Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: SR-71 Blackbird

    Хиперзвук чука на вратите...

    Коментар


    • От: SR-71 Blackbird

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Хиперзвук чука на вратите...
      От доста години, но засега май не съвсем успешно
      Американците загубиха няколко макета...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: SR-71 Blackbird

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ....., докато нашите МиГ-23 са четири пъти по-малко (......80бр).....Горното - всичко - е към 1990год.
        80 ....интересно къде съм ги проспал ?

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Дали да не отделим информацията за количество, качество и способности на нашите ВВС в нарочна тема?....
        .....има си го форума на Еър Груп 2000.....
        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Я виж ти, http://www.vz.ru/news/2014/2/28/674956.html, чак до 4-4,3 Мах обещават.
        Странно какво ще правят с аеродинамичното нагряване
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: SR-71 Blackbird

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

          .....има си го форума на Еър Груп 2000.....
          Предполагам има списващи и тука и там...а иначе съм привърженик на смисловото систематизиране на информацията, та когато искаш да прочетеш за нещо да не са разхвърляни различни парчета информация на много места и в теми, в които по заглавието им не би предположил, че пише за интересуващото те.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: SR-71 Blackbird

            Навремето имах пластмасово моделче на SR-71...така и не го сглобих всъщност и после отиде подарък на някого...
            Но по темата - като става дума за SR-71, да не пропускаме и Архангелът A-12...



            Последно редактирано от sk67; 28-02-14, 20:20.

            Коментар


            • От: SR-71 Blackbird

              А да омаловажаваме МиГ-25 и МиГ-31 е несериозно просто...
              Тези самолети бяха един вид достоен отговор и за разлика от американските с доказан експортен успех и доказана служебна дълголетност...

              Коментар


              • От: SR-71 Blackbird

                YF-12 - прехващача

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11yf12.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5567813

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:YF-12_02.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5567814

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:110473main_YF-12_1_330.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5567818
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: SR-71 Blackbird

                  Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                  ...с доказан експортен успех и доказана служебна дълголетност...
                  Ъъъъ...

                  Имаш предвид - за 40те години в които е бил в експлоатация американците са си потрошили капачките да го предлагат за износ, но никой не е пожелал да го купи, ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: SR-71 Blackbird

                    Имам предвид, че СССР експортираше MиГ-25

                    Коментар


                    • От: SR-71 Blackbird

                      Момци, га става дума за бойни изтребители/самолет не търсете пазарни принципи, качества и др. подобни, които важат за обикновенните стоки.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: SR-71 Blackbird

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        80 ....интересно къде съм ги проспал ?
                        Между нас казано - и аз съм в недоумение :
                        МиГ-23 имаше в Доброславци, но не само в Доброславци имаше МиГ-23 ...
                        Общо по модификации:
                        32бр „БН“, 15бр „МЛД“ 15бр „УБ“, 11бр „МЛ/МЛА“, 7бр „МФ“
                        По дислокация:
                        10-и САК с щаб в Пловдив, 25-и ибап Чешнегирово (32 БН; 7 УБ)
                        18-и иап, с щаб в Доброславци, с ескадрили в Доброславци и Габровница (7 МФ; 11МЛ/МЛА; 15МЛД; 8УБ)
                        Това е преди 5-те бройки „немаймунски“ МЛД от 1991год.

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        ...Странно какво ще правят с аеродинамичното нагряване
                        Този проблем е общо-взето решен (или поне е по-малкият). Същественият въпрос е двигател за такъв диапазон на скоростта!
                        На мен също ми е интересно. Дотук е ясно единствено, че е „должен“...



                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        ..съм привърженик на смисловото систематизиране на информацията...
                        В нашият форум има рубрики: „Систематизирана информация и книги“ - за всеки подфорум (и под-подфорум). Въпрос на модерация.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        ...да не са разхвърляни различни парчета информация на много места и в теми, в които по заглавието им не би предположил, че пише за интересуващото те.
                        Прозирам леност ли...
                        Добра тактика (направо стратегия) е да се чете всичко и по много (изобщо)! Е, вярно - трябва да се усвоят техники за много висока ефективност (на асимилцията). Това, освен всичко друго, гарантира развиване способност за „отсяване зърното от плявата“ - безотказно и рефлекторно. В контрапункт, привикването към „смлени“ квази-продукти, еднозначно генерира манипулируемост и предразположение към елементарна индоктринация.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: SR-71 Blackbird

                          Ако под маймунски разбираш че нямаха система за пускане/изстрелване на ядрен боеприпас то е защото не ни беше и нужна . А и самолета е доволно ненадежден носител на ЯО при положение че имахме достатъчно ракети на които можехме да го натоварим .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: SR-71 Blackbird

                            А знаеш ли,че дори сглобявахме 23-ки та даже и ги изнасяхме-това през далечната 87-88г.Ма това не го пише у дебелата книга.

                            Коментар


                            • От: SR-71 Blackbird

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              А знаеш ли,че дори сглобявахме 23-ки та даже и ги изнасяхме-това през далечната 87-88г.Ма това не го пише у дебелата книга.
                              Колега, да не се бъркаш с дейността на военно ремонтния завод „ТЕРЕМ Георги Бенковски" - Пловдив, специализиран в ремонт на авиационна военна техника: самолети „МиГ-21", „МиГ-23", „СУ-25" и хеликоптери „Ми-24"? А това е включвало разглобяване, ремонт и зглобяване на самолетите. Но само дейност по зглобяване и инзнос на 23ки., под формата на производствено предприятие


                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Общо по модификации:
                              32бр „БН“, 15бр „МЛД“ 15бр „УБ“, 11бр „МЛ/МЛА“, 7бр „МФ“
                              На мен бройките са ми малко по-други
                              МиГ-23МФ - 12
                              МиГ-23МЛА - 9
                              МиГ-23МЛД /23-22/ - 16
                              МиГ-23МЛД /23-18/- 5> афганските в замяна на Миг-25
                              МиГ-23БН - 36
                              МиГ-23УБ - 15
                              Последно редактирано от Dagobar; 01-03-14, 08:18.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: SR-71 Blackbird

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Колега, да не се бъркаш с дейността на военно ремонтния завод „ТЕРЕМ Георги Бенковски" - Пловдив, специализиран в ремонт на авиационна военна техника: самолети „МиГ-21", „МиГ-23", „СУ-25" и хеликоптери „Ми-24"? А това е включвало разглобяване, ремонт и зглобяване на самолетите. Но само дейност по зглобяване и инзнос на 23ки., под формата на производствено предприятие
                                Не бъркам,ремонта е отделно.По това време две източни държави бяха в конфликт и редовно пращаха товарни 76-ци за "стока".Товареха по 4бр.А какво шоу ставаше по време на облитането.....падаха на колене и се молеха като на алах.Цирка беше,като кацнеха по едно и също време,едната 76-ца на едните дежурни,а другата отсреща-ония си налитаха на бой и слагаха оцепка да ги спира.Свидетел съм,не съм го прочел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X