Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Да ги ожалиш горките С военен бюджет от около 610 милиарда долара . Това е сума която харчи повече от половината останал свят . Китай 220 милиарда долара ; Русия 81 милиарда долара ; Индия с около 50 милиарда долара ; Франция около 60 милиарда долара ; Англия около 60 милиарда долара . Германия около 45 милиарда долара и тнт . Ние се класираме някъде около Бангладеш с нашия около милиард долара
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Нетинфо копирана от непознат руски правителствен източник
      повтаряно от заклет русофил ... глупаво

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Нетинфо копирана от непознат руски правителствен източник
        повтаряно от заклет русофил ... глупаво
        Вместо да провериш информацията в Интернет за 5 минути почваш да лепиш етикети. Мноооого умно ...
        http://www.foxnews.com/politics/2016...-grounded.html
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Лукас Томлинсън и Дженифър Грифин - заклети русофили, плюс това платени от Путин. А Фокс не са надежден и сериозен източник.

          Чавдаре, проверявай си източниците!
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Здравейте!
            Аз пък като пълен лаик залагам на това, че ако ТРД-та са нови /каквито трябва да бъдат в същност/ ще ги закупим от завода производител. Като лека компенсацийка за ония 6-те и те така.
            И пак се почна. Кой бил фил, кой бил фоб. За авиация май трябва да споделяме повечко мнения. На точно определени процеси нито можем да влияем, нито явно разбираме от тях. Авиацията и самолетите са по-простички и доста по-приятни неща за дискутиране!
            Хайде, лек ден!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Ще се стягат миговете и така не се знае до кога

              Двигатели, агрегати и резервни части ще купува МО, за да летят изтребителитe МиГ-29

              http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%...%BD%D0%B8_8630
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Ми ще се стягат. Никой не е въвел нов тип самолет за 2 седмици. Това при положение че някога се накумят да взимат де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Спарки колко време трябва на обучен пилот да може да премине от един тип самолет на друг, ясно ми е, че става с летене учене тренажори и т. н. , да приемем условие, че всичко необходимо е на лице?
                  Последно редактирано от gabocvet; 18-04-16, 11:16.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Не трябва особено много - месеци е диапазонът. Но то дългото е взимането, което по същество не е започнало.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Спарки колко време трябва на обучен пилот да може да премине от един тип самолет на друг, ясно ми е, че става с летене учене тренажори и т. н. , до приемем условие, че всичко необходимо е на лице?
                      До колкото баща ми ми е споменавал, някога в училището на 2-рата или 3-тата година вече са летели. Това от нула. За преквалификация обаче нямам идея. После, предполагам има разлика между това да минеш от руски на руски и от руски на американски самолет. Макар като качества да имат някои прилики, предполагам има и концептуални разлики, ако щеш и само заради различните технически школи, които са ги конструирали.

                      ...пък и преквалификация на пилотите не е единственото, дето трябва да се свърши.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Предполагам, че времето за преобучение 'за летене' ще е 3-6 месеца... За работа с въоръжение - един дявол знае...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Повече от година и то при положение че има достатъчно инструктори ; достатъчно количество учебно - бойни самолети и пари за гориво . Говорим за ниво на пълно използване на възможностите на машината не просто да могат да излитат и кацат . За усвояване на наземната поддръжка и експлоатация и повече . То за това началната инвестиция е малко скъпа освен самолетите ще трябва да си купим и поне възможния минимум наземна техника . Едва ли новите било Грипен или Ф 16 ще са съвместими с руската наземна техника . МиГ 29 независимо от всичко си остава един изключително добър самолет . Ако не са чисто политическите причини с една модернизация може да си лети още дълго време .
                          Последно редактирано от sek.1; 20-04-16, 05:18.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            МиГ 29 независимо от всичко си остава един изключително добър самолет . Ако не са чисто политическите причини с една модернизация може да си лети още дълго време .
                            За съжаление политическите причини са много голям фактор. Прекалено рисковано е при положение, че сме членове на НАТО, да се снабдяваме с военна техника от Русия. При всяко едно влошаване на отношенията между Русия и държавите от НАТО, може да се очаква забавяне на доставките, рязки скокове в цените на поддръжка или въобще директен отказ за работа с нас. Което си е напълно в реда на нещата, не може да очакваме от Русия да помага на потенциалния си враг, а ако го постави в положение на зависимост от себе си, това би било добре за тях. И ако в крайна сметка се стигне до такова положение, в което дали самолетите ни ще летят или не зависи от тях, това си е наша вина.

                            Не че, това е нещо, което трябва да ни накара да обърнем политическата си насоченост, просто трябва да го имаме предвид и да го отчитаме. МиГ-29 е много добър самолет, но не мисля, че има перспектива в България. Това, което според мен е разумно, е да се поддържа в летателно състояние, докато се осигури негов заместник и работат по осигуряване на нов самолет да започне максимално скоро. А дали заместникът ще е Грипен, F-16 и Еврофайтър Тайфун, според мен не е толкова важно - важното е да имаме сравнително модерни и изправни самолети, на които да се лети много. Това ще ни позволи да запазим нивото на авиацията си докато дойдат времената, когато ще можем да си позволим най-модерните самолети. Виж Су-25 според мен лично е много важно да се поддържа максимално дълго и да се лети до последния въможен момент на него. Лесно можем да намерим заместник на МиГ-29 (предвид, че изпълнението, което имаме е от нивото на края на 80те, всяка една от алтернативите, би го превъзхождала за air policing), но заместник на Су-25 няма как да намерим.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Хубаво е да запазим Су25, но трябва да го модернизираме, мисля че Грузия предлагаше модернизация Су25КМ (навигация, авионика, радар, прицелни системи и други) по съвместен проект с израелска фирма, която осигуряваше доста нови бойни възможности, вкл. използване на неруски ракети, бомби и съвместимост със системите на НАТО.
                              Само не знам, колко бройки и в какво състояние ни останаха.
                              Изобщо трябва да модернизираме авиацията си и в направление - комуникации, възможности за споделяне на радарна и друга информация между самолетите (вкл. бъдещите ни изтребители) и наземните радари и центрове в реално време, включително и с други самолети на съзниците от НАТО. Това доста би променило възможностите и бойните способности на нашата авиация.
                              Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Кога,къде и какво става с бойната авиация генералът го казва в прав текст

                                За бойната ни авиация парадът на 6 май е и тренировка

                                http://btvnovinite.bg/article/bulgar...renirovka.html
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X