулирано - офертите са за една и съща покупна цена или са оферти, вместващи се до определения горен праг? Тоест ако всичките са съгласни да ни продадат продукта на една и съща цена, остава да се избира по другите фактори, като поддръжка, тт-данни, разход на летателен час и т.н.. Или всичките ни предлагат един и същ набор от количество машини, въоръжение, обучение и т.н., но на различни цени. Изключихме ли фактора цена от уравнението, за да избираме по останалите параметри, или остана възможността да ни се предложат различни варианти съответно и на различни пари.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Цената е една за всички оферти-1.6 милиарда лева или в евро-800 000.Цената е за минимум 8 самолета+някакво въоръжение+обучение и логистика.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Не се стискай ! Тури още нули !

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Ан-2 макар и стар и може би ви се вижда евтин, не пречеше да имаме ядове с употребата му.Понеже не вървял/летял с керосин а с авиационен бензин а или не бяха го поръчали или някой го беше пропуснал парашутистите нямаше от какво да скачат по едно време.Л-410 също имаха някакъв проблем и той не ставаше.Та една година малко преди края и дойдоха америкаснки C-130 та си наваксаха всички необходими скокове за много кратко време.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Когато си не вързан а направо енергийно закован за дадена държава нямаш много свобода на действие .
            А ето за това, само ние сме отговорни.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              А ето за това, само ние сме отговорни.
              Ония прибират пари под масата, ние пък продължаваме да гласуваме, и мрънкаме, че все някой друг ни е виновен...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                За целите на вземането на решения абсолютно не е важно кой е виновен. Важен е фактът.
                Първото изречение, както и второто, просто означават че поляците не са по-умни или по-глупави от нас, а решават различна задача.

                Тяхното решение, каквото и да е то, не е непременно еднакво приложимо тук.
                Добър вечер!
                Ясен, поляците както и ние решаваме абсолютно една и съща задача. Същата задача е поставена и пред въоръжените сили и в частност ВВС на всяка една европейска държава, а именно гарантиране на национална сигурност, териториална цялост и суверенитет на съответната страна. Това е задача номер едно и всичко е подчинено на нея . Всичко останало са второстепенни, допълнителни, спомагателни и какви ли не други задачи. Тази задача е от първостепенна важност и стои на дневен ред пред всяка уважаваща себе си страна по света и нито една страна, желаеща по-добър статус или живот не допуска компромиси при решаването и. Освен една тази , в която живеем. Итака : имали сме две ударни крила или бази. Тази е Чешнегирово и тази в Добрич. В тях за били базирани единствените ни ударни самолети. По две ескадрили във всяка база. Само тези самолети са били въоръжени с управляемо ракетно въоръжение клас въздух-повърхност или с противорадиолокационни, противокорабни и за поразяване на наземни обекти ракети. Как ликвидирането на тези бази с тези възпиращи оръжия ще спомогне за гарантиране на национална сигурност. Като на всякъде по планетата Земя се прави тъкмо обратното или всички разумни гледат и се въоръжават с все по-нови и по-нови такива оръжия. Някой ще ме опонира като заяви , че премахването на тези оръжия е било условието и пътя за приемането ни в алианса и след това в ЕС. Е въпроса ми е следния: как ще ни се чува думата или как ще ни уважават и съобразяват с нас в един съюз , като сме силни или като сме слаби? Или взели едни хорица едно решение на принципа за подковаването на жабата , но какви последствия ще има в бъдеще никой не му пука. някой ще каже - ми к'во толкоз? Ми години след ликвидирането на ударните ни средства една съседна на нас държава пряко се намеси в парламентарните ни избори и това беше официално заявено по масовите медии , а не го заявявам аз. Този акт ако не е пряко нарушаване на националната ни сигурност .... здраве му кажи!
                Или ударната мощ си е ударна мощ. Да не споменаваме факта , че ние вече такива способности нямаме и ако един ден решим да сме силни или да придобием такива способности, които ние поради глупостта и неграмотията си сме изгубили, ще трябва данъкоплатеца за пореден път да се бърка доста дълбоко в джоба и да плаща за проявената глупост и недалновидност. Когато си силен и способен/можещ се съобразяват с теб в каквито и съюзи и коалиции да влизаш.

                Лека!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  Някой ще ме опонира като заяви , че премахването на тези оръжия е било условието и пътя за приемането ни в алианса и след това в ЕС.
                  Нещо не съм убеден в това.

                  По повод връзката с намеса в изборите и ударната авиация - говори се, че имало намеса в изборите в най-силната държава - САЩ. Па те хората си имат цветуща авиация.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Твърдят че грипен работи с метеора.
                    А радара и аз незнам
                    "
                    "Бих казал, че благодарение на новия ни радар, ние даваме по-високи характеристики от някои модели радари с активна фазирана антенна решетка (AESA). Разбира се, тези радари са бъдещето, но Mk. 4 наистина избутва границите на възможното ", заявява Йелм.
                    PS-05/A Mk. 4 е развитие на PS-05/A Mk. 3, който в момента е стандартен за всички налични Gripen C/D. Радарът е импулсно-доплеров, но получава практически нова изчислителна част, използвайки старата антена."

                    novatech
                    Замислям се когато някой шикалкави.
                    Метеора е уникална ракета, но за да има смисъл от нея трябва радар който да засече целта (а това софтуерно не става) и или даталинк ...
                    Здравей, biol!
                    Така и не разбрах , защо според теб ракетата от клас въздух-въздух MBDA Meteor не може да работи с радара на Gripen C/D и защо тя няма да получи целеуказание от него?
                    Като РЛС PS-05/A Mk. 4 е импулсно-доплерова то тогава РЛС с АФАР/AESA/ каква е ?
                    Според мен и частта от изявлението на Йелм ти тълкуваш грешно и това е така , защото за пореден път си се оплел като пиле в калчища само, че относно РЛС-те. Четене трябва не клипове.
                    Meteor-а не е уникална ракета , а е единствената по рода си в този клас и с право, за нея може да се каже , че е наистина "стреляй и забрави" оръжие, с което другите ракети от този клас не могат да се похвалят.
                    Не знам дали шведите могат да оборудват Gripen-а си с AESA, но като се има в предвид , че това направи израелска фирма и то преди 15-20 год. и то при това със самолет 2-ро поколение и при това руски....ми се струва , че фирма с десетилетни традиции в строенето на изтребители ще го направи стига да и се плати. Да не споменаваме и че този тип самолети са се строили с идеята за доста големи -както се казва дълбоки модернизации.

                    С достатъчна за практиката точност можем да споменем, че един съвременен МЦИ 4-то поколение е с ефективна отразяваща площ /ЕОП/ около 2-3 квадратни метра.

                    Лека нощ!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Нещо не съм убеден в това.

                      По повод връзката с намеса в изборите и ударната авиация - говори се, че имало намеса в изборите в най-силната държава - САЩ. Па те хората си имат цветуща авиация.
                      Не си убеден в какво? Всеки един от нашите съседи, без изключение , в какъвто и съюз да участва има интерес от това да сме слаби. Ние като сме глупави да позволим такова нещо си е за наша сметка и сега берем плодовете от собствената си глупост. И не стига това ми и продължаваме да неглижираме този проблем.
                      Примера с намесата във вътрешната ни политика го давам като безпрецедентен по мащаб и проява/ толкова явен и пряк и дори без опит за опровергаване/ в отношенията на двете ни страни в новата ни история.
                      А това, че най-силната държава в света ,ако вярваме на слуховете, е позволила такава намеса си е само неин проблем и показва колко е най-силната. Както и да е , премира с ударната авиация го давам като тя е част от цялата наша възпираща сила и средства, които сме имали и отказали доброволно. Ние в момента нямаме ударна авиация. Дали ни е нужна, ми за к'во ни е. Това , че всички около нас имат или се стремят да имат...е това е някакъв незначителен факт, к'во толкова.

                      Лека!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        ...
                        Ясен, поляците както и ние решаваме абсолютно една и съща задача.
                        Ето заради такива изказвания мнението на специалистите по даден въпрос се взема, но често за сведение.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                          Всеки един от нашите съседи, без изключение , в какъвто и съюз да участва има интерес от това да сме слаби.
                          ... а пък това граничи с измяна

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            Не си убеден в какво?
                            В това, че приключването на ударната ни авиация е част от сделката за влизането ни в НАТО, а пък за влизането ни в ЕС - съвсем.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Лелеяната мечта за въшна граница не е неосъществима, не че някой ще излизе от кюпа, а предателството ще е на ,,целокупния ни народ",
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                                Meteor-а не е уникална ракета , а е единствената по рода си в този клас и с право, за нея може да се каже , че е наистина "стреляй и забрави" оръжие, с което другите ракети от този клас не могат да се похвалят
                                Доста силни думи за нещо представено 2002-3г. използвано за пръв път от Рафал 2015г. (шведите твърдят че са стреляли с някаква версия през 2013-та ама 2016-та обявяват че са я интегрирали, което затвърждава мнението ми че този самолет е някаква постоянно развиваща се експериментална платформа) и поръчано за Тайфун и евентуално Ф-35 през 2017. Французите го използват с еднопосочен линк, англичаните и германците ЩЕ го използват с двупосочен, за грипените почти нищо никъде не се споменава ама по-добро от него няма.
                                С какво е по-добро от последните версии на АИМ-120 не се казва ама иначе е супер дупер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X