Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Ама аз това го знам. Татенце беше пилот на Миг17, израстнах в Каменец. Летеше се на 2 смени 6 дни в седмицата. После имам и доста време в Графа...

    3 самолета. Чак мисля, че се базикате. Ми то на практика няма бойна авиация вече.
    Те реално са повече но годните за полети едва ли са повече от 3 . То цялата патаклама покрай купуването на нови е защото вероятно имаме някакви задължения като членове на НАТО . Политиката на вашия е и другите все пак да допринасят с нещо за тази организация .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Само като се сетя преди 2-3 години какъв вой беше как румънците ни прецакали със супер далаверата за португалските дараци... И как се обърна палачинката сега...
      Да не разваляме дискусията. Но все пак има проверими факти.
      От Америка имахме няколко оферти , за нови и стари, самолети, дори единия вариант беше няколко нови и стари ф-18. Имахме и оферта от Израел , за стари модернизирани- същата като хърватска, имахме и от Гърция за 50.
      Но комисията начело с ... изпрати писма само за ... Нататъка се знае, но трябва да се има в предвид и факта че председателя на комисията еднолично ( Документирано е с подпис) изхвърли португалската оферта.

      Чавдаре, извинявай всичко това е проверимо и документирано.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        ...факта че председателя на комисията еднолично ( Документирано е с подпис) изхвърли португалската оферта...
        За което, БРАВО! Щото да смениш една бракма с друга бракма само защото са идеологически правилни е идиотия, както и да го погледнеш.
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          За което, БРАВО! Щото да смениш една бракма с друга бракма само защото са идеологически правилни е идиотия, както и да го погледнеш.
          Абсолютно съгласен. Но само ние сме си виновни , имахме и други варианти. Царе сме като се насерем , да търсим някой друг да е виновен, и накрая някой трябва да спасява работата

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Вярно ли са 9 пилоти на 3 самолета?! Че за какви ВВС тогава разтягате лукуми? То само ВВ останало. Или по точно ВВБезсилни.
            Бе не буквално, ама горе-долу (то е и несъвсем открита информация).

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            30+ годишни модернизирани бракми и сега си имаме.
            Това, което имаме, изобщо не е модернизирано - само кърпено.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Понеже тука се разгоря един спор,че едва ли не всичко летящо дето сме го купували от СССР и ВД е било чисто ново ще внеса малко инфо.Относно МиГ-21/от Ф-13 до УМ/,от 1963 до 1990 сме купили 227 бр,о тях "втора ръка"-105 бр./почти половината/.От 50 бр МиГ-21ПФМ/всъщност са 46 бр ПФМ+4 бр ПФС/,само 12 бр са чисто нови произведени през 1965 и получени в Равнец през същата 1965 г.Останалите 38 бр са произведени през 1965 г. и са получени от България през 1977-1978 г. даже два бр. са получени в далечната 1986 г.От получени 73 бр МиГ-21 бис/бис САУ,само 12 бр са нови-произведени през 1982 и са получени в България през 1983 г. останалите 61 бр са произведени от 1973 до 1982 и са получени в България от 1985 до 1990 г.От получени 32 бр МиГ-21УМ,"втора ръка" са 6 бр-произведени през 1975-77-78 г и получени през 1990 г.
              Ако някой иска мога да му напиша и заводските номера на всеки един самолет,в кой завод е произведен и през коя година.
              И още нещо,всичките получени в България 18 бр МиГ-19 П + 12 бр МиГ-19ПМ преди това са летели в ВВС на Полша.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Браво за добре написаното и конкретно мнение. Благодаря за информацията. Аз съвсем сериозно попитах къде може да се прочете повече за летателната техника на България - по възможност без пропаганда.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  За всичките самолети в българските ВВС не мога да ти кажа,за МиГ-21 част от информацията съм я получил от покойният вече голям спец по родните ВВС-Йордан Андреев/Данчо Финта/,част от нея е използвана в приложението на списание АЕРО-"МиГ-21 в България".

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    Браво... Благодаря за информацията.
                    Хубаво бравиш и благодариш, ама човекът непременно да трябва да е подготвен с всякаква информация по всеки въпрос, та да ти я предостви смляна и на момента при поискване - хич не е предопределена даденост.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      ...за МиГ-21 част от информацията съм я получил от покойният вече голям спец по родните ВВС-Йордан Андреев/Данчо Финта/,част от нея е използвана в приложението на списание АЕРО-"МиГ-21 в България".
                      Интересно ми е, защото в периодиката на сп. "Криле", информация за получените от България машини "втора ръка" липсваше. Между другото подарявам книжките на списанието, които имам (почти цялото течение на "Библиотека "Клуб Криле").

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Хубаво бравиш и благодариш, ама човекът непременно да трябва да е подготвен с всякаква информация по всеки въпрос, та да ти я предостви смляна и на момента при поискване - хич не е предопределена даденост.
                      Както виждаш, не е необходимо мнението да е енциклопедично подробно, за да бъде полезно. Но пък имаме типичен случай на неполезно такова:

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ...И да ти кажа, освен че не ми се занимава, изобщо не съм убеден (дори напротив), че има смисъл.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        И да ти кажа, освен че не ми се занимава, изобщо не съм убеден (дори напротив), че има смисъл.
                        Обаче пък съм съвсем прав наистина, казвайки го. Както и сам потвърждаваш, защото участникът Комусо, не каза нищо различно, нито повече, нито с повече, или различна аргументация, нито предостави някаква библиография (което разбира се не е проблем).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ...не каза нищо различно, нито повече, нито с повече, или различна аргументация, нито предостави някаква библиография (което разбира се не е проблем).
                          Аха, изброяване на конкретни дати, бройки и типове е еквивалентно на твоето "Вервайте ми!"..?
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ало революционера, и като стане това къде треало, кво? Ще станеш цар и ще финансираш армията?
                            Не, аз и не искам да ставам никакъв ,не че не съм имал предложения,но покварената система на ЧК ,НКВД ,ГРУ,ДС,КДС требва да си ходи в небитието !Няма по големи извратеняци,това като система да ликвидираш "индивид" чрез изследване на родословие и ДНК ,само тия го прилагат и са го постигали системно чрез определени методи върху "индивида" или" врага на народа",притискане по всички параграфи и системно докато не отключи някое фатално заболяване ,не е нужно да се бърза.Имам личен пример,а системата ми е ясна отвътре и е извратена до сатанинство!Спирам до тука и не от страх или нещо подобно,няма смисъл!И сега си кроят пенсионерските планове по тъмни мазета за бъдещето на страната ,танковете на младенов не дойдоха,напълни се с едни други и за сега плановете им се дънат отвсякъде ,щото съюзниците диктуват условия и аз не искам да съм никакъв и нищо да финансирам ,само мога да подкрепям до дупка! Ти ревностно ги защитаваш,не че нещо ,ама да не би да сте братовчеди с някои господа? п.с.не че ме интересува !
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Не, аз и не искам да ставам никакъв ,не че не съм имал предложения,но покварената система на ЧК ,НКВД ,ГРУ,ДС,КДС требва да си ходи в небитието !Няма по големи извратеняци,това като система да ликвидираш "индивид" чрез изследване на родословие и ДНК ,само тия го прилагат и са го постигали системно чрез определени методи върху "индивида" или" врага на народа",притискане по всички параграфи и системно докато не отключи някое фатално заболяване ,не е нужно да се бърза.Имам личен пример,а системата ми е ясна отвътре и е извратена до сатанинство!Спирам до тука и не от страх или нещо подобно,няма смисъл!И сега си кроят пенсионерските планове по тъмни мазета за бъдещето на страната ,танковете на младенов не дойдоха,напълни се с едни други и за сега плановете им се дънат отвсякъде ,щото съюзниците диктуват условия и аз не искам да съм никакъв и нищо да финансирам ,само мога да подкрепям до дупка! Ти ревностно ги защитаваш,не че нещо ,ама да не би да сте братовчеди с някои господа? п.с.не че ме интересува !
                              Точно на тебе ще ти разказвам за роднинските си връзки. Но ми е достатъчно, че познавам и разговарям с хора, които си рискуваха живота в онези години, за да се излюпи Фастер и да има възможността да ръси глупости. Не случайно споменах, че да се отъждествява ДС само с шести отдел е пропагандна тъпня, която наложиха на стадото, и се загърбиха достойните хора изпълнявали дълга си. И днес има такива, и те работят и в момента, когато фастер продължава да громи нашите хора, но да боготвори професионалистите на чуждите служби. А ако тука влязат само стотина от брадатите и взривят една жигула до НДК ще се насереме. И пак ще питаш и ти конкретно - къде е полицията, къде разузнаването, къде е армията и т.н.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Не, че нещо, но според мен тълкуването на информацията, предоставена от komuso е мааааалко грешно...
                                Ако правиш Армия или Сили, и купуваш стотици единици техника, е възможно и допустимо да вземеш част от тях и като стара техника с достатъчен остатъчен ресурс, от която няма да ти зависи боеготовността като цяло, но ще помогне за подготовката на летците и осигурява летателни часове.
                                Но когато говориш за 8-14 бройки (смешни в сравнение с посочените от komuso бройки за това, с което сме разполагали през 60-80г на ХХ век) и това са ти всичките 'силици', на които ще разчиташ през следващите 30-40-50г, това от една страна означава, че нямаш място за втора ръка. И второ - че сме на такъв хал, че ДАНО да не се налага да се опитваме да ползваме тези 'силици' за нещо повече от парад...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X