Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    О за сметка на това се радвам на изключителният ти принос към темата. Но пък проявяваш интересно отношение към всички участници в темата , който критикуват руска техника.
    Само че докато чета постовете ти, не мога да разбера повода за самочувствие.
    Добре си ги подбрал, но можеше още да се постараеш. Дай да се върнем на така обичаните от теб широки лопатки. Кажи сега, за какво точно служат, къде точно се използват, технология на производство. И как разбра, че руснаците не могат да направят това чудо на техниката. Само не ми цитирай Уикита и подобни.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Е очевиден е, че Техническо-Инженерен е поводът
      Точно. За разлика от твоя - разтегателно локумен. Стой си в темите дето това върви.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Още чакаме завършилият "Техническо-Инженереният" да отговори на това:


        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Много добре знам какво е чиста стая, завършил съм химия в ония години. Специалност - технологии в микроелектрониката. Не знам ти на базата на какво си толкова компетентен, но техническите теми не са ти силата. Стаята е чиста колкото е нужно за конкретния производствен процес. И щом са преценили, че статичното няма да е проблем в случая - значи не е. И накрая всеки радар се тества и доколкото знам руските с фазирана решетка по нищо не отстъпват на тия с чистата стая

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        Един въпрос-можете ли да ми кажете кои са руските серийни РЛС с ФАР?"Ирбис-Е" е РЛС с ПФАР и произведена в бутиковите 40 бр.Н036 "Белка" все още е еспериментална.От другата страна,РЛС с АФАР-AN/APG-63(V)3 на Ф-15 С/Е,AN/APG-77 на Ф-22,AN/APG-79 на Ф-18Е/Ф,AN/APG-80 на Ф-16 блок 60,AN/APG-81 на Ф-35.Това че "Ирбис-Е" е изграден на основата на метало-керамични лампи с бягаща вълна и самата РЛС тежи 900+ кг(при 200-270 кг на AN/APG-77)няма да го коментирам.В Русия няма серийно производство на микросхеми от типа GaAs или по-новите GaN,преди санкциите се опитаха да копират тайвански такива но след близо 4 г мъка се отказаха.

        Интересно ще е за аудиторията да чуем мнението ти. Ако разбира се не ползваш Уики.

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zdl73tF.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5765886
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MZqtNN8.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5765887

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Излитане от Новосибирск.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Неофициално тия дни номер 11 е получил някакъв отказ, кацнал благополучно без щети по самолета.
              А това уж е първа снимка на новия мотор изтекла случайно.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6DA3Aiy.jpg
Прегледи:1
Размер:1.87 МБ
ID:5770927

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Кадри от макса
                газ, газ форсаж...

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Това не бе ли случай преди 5-6 години?! То стана като археологията
                  Не съм търсил, ама съм убеден, че преди няколко години сме обсъждали инцидента...
                  Или има нова информация по случая?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Индийците май дават ресто.

                    Т-50 / Су-57 не демонстрирал възможности близки до тези на F-35, не бил с ниска забележимост и не бил на модулен принцип за двигателите.


                    "Индийско-российский проект FGFA оказался под угрозой срыва. Вчера, 20 октября, портал defensenews.com сообщил о том, что командование ВВС Индии потребовало закрыть проект Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA), в рамках которой для индийской армии планировалось создать истребитель пятого поколения на базе российского самолёта Су-57...."

                    http://warspot.ru/10283-indiyskie-vv...kiy-istrebitel


                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Индийците май дават ресто.

                      Т-50 / Су-57 не демонстрирал възможности близки до тези на F-35, не бил с ниска забележимост и не бил на модулен принцип за двигателите.


                      "Индийско-российский проект FGFA оказался под угрозой срыва. Вчера, 20 октября, портал defensenews.com сообщил о том, что командование ВВС Индии потребовало закрыть проект Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA), в рамках которой для индийской армии планировалось создать истребитель пятого поколения на базе российского самолёта Су-57...."

                      http://warspot.ru/10283-indiyskie-vv...kiy-istrebitel


                      Те преди има няма 5 години почнаха с циганиите, това е поредната порция, няма как да знаят колко е забележимостта нито на Ф-35 нито на Т-50, другата смешка с модулните двигатели даже не подлежи на коментар.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        По-скоро - преди пет години им писна от цигании.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          По-скоро - преди пет години им писна от цигании.
                          Например? Първата от поредицата индийски глупости беше че ще налеят мангизите в програмата ама щом дават половината пари искат да участват и с толкова в разработката на самолета ?!? Идеята беше да създадат собствено конструкторско бюро с помощта на руснаците естествено, след като се усетиха че едва ли могат да проектират и Ан-2 мирясаха. После решиха че индийската версия ще е с тяхна си авионика и въоръжение, година по късно пак поредното отрезвяваване и решение че и руската и индийската версия ще са с еднаква авионика. Следва представяне на прототип и големите индийски самолетостроители връчват списък с неща които не им харесват, година по късно всички "забележки" са отстранени, и започва нов вой че великите програмисти не могли 20 години да се справят с софтуера на Су-27 което породило проблеми и сега не им дават достъп до сорс кодовете на Т-50?!?! Сега искат двигател на модулен принцип До тука общо са вложили 300 мил. зелени което е има няма цената на 3 съвременни самолета.
                          Тука въобще не може да има паралел с програмата Ф-35, където част от партньорите или са на същото технологично ниво като американците и се включиха пълноценно в разработката, или имат достатъчен производствен потенциал и участват в производството. Към момента Индия не може да проектира и произведе и едно болтче по програмата ФГФА, но настоява да получи цялата документация по проекта (неминуемо свързано с обучение на кадри), и на практика руснаците да им създадат цялата авиоиндустрия от нулата. По същия начин мога да цъфна в централата на Тойота и да им кажа, пичове ТЛЦ200 не ме кефи е ви един лист с забележки, отстранете ги, дайте ми пълната документация по проекта, елате ми обучете работници че утре почвам да произвеждам, е ви 300 бона оправяйте се, аз между другото съм дърводелец ама двигателя ви не ме кефи.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                            Например?
                            Например, ставало е въпрос вече:
                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Участието им в ПАК ФА с състоеше в кофинансиране (допреди няколко години - преди да се оттеглят - равностойно с руснаците). При тези условия, претенциите им за достъп до технологията бяха съвсем резонни (което съвсем не е така, когато просто си купуват готов продукт). Но и това не е основната причина за оттеглянето им, а обстоятелството на безкрайно отлагане (съпътствано със също така безкрайно наливане) и липса на всякаква яснота, за каквато и да е перспектива. Както няколко пъти казах/писах - и за срокове, и за параметри на резултата.
                            (И не е това единственото.)

                            А помощ приятелю, е да ти занеса покупките (например) до вас, ако ми се стори, че сам няма да се справиш - ама като ми платиш за тая работа, вече ми става задължение! И като взема да шикалкавя - е цигания.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Знаейки кой стои от едната страна на тези разговори, 'цигания' придобива и буквален оттенък
                              Да се спори по конкретния казус за мен е абсолютно безпредметно, защото няма как да знаем дори и на 'базово ниво' условностите на договорките и кой за какво е натискал... Там са намесени много различни типове въоръжение, и самолетите са само част от цялата картина...
                              Освен това руснаците си имат строги правила 'стоката' за износ да е със занижени параметри в сравнение с 'оригинала'... При такива условия да се говори за предаване на документацията в пълен обем, е най-малкото глупаво...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Например, ставало е въпрос вече:

                                (И не е това единственото.)

                                А помощ приятелю, е да ти занеса покупките (например) до вас, ако ми се стори, че сам няма да се справиш - ама като ми платиш за тая работа, вече ми става задължение! И като взема да шикалкавя - е цигания.
                                Договора е подписан 2010, параметрите на самолета са уточнени, 2012 е обявено 2 годишно закъснение в програмата съгласувано между двете страни и е обявено че самолета ще бъде сертифициран 2019. Още тогава индийците са поискали промени по самолета и промените са направени.

                                In May 2012, the Indian Ministry of Defence (MoD) announced a two-year delay in the project's development. The then Defence Minister A. K. Antony had said that the FGFA would join the Indian Air Force by 2017. However, his deputy, M. M. Pallam Raju, told the Parliament that the fifth generation aircraft is scheduled to be certified by 2019, following which the series production will start.[30] Ashok Nayak, who spoke on the record as HAL's chairman before retiring, explained that the IAF have required 40–45 improvements made from the PAK-FA to meet Indian needs. These changes were then formally agreed upon between India and Russia.

                                До тука по изявления дадени през 2012 закъснение няма, при нормален срок за разработка на самолет около 10 години няма как да са почнали разработка 2010 и да почнат серийно производство 5-6 години по късно.
                                По отношение на плащането дали са 300млн. до тука при цена на проекта около 10млрд., най големия цирк е че искат да платят половината но искат достъп до цялата!??!? документация по проекта, демек тия очакват руснаците да свършат цялата работа след което да им я дадат на полвин цена, което няма как и да се случи разбира се. Индийците опитаха тоя номер и при французи и американци ама скоростно им биха шута преди месеци.
                                Ясен е стремежа им да гонят Китай, ама готов проект за жълти стотинки няма кой да им даде, една Италия например не поставя подобни изисквания а чисто и просто сглобява Ф-35. Индийците можеха да договорят участие на техни инженери в програмата, последващо производство на някой елементи и сглобяване на тяхна територия което пак щеше да е сериозен скок за авиоиндустрията им, вместо това с постоянните им цигании ще си останат с Рафал дето им пристига готов а у комшиите им може да се появят продукти на Сухой.
                                Друго много показателно е че руснаците въобще и не се напрягат да връщат индийците в програмата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X