Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се стартира реактивен двигател?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се стартира реактивен двигател?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Предполагам е свързано с размерите, двигателите на 777 са с най-големия диаметър, а на 154 - с най-малкия от най-популярните пътнически самолети.
    Първото поколение Боинг-737 и Ту-134 са с по-малки по диаметър двигатели от Ту-154.
    Странно ми е, че както споменава Слоутревълър-а на Б-777 двигателите се развъртат с такова тресене...?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #32
      От: Как се стартира реактивен двигател?

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      ....Странно ми е, че както споменава Слоутревълър-а на Б-777 двигателите се развъртат с такова тресене...?
      Не е точно тресене, а доста оглушително бучене при преминаване на критичните обороти (поне така се усеща вътре в самолета - не съм наблюдавал отблизо запуск на 777 отвън)... След като преминат тези обороти изведнъж притихва...
      Източника на бученето навярно съвсем да не е двигателя, а просто резонанса на 'бирената кутия' - корпуса...

      А звука при запуск на 154 навярно е обусловен от конструкцията, а не от размера - в зависимост къде са клапаните и т.н... И е интересно да се слуша отвън
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Как се стартира реактивен двигател?

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Странно ми е, че ....... двигателите се развъртат с такова тресене...?
        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        а просто резонанса на 'бирената кутия' .....
        Точно така, всяка една механична система си има собствена резонансна честота. Кога къде и как ще се усети ( и/или прояви) си е отделна наука.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Как се стартира реактивен двигател?

          А майсторлъка е така да я конструираш че всичките и работни режими да са извън тая честота .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Как се стартира реактивен двигател?

            Здравейте! Самолетните ТРД се запускат! Запускът на земята става от борден източник/акумулатор/ или аеродромен източник АПА / специален автомобил с кабел свързан към бордната мрежа на самолета - мисля 27 V/. Та един от тези източници на напрежение развърта или стартер-генератор или турбо стартер, който след достигане на определени обороти развърта ТРД на самолета до определени обороти, най-често близки по стойност на оборотите на ТРД-то на земен малък газ! По-големите ТРД-та се запускат с турбостартери-малки, опростени газотурбинни двигатели! Някои типове самолети имат на борда OBOGS/ on board oxygen generating system/ тя осигурява кислород за живота на авиатора! Самолетите имащи на борда кислород в бутилки, предназначен за подпомагане запуска на ТРД-то на различни режими на работата му имат тази система защото на големи височини не че недостига въздух за запуск на ТРД-то било то на авторотация или не, а защото парциалното налягане на кислорода във въздуха на тези височине е малко/недостатъчно/ за да се извърши надежден запуск на ТРД-то, угаснало по една или друга причина/, а те са доста/! Дано съм внесъл малко яснота по дискутираната тема! Приятна вечер!

            Коментар


            • #36
              От: Как се стартира реактивен двигател?

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравейте! Самолетните ТРД се запускат! .....а защото парциалното налягане
              "Запуск"-ат се от към "Източните".
              От към "Западните" се "Старт"-ират.
              У булгаристан мо'ем д'го "зАпалим"...
              Що'го брига парциалното налягане запуска на самолета хал хабер си н'еам.....ай наздраве ( не е кафе, а рАкия)
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #37
                От: Как се стартира реактивен двигател?

                Здравейте! Наздраве, дядо Владо! Запуск е термина на български-нищо, че е чуждица. А пък run up да си го казват тия дето използват съответните инструкции на съответният език. А пък за парциалното на кислорода - ти си завършил СД, ти кажи/обясни/. Или се лъжа за специалността? Ракия-гроздова или сливова? Ей сасипахме темата! Лека!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X