Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Не разбрах, има ли информация за наличие на бюджет за Вайпъри.Щото май това от предложеното най-го бива.
    Тия всичките предложения не са ли според заложената бюджетна рамка?

    Макрон е глупав пак остави празнина да я запълнят американците, можеше да ни продаде 8 самолета с подарък 10 години безплатна поддръжка. Или да ни субсидира нереално ниска цена и да си плащаме поддръжката.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Вижте сега, не е важно какви ще са, щото премиера държал да са нови да може да се свалят найлоните от седалките

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Единственото което съм чел против Ф 16 е липсата на спарки, дори американските ВВС изпитвали недостиг. Предполагам, че при нас като новопроизведени няма да стои този проблем.
        Един друг въпрос изниква сега нямали да е много голяма разликата в начина на пилотиране между Л ките и каквото и да вземем?







        Или трябва да придобиваме и нов УТС?
        Последно редактирано от gabocvet; 02-10-18, 12:14.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Ами добре ще е ... Ама като си знаем кошницата.Не всички купуват едновременно изтребител и УТС, май само арабите дето нямат проблем с финансите си го позволяват.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            То основната разлика е че Л 39 са доста стара модификация и са с аналогово приборно табло а какъвто и нов да купим ще е с цифрови мултифункционални дисплеи . Л 39 не е проблем да се модернизират те поне се произвеждат в държава членка на НАТО.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Чехите имат програма за модернизация на L-39 с нови двигатели и авионика, но е интересно каква е цената за модернизиране.
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Може и аз да съм се изразил неправилно, някъде бях чел, че управлението чрез джойстик и класическия лост е доста различно. Отделно разликата при управление чрез хидромеханични системи и по електронен път. Тук да се изкажат хора по в час.

                Дори при Т 50 и Су 35 руснаците залагат на класическия лост.

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  То лоста може и да е класически, но всичко е по електронен път вече.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    F-16 е достатъчно разпространен , и в Гърция и Турция има сериозна поддръжка и центрове за обучение
                    Не съм много сигурен, ако бъркам да ме поправят, но в Гърция освен поддръжка , ремонт правят и ъпгреиди.
                    Още миналата година подписаха за упгрейд на техните ф-16 do F-16V като договора включва и два симулатора, наземна станция , всички системи за тестване и ремонт, поддръжка , обучение на персонала документация лицензи,....за F-16V.

                    Интересно е че упгрейда е основно на авиониката AESA радар , ММЦ компютри и LINK -16..Изглежда за гърците това е особено важно. за да изхарчат толкова пари в тази криза

                    Малко да предизвикам спор, от офертата на Грипен не ми стана ясно за нас с какъв радар ще са ... преди се споменаваше АЕСА , но на пресконференцията хвалеха колко добър бил станал PS-05/A Mk. 4 , и не съм съвсем сигурен успяха ли реално да интегрират LINK-16, и дали някъде работи реално.

                    Странно сравнение с предишния опит, този път няма особена дискусия, няма поляризация на мненията , няма и мнения , някак си неловко е

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Бе то май работата е решена, да видим какво ще се ореже да се вместят в офертата.

                      https://www.capital.bg/politika_i_ik..._predizvesten/
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Нещата нещо клонят ,да не е "Грипен"май.Та нищо чудно да са еФки,а и за изхвърляне може да отидат и на 18.Важното е ,че основното мнение ще е на хората които ще ги карат и експлоатират,независимо какво ще изберат.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Да бе да
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            ...Важното е ,че основното мнение ще е на хората които ще ги карат и експлоатират,независимо какво ще изберат.
                            Кажи честно, ти това вярваш ли го?
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Последното решение ще е на Б.Б каквото и да си говориме.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                Странно сравнение с предишния опит, този път няма особена дискусия, няма поляризация на мненията , няма и мнения , някак си неловко е
                                Ф-16, е и най-реалистичното, а и рационално най-доброто. Предният път "бурята в чаша вода" беше породена от обстоятелството, че бяха употребявани (о-о-у боже, божке...). Сега този дразнител липсва, та затова и наблюдаваното спокойствие.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X