Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картинен разказ за Белият лебед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Картинен разказ за Белият лебед

    Фастър, идея си нямаш колко си се заблудил в тоя си пост. Та тоя бил военния на оня пътническия То само картинките да им видиш... Па крилатите ракети, па интимните бомби... епа носи и от двете.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #62
      От: Картинен разказ за Белият лебед

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Пак по същия начин, а и яо срещу референдум не върви.
      И да бяха останали ЯО в Украйна едно време, до референдума едва ли щяха да са там, то и Блекджеците също... Американците похарчиха едни големи пари да се сведат нещата поне до Русия, пък и от Русията също да не излязат!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: Картинен разказ за Белият лебед

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        И да бяха останали ЯО в Украйна едно време, до референдума едва ли щяха да са там, то и Блекджеците също... Американците похарчиха едни големи пари да се сведат нещата поне до Русия, пък и от Русията също да не излязат!
        Бе то това е съвсем друга тема де, ма да отговоря на биол - то майдана им там не го организираха враговете.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #64
          От: Картинен разказ за Белият лебед

          Ма никаква заблуда.Тия парадират с това високотехнологично чудо и кое му е то,че има голям пробег или аналогови ,маалко осъвременени уреди или че фърля крилати ракети и умни бомби ,същите дето пак ще кажа ,са на въоръжение при другите от десетилетия.Само като погледне човек силуета отгоре на Туто и на Бто и ако има малко понятие от аеродинамика ще му стане ясно кой от двата има предимство,въпреки гърбави кабини и не знам кво си.Един голям хибрид между Ту 144 с идеи от МиГ 23,технологията не коментирам.........,няма смисъл.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #65
            От: Картинен разказ за Белият лебед

            Аз б-то съм го гледал за пръв път точно преди 30 години, когато си мислех, че ту са 134 и 154, ама както и да е. Явно съм изпуснал тия хибридни технологии. Да б1 в оня кафеникав камуфлаж, много готин. И грамаден. Ама тоя съвтско-руския още по-голям. И по-различен.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #66
              От: Картинен разказ за Белият лебед

              Б то е почти от времето на Тъндърчийф,но е работен кон и до днес.Ту 160 продължава съзременните традиции на историческите авиокрайцери от зората на руската авиация,като "Иля Морумец",само че във военна насока .Интересен е и Ту 95 ,като позиция в групата на съвременните или осъвременени бомбардировачи въобще.Това чудо се чува половин час преди да се види...?!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #67
                От: Картинен разказ за Белият лебед

                Ту-95 и В-52 са почти набори, и все още на въоръжение в съответните страни.И двата са с близки характеристики.И все още са основни работни коне.
                В-1В и Ту-160 са скъпи и сложни самолети.И наистина са без аналог.И само като вдигнеш такива, на противника му става горещо.Идеята е да не се стига до ракети и бомби, че вече няма връщане назад.А конкретно крилатите ракети са бавни и с далеч по-малък обсег от стратегически свръхзвуков бомбандировач...
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #68
                  От: Картинен разказ за Белият лебед

                  Малко трябва да се почете за причините, наложили създаването на самолети като В-1 и Ту 160 и ролята им на своеобразен въздушен скоростен таран, който да пробие вражеската отбрана и да удари с ракети - дали групата на самолетоносача, дали други важни цели. Такъв удар се прави изневиделица, на скорост и с ескорт от изтребители и това е смисъла от цялата работа. Скъпо начинание е да поддържаш свръхзвуков ударен бомбардировач с далечен обсег, затова и британците си пенсионираха Вектора и другия модел, на който все забравям името( май беше Вулкан), но това е смисъла да си един от малкото, способен на такова нещо. Американците залитнаха по В2 и стелт технологията( да правят удара от невидими, а не свръхбързи самолети), но си държат В1 и дори наскоро го разкараха към Северна Корея и го паркират в Гуам. Така че за мен няма дискусия имат ли нужда руснаците от този самолет и защо го държат.
                  Последно редактирано от zzlatev; 24-11-17, 11:59.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    От: Картинен разказ за Белият лебед

                    Бяхме спрели точно под глисадата и бая се озъртах да го видя да излита/каца на летището до Мурманск (да, там основно бяха ТУ-22), ама така и нямах щастието да го видя в полет
                    Изглежда красив самолет... Полетите до Сирия около Европа доказаха, че е и достатъчно надежден. А пуснатите ракети - и че е ефективен..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Картинен разказ за Белият лебед

                      При положение, че балистични ракети се прихващат вече на 80% близо до целта, какви шансове имат В - 1 и Ту-160 със стратегическа цел не знам.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Картинен разказ за Белият лебед

                        Добър вечер!

                        Faster, по кой показател или тактико-техническа характеристика/данна Ту-160 отстъпва на B-1, че не ми е ясно. Би ли написал. Само те моля предварително да прочетеш в Google някои неща. Защото големи глупости си написал според мен.
                        И ми е доста любопитно, ако може да ми/ни осветлиш в аеродинамично отношение,та да ми/ни стане ясно, гледайки силуетите на двата въздухоплавателни кораба ти какво разбра или кой точно с какво е по-добър аеродинамично спрямо другия.
                        Хиперзвукови оръжия има от поне няколко десетки години и дори с ядрени боеприпаси по тях.

                        Лека вечер!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Картинен разказ за Белият лебед

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Полетите до Сирия около Европа доказаха, че е и достатъчно надежден.
                          Те още доста преди това бяха ходили до Венецуела.


                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          При положение, че балистични ракети се прихващат вече на 80% близо до целта, какви шансове имат В - 1 и Ту-160 със стратегическа цел не знам.
                          Б 1 отдавна е на въоръжение, неговото главно качество беше свръхзвуков полет на малка височина със следване на релефа. Към онзи момент, си беше съвсем адекватен и съществен. Впоследствие Томаховките практически го замениха. Ту 160 го разработваха дълго и тъжно, но накрая го удурдисаха - е, след като го имат, им се полага да му се порадват.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Картинен разказ за Белият лебед

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Б 1 отдавна е на въоръжение, неговото главно качество беше свръхзвуков полет на малка височина със следване на релефа. Към онзи момент, си беше съвсем адекватен и съществен. Впоследствие Томаховките практически го замениха. Ту 160 го разработваха дълго и тъжно, но накрая го удурдисаха - е, след като го имат, им се полага да му се порадват.
                            А, ще си ги ползват успешно. B-1 срещу С .Корея, а Ту-160 срещу творения като даеш. Никога няма да се обърнат един срещу друг обаче.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Картинен разказ за Белият лебед

                              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                              И ми е доста любопитно, ако може да ми/ни осветлиш в аеродинамично отношение,та да ми/ни стане ясно, гледайки силуетите на двата въздухоплавателни кораба ти какво разбра или кой точно с какво е по-добър аеродинамично спрямо другия.
                              !
                              В чисто аеродинамично отношение, предимство на В-1 са вихровите генератори в носа, а на Ту-160 е целоповоротния вертикален стабилизатор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Картинен разказ за Белият лебед

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение



                                Б 1 отдавна е на въоръжение, неговото главно качество беше свръхзвуков полет на малка височина със следване на релефа. Към онзи момент, си беше съвсем адекватен и съществен.
                                Б-1 и сега има къде да е адекватен, а да не забравяме и че премина или ще премине и през модернизация.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X