Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Вертолети ма трябва с нещо де Уестсайдска да дават пък с комбито на Ладога не става.

    евриното излиза скъпо,това кой и как му гарантира резервни части и подръжка?

    Аз уникати не обичам,е брата и той си има двойник,единия като не може подхваща другия.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Изискванията към военните самолети са почти еднакви в цял свят и те са доста по различни от тези към спортните ; селскостопанските и пътническите . Само един критерий да лети не стига . Това е като при вас във флота най евтино е да го превъоръжат с дървени рибарски лодки най евтини са и почни нищо не харчат Произвеждат се от подръчни материали във всяко село покрай морето
      Е, то грамотно използвана и лодката е оръжие. На времето (1912г.) нашите по суша докарват лодка и торпедо, за да гръмнат турския броненосец „Торгут Рейс”, само края на военните действия им попречва.
      Иначе обсъжданото самолетче ще покрива всички наши (реалистични) нужди. И си е баш по военни стандарти всичко, няма нищо общо с цивилките - http://www.scorpionjet.com/

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Е, чак всички нужди - еър полисинга не може да го покрие поради прекалено ограничената си скорост - той не може да догони пътнически самолет, пък какво остава за боен...
        Навярно може да замени Л-ката както казаха колегите по-горе...
        Обаче от друга страна защо Л-ката не се замени с по-нова Л-ка?!

        P.S. гледам по-новата Л-159 американците я купуват за под 12млн$ - (според някои източници - дори 14 самолета за 26млн.$ )...
        Последно редактирано от slowtraveler; 14-06-15, 08:28.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Не знам защо този изобщо не се споменава като алтернатива за нас https://en.wikipedia.org/wiki/Alenia...i_M-346_Master
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Не знам защо този изобщо не се споменава като алтернатива за нас https://en.wikipedia.org/wiki/Alenia...i_M-346_Master
            Виж колко струва удоволствието - http://defense-update.com/20130103_i...l#.VX1Lj1Lv3CM
            Определено не можем да си го позволим.


            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Е, чак всички нужди - еър полисинга не може да го покрие поради прекалено ограничената си скорост - той не може да догони пътнически самолет, пък какво остава за боен...
            То не е казано, че Скорпиона е вундервафе. И изтребители си трябват.

            Иначе Л-159 струва по 7000 долара на час, което отива към цената на час на Грипен (6000 евро), тъй че хич не евтино да летиш с него.
            А американците си го ползват за "агресор" - http://www.flightglobal.com/news/articles/analysis-how-draken-international-became-the-world39s-biggest-private-air-402908/




            Последно редактирано от nitro; 14-06-15, 11:44.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от nitro
              Виж колко струва удоволствието - http://defense-update.com/20130103_i...l#.VX1Lj1Lv3CM
              Определено не можем да си го позволим.
              То не е казано, че Скорпиона е вундервафе. И изтребители си трябват.
              Не знам много ли е или малко но 60 милиона за 20 години което включва и цена на придобиване на фона на http://bg.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Не знам много ли е или малко но 60 милиона за 20 години което включва и цена на придобиване на фона на http://bg.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen
                Сравняваш тренировъчен с боен самолет. Ясно е че разликата ще е доволно голяма.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от sparkybg
                  Сравняваш тренировъчен с боен самолет. Ясно е че разликата ще е доволно голяма.
                  Съгласен съм Спарки но тук става дума да замени L-ките и СУ 25 , а спрямо това не ми се струва много https://en.wikipedia.org/wiki/Aero_L-159_Alca
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Каква е ползата да бъде точно Л-159 ? Това че сме имали пет механика преди 20 години, дето са подържали Л-29, надали е причината.
                    Су-25 и А-10 са самолети от миналото и самолети за война в която ние няма да участваме в обозримо бъдеще, и това, че производителите им още ги държат и ъпгрейтват си е по тяхни си причини, които нас не ни засягат.
                    Л-ката е лакома от към цена на летателен час, нищо, че е евтина за придобиване. Кой ще си купи евтина кола, която харчи 20 на 100, ако няма доходи да я зарежда.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      ... Су-25 и А-10 са самолети от миналото и самолети за война в която ние няма да участваме в обозримо бъдеще, и това, че производителите им още ги държат и ъпгрейтват си е по тяхни си причини, които нас не ни засягат. ...
                      От миналото ама друг път! И руските, и американските кашици в Афганистан и на др. горещи места при точно "асиметрични" конфликти май се отнасят с много голямо уважение точно към тези "самолети от миналото", защото правят едни неща, които супер дупер стелтове и т.п. никога няма да могат ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Кавалерия,двойка прави мазало как те напипат и бие по всичко навсякъде с почти всякакви условия.Ако ще си говорим за шанс то точно такова някакво ни трябва,да имаме шанс при партизанска война.

                        Супермодерни като вземат ма са една шепа та какво,на кой ще се опънем с 5 самолета?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          От миналото ама друг път! И руските, и американските кашици в Афганистан и на др. горещи места при точно "асиметрични" конфликти май се отнасят с много голямо уважение точно към тези "самолети от миналото", защото правят едни неща, които супер дупер стелтове и т.п. никога няма да могат ...
                          Сега остава да ми кажеш, кой е асиметричният конфликт, в който ще участва Българската армия и в частност българските ВВС.
                          Защото съм го писал кристално ясно - "самолети за война в която ние няма да участваме в обозримо бъдеще"....... "и това, че производителите им още ги държат и ъпгрейтват си е по тяхни си причини, които нас не ни засягат"

                          Нас талибаните слабо ни интересуват.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            Сега остава да ми кажеш, кой е асиметричният конфликт, в който ще участва Българската армия и в частност българските ВВС.
                            Защото съм го писал кристално ясно - "самолети за война в която ние няма да участваме в обозримо бъдеще"....... "и това, че производителите им още ги държат и ъпгрейтват си е по тяхни си причини, които нас не ни засягат"

                            Нас талибаните слабо ни интересуват.
                            В същност, тези машини бяха предназначени за "голяма" война в Европа. Афганистан, Чечня и т.н. дойдоха после.

                            А що се отнася до това дали талибани, ISIS и т.п. ни интересуват слабо или силно, много се надявам да си прав и да не ни касаят изобщо, ама точно пък на твоята преценка няма начин да разчитам.

                            П.П. Между другото, български военни участват в Афганистан, както участваха и в Ирак. Това, че ВВС не са замесени е най-вече по причина тяхната пълна невъзможност да участват в друго освен в учебни полети и някакъв еър полисинг над собствената територия.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Сега остава да ми кажеш, кой е асиметричният конфликт, в който ще участва Българската армия и в частност българските ВВС.
                              Защото съм го писал кристално ясно - "самолети за война в която ние няма да участваме в обозримо бъдеще"....... "и това, че производителите им още ги държат и ъпгрейтват си е по тяхни си причини, които нас не ни засягат"

                              Нас талибаните слабо ни интересуват.
                              Дай боже да си прав .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                А ако не е?

                                Можем и трябва ли да поддържаме 210 бройки супермодерен самолет за всичко и какво ще е това всичкото което можем да устискаме даже да ни паднат 50 милиарда за бойни самолети?Няма лошо да има ма ако не ти пречи и не ти струва едни пари.

                                Ако Талибани и ИСиските,зелени човечета и Косовски партизански групи не ни интересуват то КОЕ ни брига нас?И с какво да го бием?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X