Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Един обективен избор би представлявал точно това. Не че няма по-добри, нито съм убеден в обективността на избора. За това, което представлява, няма по-добра цена.
    Освен това турците ще ни се натягат и ще взимаме части от тях.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Кое е 'ала-бала' не мога да преценя... Познатите са хвъркали само на Ф-16 от натовските, съответно не могат да дадат мнение за европейските..
      Въпроса бе повече геополитически - щем не щем сме в Европа...

      Турците ще ни се 'натягат' дотолкова, доколкото ни смятат за послушна рая...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        А Грипен е ала-бала
        Още не е доказано, така че може и да върши работа.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Въпроса бе повече геополитически - щем не щем сме в Европа...
          Европа не е контрапункт на САЩ, още по-малко - антагонист. Пък и говорим за военна техника, значи може да се каже, че НАТО е с приоритет пред ЕС. Колко европейски държави експлоатират американски самолети? Мисля, че само Франция не, но тя винаги е била башка чишит.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Зависи за какви самолети говорим, ако говорим за целия парк си прав но ако говорим за многоцеливи самолети не си прав.

            https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92...82.D0.B0.D0.B2
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Европа не е контрапункт на САЩ, още по-малко - антагонист. ...
              Никой не казва, че сме контрапункт... Геополитически интереса ни е да бъдем с тези, с които са около нас географски, с които сме свързани икономически, и с които имаме общи възгледи... САЩ не са сред тях - зад океана са, икономически не сме свързани с нещо по-сериозно от няколко 'грабителски' сделки (а и митницата си стои). По въпроса за общите възгледи въпроса е мнооого разтеглив и 'опасен' за форума, но и настройката на обществото е добър показател (според мен повечето хора в БГ приемат САЩ за съюзник, но от 'диктаторски' тип - често принуждаващ други да му вадят кестените от огъня, и често използвайки ЕС за маша за действия в свой интерес, които обаче са в ущърб на Европа)
              САЩ са си зад океана, със свои геополитически интереси, които не винаги съвпадат с тези на европейските държави...
              Та както в момента сме първи дружки, така може след 10-20 години нещата рязко да се променят (Германия не винаги ще има такъв канцлер), и отново да попаднем в сегашната ситуация - да търсим алтернатива..... Да де, ако се изберат втора ръка Ф16 може ресурса им да не стигне и толкова, та да се наложи по-рано да се търси алтернативата и да отпадне този довод
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Според мен трябва да се вземе машина , която дава възможност на нашите пилоти да летят много !Т.е. нова с дълъг ресурс и ниска себестойност на полетните часове.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ...САЩ са си зад океана, със свои геополитически интереси, които не винаги съвпадат с тези на европейските държави...
                  Да, точно така казват от една "централа" (точно определена) - Аз лично, не се чувствам по никакъв начин ангажиран с целите и...
                  Пък като ще наблягаме на тези дето географски, та икономически, та общи възгледи - ей я Турция.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Ако са по- тънкана става от всякъде, и по-старички.
                    Последно редактирано от veskov; 11-02-16, 10:39.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Да, точно така казват от една "централа" (точно определена)....
                      Не се ли умори да повтаряш отдавна изтъркани рефрени?!
                      Отвори очите си и се огледай...

                      А относно Турция - явно общите възгледи важат само за теб... Моето обкръжение не се радва на усилването на религията при политическите и вътрешнополитически решения...
                      Факт е, че ЕС все още не смята, че възгледите на Турция съвпадат изцяло с европейските..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Не се ли умори да повтаряш отдавна изтъркани рефрени?!
                        Отвори очите си и се огледай...

                        А относно Турция - явно общите възгледи важат само за теб... Моето обкръжение не се радва на усилването на религията при политическите и вътрешнополитически решения...
                        Факт е, че ЕС все още не смята, че възгледите на Турция съвпадат изцяло с европейските..
                        Ми тя тази централа 70 години блъска по този клин и той все не влиза, а не го счита за изтъркан, кой съм аз да противореча.
                        ЕС е икономическо-политическа структура (в този ред на приоритетите), военен аспект има повече в сверата на неизбистрени идеи за в бъдеще неопределено време. НАТО е военно-политическата организация на частта от света, към която се опитваме да принадлежим (и номинално принадлежим, но "обкръжението" и това недотам възприема). В НАТО САЩ са лидер, а Турция е възлов фактор.
                        Последно редактирано от davc; 11-02-16, 10:57.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          То, че е решено, че ще е овехял ф-16 е ясно.
                          Просто не е ясно защо още се бавят. Финансирането едва ли е някаква спънка.
                          Някой акули моментално биха отпуснали заем, с който хем ще се отърват от боклука, хем ще загробят България още повече.
                          Съмнявам се от МО да се страхуват и от негативна реакция от народа.
                          Той изтеглянео 16 млдр. заем не забеляза, че ще забележи това безхаберно разсипничество ли.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Надявам се този път българските управници да мислят за държавния интерес , а не за собствения си джоб , ама много ,много (много) се съмнявам !

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              общи възгледи - ей я Турция.
                              Кои са?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Нека в друга тема, а не е и да не е ставало въпрос.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X