Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Ами малко по-голямо количество бързи ракетно-торпедни катери могат да създадат проблеми на всяка армия (Дръзки в музея е ярък пример)... Със съответната информационна поддръжка разбира се...
    Иначе да се хвърлят пари по големи параходи не виждам смисъл при сегашната ситуация...

    Но по темата - тъжна работа са нашите политици... Оставам с впечатлението, че нечие лоби започва да действа на принципа 'щом аз не мога, няма да стане с никой друг'...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Я някой да пусне тема Българските ВМС и да видим 80 страници кога ще направи и тя.

      Сега пък кораби,джипове няма,но кораби ще взимат.А на тях какво,телефон?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        ...Сега пък кораби,джипове няма,но кораби ще взимат.А на тях какво,телефон?
        В момента сигурно само GSM, че за спътникова връзка пак пари трябват И прашки по бордовете...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
          Международни мисии. С нови самолети и да искаме не можем да се включим в мисия на 5000км разстояние, а с кораби може - пирати, бежанци и тн. Така поне има военна полза от България в НАТО, а въздушното пространство ще го охраняват съюзниците. Не че ми харесва, но е по-евтино и ще останат парички за нова КТБ, нови лични карти, опраскани търгове и тн.
          Да бе като кьопавата белгийска скрап Дръзки . Носи въоръжение с което никой никога не е стрелял щото няма пари за ново а и му е изтекъл срока на годност. Единственото с което може да стрелят без да отнесат целия бюджет на МО са насадените по бордовете тежки картечници .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Той за това май се казва Дрьзки,мальк катер щеше да я свьрши сьщата работа с картечниците пьк и името Ненормални можеха да му сложат за 1/10 от парите.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Белгийците не са по прости от нас та да вземат решение да нарежат на скрап целия клас Уилинген и да ги подменят с новите клас Карл Дорман . Да поддържаш 40+ годишен кораб с въоръжение на тия години хич не е евтино щото най вероятно ще се окаже че никой вече не го произвежда . Интересното е че за другите два кораба Верни (бивш Уилинген F 910) и Горди (бивш Уестдип F 911) от същия клас нищо не се чува .
              Последно редактирано от sek.1; 10-03-16, 05:56.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Какво да се чува - единия се разкоства за резервни части, а другия......... Абе и с другия е опасно/невъзможно да се отвържеш от кея...
                BENZBOSS, за нивото на вземане на решения в МО може да ти говори това, че например преди време бяха решили тези параходи да въртят безценните генератори (ресурс и резервни части - да не говорим) по време на почти постоянния им престой в пристанище, вместо да закупят ел.захранване на цената на малко над месечния разход на гориво... След години все пак закупиха захранване, ама не през държавната структура и официалния вносител, а през незнайно пернишко ЕТ (реално препродадено през официалния вносител) Рупане му е майката...

                Та и сега - мажат лицето на публиката с разни глупави обяснения как едното било супер технически, другото неизгодно, а за третото нямали готовност...
                Готовност за закупуване на самолетите ще има в момента, в който се появи правилната/достатъчната готовност с комисионна на правилния човек... Или достатъчно мотивираща заповед от някоя външна сила...
                Тогава ще се намерят и правилните доводи в нашите горди директори на отбраната (не ми се изкълчва езика да ги нарека командири)..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ...

                  Но по темата - тъжна работа са нашите политици... Оставам с впечатлението, че нечие лоби започва да действа на принципа 'щом аз не мога, няма да стане с никой друг'...
                  Жоро, това впечатление трябва да не те е напускало още от 1997 година!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Е баш тогава турските ,,рибарски" гемии шетаха необезспокоявани покрай и техни кораби със законно изнасяно жито. Но темата е за ВВС.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Жоро, това впечатление трябва да не те е напускало още от 1997 година!

                      Преди 97-ма друго ли беше?!? Я гледай ти, пропуснал съм нещо.....
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Една интересна статия сравнение между F22, F35, PAK FA и СУ-35. Интересно къде са тук Грипен, F-16 и Юрофайтър, които се спрягат за нови Български самолети?

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                          Една интересна статия сравнение между F22, F35, PAK FA и СУ-35. Интересно къде са тук Грипен, F-16 и Юрофайтър, които се спрягат за нови Български самолети?
                          в Историята ако се сравняват с тия,е там са.Няма как да сравняват нещо на 20 години с Пак Фа примерно
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Мернах някъде, но не мога да го намеря, че проекта за закупуванен на нов изстребител бил окончателно приет и дори задействан за изпълнение, а намирам само това:
                            http://www.mediapool.bg/proektat-za-...ews246692.html

                            https://dariknews.bg/view_article.ph...cle_id=1560090 , което не звучи толкова катгорично?!?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Има някакво движение . http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5400373
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Има някакво движение . http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5400373
                                Да,вече не търсят пари само за самолети ми и за кораби,утре чакам да почнат да търсят и за танкове
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X