Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

    Не си далече, нашите военно-въздушни бази скоро може да заприличат и на музеи...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #32
      От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Не си далече, нашите военно-въздушни бази скоро може да заприличат и на музеи...
      Преди 2-3 години минавахме с чужденци покрай една база, където се виждаха МИ-14... И съвсем сериозно запитаха дали могат да посетят музея...
      Друг е въпроса какви задачи може да изпълнява 'музейния' МИ14 и какви - съвременните 'въздушни таксита' дето ги докараха...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Преди 2-3 години минавахме с чужденци покрай една база, където се виждаха МИ-14... И съвсем сериозно запитаха дали могат да посетят музея...
        Друг е въпроса какви задачи може да изпълнява 'музейния' МИ14 и какви - съвременните 'въздушни таксита' дето ги докараха...
        За Ми-14 недей да съжаляваш. Тяхното място е в музея.
        Гонил съм подводници на учения през 89-та, в комбинация с тях и още тогава издишаха. Не може да подържаме всяка скрап - машините и технологиите стареят, трябва да се върви напред.
        Но иначе положението с преждевременно "погребани" машини наистина е жалко.

        Коментар


        • #34
          От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

          Тези май бяха с недостатъчна товароподемност.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #35
            От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.



            Майстори от Новосибирск освен МиГ-3 и Ил-2 също така успяли да възстановят И-16, И-15 бис и И-153.

            Коментар


            • #36
              От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

              На първата снимка се виждат 4 изпускателни тръби от страна, а на възстановения самолет са 3 от страна. Има и други разлики, които показват, че това са различни самолети. Не съм прекалено вторачен, просто разгледах цялата тема...

              Т.
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар


              • #37
                От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

                The Russian company Aviarestoration has rebuilt three MiG-3s. They all use Allison V-12 engines. One is in the US in the Military Aviation Museum of Pungo, VA and another, rebuilt from a MiG-3 shot down in 1942, first flew again around the start of 2010. It will remain in Russia.

                ?

                Може би заради това има някаква разлика?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Реставрация на МиГ-3 в Новосибирск.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ... Може би заради това има някаква разлика?
                  Не е заради това. Погледни из нет-а военновременни снимки ма МиГ-3 и ще видиш, че и на тях има по 3 изпускателни тръби от всяка страна. Направи същото и за Як-1 и ще видиш 4 броя (точно както на останките от самолет на снимките в темата).

                  Освен това погледни обтекателя на витлото на самолета от езерото и ще видиш че през него минава една "тръба", която се явява цевта на 20-мм оръдие ШВАК, разположено във вала на витлото. Такова има Як-1, но не и МиГ-3. Затова на МиГ-а обтекателят няма отвор и е доста заострен.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X