Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Няма как да съчетаеш качествата нужни за полет на малки и пределно малки височини и на голяма височина . Долу се иска една аеродинамика и броня на големи височини и скорости друга динамика и колкото се може по малко тегло
    Освен другата аеродинамика има и други особености - например необходимостта на самолета за авиоподдръжка да има тежка броня, мощно оръдейно въоръжение, два двигатея, които да са отдалечени един от друг (а при А-10 и над опашните аеродинамични плоскости). Добавянето на CAS функция към един многоцелеви изтребител наистина е невъзможно, но и не е необходимо според мен. Достатъчно е един самолет да съчетае няколко функции (например изтретел, тактически бомбардировач, прехващач), за да бъде многоцелеви. Конкретно за нашите ВВС, според мен е много хубаво, че имаме Су-25 и според мен би било разумно, ако държавата възстанови, до колкото е възможно, наличните бройки и ги експлоатираме до последно. При евентуалните конфликти, в които бихме могли недай си боже да попаднем на балканите мисля, че самолет като Су-25 (както и вертолети от типа на Ми-17 и Ми-24) би ни бил най-полезен. От друга страна НАТО изисква да можем да защитаваме въздушното си пространство (и на мен лично ми се иска да можем да изпълняваме задълженията си, а не да точим от общата "сигурност"), така че един лек многоцелеви изтребител като Грипен би помогнал да изпълняваме тези задачи (впрочем самолетът има доста сериозни възможности, ако се инвестира в правилното оборудване).

    Естествено по-горното е напълно възмжно, но само, ако се използват ефективно държавните средства, вместо да се пилеят или откровено да се крадат...

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Напълно многоцелеви самолет няма и технически е невъзможно да бъде създаден . .
      Здравей, Сек.1!
      Аз не говоря за многоцелеви самолет , а за МЦИ - многоцелеви изтребител. Това са леко различни неща. И тук е разковничето. От вариантите на Ф-16 чак блок 50/52 + може да се каже, че придобива това качество и то след 2002/3-та година или другояче казано чак след 30 години от създаването му. МЛУ-то не е в никакъв случай МЦИ. А на нас ни трябва точно такъв и то за едни поне 25 годинки.
      Лека!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
        Здравей, Сек.1!
        Аз не говоря за многоцелеви самолет , а за МЦИ - многоцелеви изтребител. Това са леко различни неща. И тук е разковничето. От вариантите на Ф-16 чак блок 50/52 + може да се каже, че придобива това качество и то след 2002/3-та година или другояче казано чак след 30 години от създаването му. МЛУ-то не е в никакъв случай МЦИ. А на нас ни трябва точно такъв и то за едни поне 25 годинки.
        Лека!
        МЦИ означава само едно възможност за работа и по наземни цели от безопасна за истребителя височина . Това е комплекс от "умни" ракети и бомби защото при височина над 3000 метра пилота не вижда целта или я вижда за части от секундата . Това не е проблем ако отдолу е само враг който и да удариш все е от полза но когато своите и врага са в огневи контакт на едни 100 - 200 метра един от друг не можеш да си позволиш грешки . Не че не стават де . ВВС са комплекс от различни самолети . За да летят спокойно щурмовите самолети и хеликоптери и да си вършат качествено работата трябва да си осигурил над тях чисто от вражески изтребители небе . С това започва всяка съвременна война от втората световна насам . Първо се завоюва въздушното превъзходство след което щурмовете самолети и хеликоптери правят батака на земята . Американците си научиха урока от Корея и Виетнам където не се справиха с това първо условие и си понесоха последствията . Руснаците го отнесоха в Афганистан където стингърите качиха бойната им авиация над 3000 метра и тя стана безкрайно неефективна при непосредствената огнева поддръжка на наземните сили .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Български СУ-25 изпълнява маневри по време на учението Тракийски гръм 2016. Интересното е че прелитането е било забелязано/отбелязано и от американците и че за първи път въобще А-10 и Су-25 са летяли заедно!
          Последно редактирано от ardmin; 12-04-16, 13:56.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
            ... за първи път въобще А-10 и Су-25 са летяли заедно!
            Eй го и А-10

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              МЦИ означава само едно възможност за работа и по наземни цели от безопасна за истребителя височина . .. .
              Здравей, Сек.1!
              Изтребителите от преди 4-то поколение са били въоръжени с "умни" оръжия , но не са били МЦИ.По-долните характеристики ги определят като МЦИ:
              The V(9) version of the AN/APG-68 radar provides both improved air-to-air capabilities and air-to-ground capabilities. These include:

              • 30 percent increase in detection range;
              • Improvements in false alarm rate and mutual interference;
              • Four versus two tracked targets in the Situation Awareness mode (a search-while-track mode);
              • Larger search volume and improved track performance in Track While Scan mode;
              • Improved track performance in Single Target Track mode;
              • Two-foot resolution in new Synthetic Aperture Radar (SAR) mode, which allows autonomous delivery of precision, all-weather, standoff weapons;
              • Increased detection range in Sea Surveillance mode;
              • Improved target detection and map quality in Ground Moving Target Indication mode.

              А това е така защото вече има РЛС/Радар на борда , която работи еднакво добре в air-to-air и air-to-ground режими или не ти трябва друга версия/модел на типа самолет/Ф-16,МиГ-29, Грипен, Юрофайтер, Ф-18 и др./ специално и отделно разработена и съществуваща за въздушни, щурмови или разузнавателни мисии по отделно. Това увеличава доста възможностите на изтребителя и го прави вече МЦИ.
              Лека вечер!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                Български СУ-25 изпълнява маневри по време на учението Тракийски гръм 2016. Интересното е че прелитането е било забелязано/отбелязано и от американците и че за първи път въобще А-10 и Су-25 са летяли заедно!
                Редовно пререждаха керемидите на спалното в Безмер ! Като наближава поради Доплеровия ефект почти не се чува и преминава изненадващо с гръмовен трясък ! Впечатляващо и запомнящо се ! Ходил съм и отцепка на полигона дето мятаха бомби и не съм виждал самолет да лети на толкова малка височина по разните авиошоута ! Предполагам в интерес сигурността на публиката !

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  МО обяви поръчка за покупка на десет двигателя за МиГ-29

                  http://www.segabg.com/article.php?id=799843
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Мдааа ето това явно ще са ни "новите" самолети за ВВС

                    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Не знам дали унгарците продадоха техните МиГове но имат и доста резервни двигатели http://www.pan.bg/?page=view_article...ticle_id=17090
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Вариантите с двигателите на са много-Унгария(но маджарите много летяха на техните МиГ-29 и 100% двигателите ще са за ремонт),другите варианти са Украйна и Беларус.Но българският гений винаги може да ме учуди с някое нестандартно решение като Миянма или Малайзия.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          По скоро е друга работата . Някой е напазарувал навремето когато се продаваха за жълти стотинки като скрап складовите наличности у нас или в Русия едно количество и ги е скътал за такива моменти .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Ние запасни двигатели за МиГ-29 никога не сме имали,и при първоначалната покупка ,че и в после не сме купували.Остава варианта с чужбина(Русия,Украйна и т.н),ама нещо ме съмнява да има такъв акълия българин дето да мисли 10 г напред и да инвестира 20-25 милиона $ с неясна перспектива на обозримо бъдеще.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              В един период 1990 до към 1995 от Русия идваха цели влакови композиции със стара военна електроника и тук от нея вадеха ценните метали . Тогава казваха че от там всичко може да се купи за малко валута . Имаше цели изоставени военни бази с цялото оборудване в тях .https://www.youtube.com/watch?v=4OFJLnQEPt4
                              Последно редактирано от sek.1; 16-04-16, 15:22.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                На всички не им стигат парите ! На едни за хляб ,на други за БОиНГ !
                                http://www.vesti.bg/sviat/amerikansk...oianie-6052685
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X