Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    На тъпите ватенки пак ние сме им виновни и все за нещо сме им длъжни м..... им.
    Правиш си извода от свободните коментари???
    Все едно те да си правят извода от твоите коментари - общо взето безсмислено 'изхвърляне' на кой по-не му пука за другия и е по-велик, вместо да се търси рационалното мислене в която и да е ситуация...
    Но има и коментари, които могат да те наведат на някои мисли:
    Как только у братушек вознаепнеццо первый отремонтированные самолет - тут же скажут, что техника негодная))
    И друго ми е интересно - в коментарите пише, че Полша прави бърз търг за двигатели на МИГ... Да, за остаряла модификация (не се произвежда вече), но дали не е свързано с набавяне на 'нови' резервни части втора ръка за 'нашите' двигатели?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Аз коментарии не правя,но виж какво е процентното негативно отношение,на тях все някой им е длъжен.Все едно аз да тръгна тук да ги пращам на едното място,че ние сме им дали азбука и писменност а пък те ни продават газ на тройни цени.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Това, че ти си ограничен, не значи че хората не правят някакви неща.
        То и Евро съюз никой не вярваше, че може да има преди 15-20 години. Ама има и върти трилиони. Че и е фактор с който се съобразяват.
        Въпроса е дали ще го има след 15 - 20 години .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Въпроса е дали ще го има след 15 - 20 години .
          Ще го има и след повече. ЕС е необходимост, а не нечия прищявка. Дали ще е в сегашната си форма - съвсем друг въпрос. Факта е че някои хора се пооляха с криви краставици и прочие полюции, на фона на належащи проблеми, по чието адресиране се работи доста по-мудно и половинчато от колкото трябва.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Това, че ти си ограничен,...
            Нямам спомени да се познаваме лично
            А за евросъюза - из района съм повече от двайсет години.И на мама на селото съм ходил...Различни са мненията...Не съвпадат едно с друго.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Аз коментарии не правя,но виж какво е процентното негативно отношение,на тях все някой им е длъжен.Все едно аз да тръгна тук да ги пращам на едното място,че ние сме им дали азбука и писменност а пък те ни продават газ на тройни цени.
              Имах предвид, че под такива теми коментарите общо взето са еднотипни... Независимо от това в коя страна са пуснати...
              Пусни една тема 'руснаците вдигнаха газта' и ще видиш коментарите отдолу... А дали е истина писаното в статията - никой няма и да обърне внимание

              Та и тук - нечии интереси (и навярно национално самочувствие) са наранени - нормално е (макар и да е прекалено първосигнално) да има такива коментари...
              Друг е въпроса дали трябва да им се обръща внимание....

              Наздраве
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Вече се говори за "Европейска армия" - там кой с каквото има и може.
                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Обща армия.
                Ти имаш танкове, аз самолети... еди кой си ядрени ракети по подводниците.
                Може ли линк към информацията, където "се говори" за Европейска армия на Лего принцип - от един танковете, от друг самолетите и т.н. ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  nitro, при следващо отпускане в тона към другите участници ще си възвърнеш способността въобще да пишеш във форума някъде през плажния сезон.

                  Междувременно считай писането в този раздел за забранено до февруари. След това - с цитиране на източниците.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    .... А дали е истина писаното в статията - никой няма и да обърне внимание ..
                    Прав си " российской стороны, считающей такой ремонт нарушением своих авторских прав "
                    Тия двигатели ( най-вече ремонта им ) нещо песен или поема трябва да са, щом с авторско право ги защитават
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Няма абсолютно нищо чудно или уникално в това че двигателите са обект на авторското право. Щеше да е чудно ако не са.

                      По-интересното е кой точно общоприет аспект на авторското право е накърнен с ремонта им в Полша.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        "обектите на авторското право се определят в чл. 3 от Закона за авторското право и сродните му права. Ал. 1 съдържа легалната дефиниция на понятието обект на авторско право - това са произведения на литературата, изкуството или науката, които са резултат от творческа дейност и са изразени по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма."

                        http://www.bg-pravo.com/2010/10/3_2451.html

                        Това естествено ако поставяме нашите закони и интереси по-преди руските де

                        бе накратко локуми като с "лицензите" за АК
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          чакай малко, навлизате в някаква хлъзгава материя. Но до сега не бях чувал за авторски права на 60г двигател. Смешно е.
                          Дори не вярвам да има нещо патентовано в този двигател, не зная да са измислили принципно нещо ново в него....Но все едно, Поляците да не го копират , само ще го ремонтират.

                          Същото е и с Тойота, като си я купиш , ако искаш някаква "гаранция" плащаш като поп на ТМ за смяна на масло- примерно. Ако пък не сменяваш си го сам, но не мрънкаш.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            чакай малко, навлизате в някаква хлъзгава материя. Но до сега не бях чувал за авторски права на 60г двигател. Смешно е. ...
                            Че не става въпрос за авторски права по смисъла на горецитирания закон е ясно. Ама я тук видните спецове да ми обясните разни американски фирми защо на сайтовете си се хвалят и изброяват от кого какви лицензи имат. Примерно:

                            ...
                            F-16 Manufacturing and Repair License from Lockheed Martin with authorization to build / repair parts across more than 375 parent part numbers
                            ...
                            http://www.nordam.com/products-servi...itary-aircraft
                            Т.е. въпросната фирма има лиценз от производителя за производство и ремонт на точно определени резервни части. И това ли са някакви локуми?

                            Турците пък имат производство на Ф-16 по лиценз от Локхийд Мартин, японците правят Ф-15 "under license from Boeing" и т.н.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Че не става въпрос за авторски права по смисъла на горецитирания закон е ясно. Ама я тук видните спецове да ми обясните разни американски фирми защо на сайтовете си се хвалят и изброяват от кого какви лицензи имат. Примерно:



                              Т.е. въпросната фирма има лиценз от производителя за производство и ремонт на точно определени резервни части. И това ли са някакви локуми?

                              Турците пък имат производство на Ф-16 по лиценз от Локхийд Мартин, японците правят Ф-15 "under license from Boeing" и т.н.
                              Просто едни и същи думи в различните езици значат различни неща деюре?

                              Съответно лицензите дето си дал за пример, нямат връзка с авторските права за които настояват братушките
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                "обектите на авторското право се определят в чл. 3 от Закона за авторското право и сродните му права. Ал. 1 съдържа легалната дефиниция на понятието обект на авторско право - това са произведения на литературата, изкуството или науката, които са резултат от творческа дейност и са изразени по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма."

                                http://www.bg-pravo.com/2010/10/3_2451.html

                                Това естествено ако поставяме нашите закони и интереси по-преди руските де

                                бе накратко локуми като с "лицензите" за АК
                                Лицензен АК няма . Нашите заводи не произвеждат АК а автомат Арсенал ; полуавтоматични ловни карабини SLR и SAR . Както евреите произвеждат автомат Галил . На времето когато Смит и Глок се съдиха кой от кого е крал в крайна сметка международния арбитраж на базата на много експертизи заключи че са възможни и нормални конструктивни сходства между две оръжия до 80% . С това деюре и дефакто поставиха на някаква законова основа простия факт че в сферата на лекото стрелково оръжие всичко вече е открито и на практика е достигнат и изчерпан лимита за по нататъшно развитие но този тип системи . И както виждаме след появата и масовото навлизане на полимерите в лекото стрелково оръжие нищо радикално ново от едни 30 години няма . Та ако руснаците имаха дори и минимален шанс да ни осъдят на тая база отдавна да са го направили . Когато става въпрос за пари това че сме братски славянски народи го забравят в миг и въобще не им пречи въпреки близкия език и култура да плащаме едни от най високите цени на газа и нефта идващи от тях . Единствените в тоя свят които произвеждат АК по лиценз и с руска технология ; оборудване и документация са Венецуела и то колко и дали нещо въобще плащат на Русия си знаят само те . В сферата на реактивната авиация нещата са долу горе същите . Конструктивния таван на реактивните двигатели с това гориво отдавна е достигнат . Същото е с конструкцията и възможностите на планера . То те могат и много повече но без човека вътре . Та нека си говорят ако това помага на Путин по някакъв начин да си решава вътрешно политическите си проблеми няма лошо . Със или без ремонт въпрос на време е да извадим от въоръжение руските самолети от нашата армия .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X