Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Това как да го разбираме ? Ако някоя област в България реши да прави "референдум" ли ?
    Не, в рамките на НАТО..
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Забравяте за участието на Су-25 във война 080808. Някой да каже че грузинците са нямали РЕБ, РЕР и ПВО?









      И с тези БОЙНИ повреди Сушки са се завръщали на базите. След като си изпълнявали БОЙНИТЕ задачи.





      Грузинская БМП-2 уничтожена российским штурмовиком СУ-25 у села Квемо-Рене.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        В Уики-то четох, че няма случай на загинал пилот вътре в самолета от обстрел на противника, с всичко възможно.А, в Афганистан са налетели общо 60000часа и не е, като да не са обстрелвани и улучвани!

        Както и да е-темата е за други хвърчила...
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          В Уики-то четох, че няма случай на загинал пилот вътре в самолета от обстрел на противника, с всичко възможно.А, в Афганистан са налетели общо 60000часа и не е, като да не са обстрелвани и улучвани!

          Както и да е-темата е за други хвърчила...
          Има списък на свалените самолети в Чечня. И Су-25, и пилоти убити с тях...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Нормално е за бойната авиация, колкото и да е неприятно то да звучи. По същата логика има и загиналите в гражданската авиацията, дайте и нея да забраним? А защо мълчим за Ми-24 в българските ВВС? С тях какво е станало?

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Нормално е за бойната авиация, колкото и да е неприятно то да звучи. По същата логика има и загиналите в гражданската авиацията, дайте и нея да забраним? А защо мълчим за Ми-24 в българските ВВС? С тях какво е станало?
              Ми в Мали са част от тях... Друга чака. Нали знаеш защо? И кой провали договора с Елбит за ъпгрейда
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Мисля, че тук пак объркахме сюжетните линии.

                Едната и то най-важната е, че се опитват да ни набутат самолети 2-ра, 3-та или каквато и да било друга ръка (включително от скрапа) без конкурс, представяйки ни ги като безалтернативни.

                Ключовата фраза тук е "без конкурс".

                Ами като са толкова супер, хипер, мега и макси готини защо бягат от конкурса? Нали техните показатели "размазват" всичко останало. Ами да ги дават тези показатели заедно с бизнес офертата, която също била (нямам достатъчно суперлативни думи), на конкурса и да се види колко са "размазващи"!

                Това е което ме дразни - непрекъснато ми говорят за конкуренция и най-говорещите постоянно се опитват да минат встрани от конкуренцията. Значи се опитва да ни "набутат". Да вземем тяхното без да сме огледали пазара. Това е опит за измама. Съвсем първосигналната реакция в мен е такава.

                Съвсем друго е до колко са многоцелеви, тези които ни ги набутват. Тук сигурно има хора знаещи много за МиГ23. До колкото си спомням имаше едни с коничен обтекател отпред, симетричен от всякъде - те бяха за въздушен бой и едни с обтекател, скосен надолу - те бяха за атака на земна цел. Все МиГ23, ама двата нямат нищо общо като възможности за бой. Ако съм в грешка поправете ме.

                Та имам едни съмнения до колко "Големите Прахосмукачки" дето искат да ни пробутат имат нещо многоцелево в себе си. Сензорите трябва да са различни за двата вида удари. А ако един самолет носи и двата вида сензори и операционни блокове, значи носи винаги мъртва маса в себе си. Ще се получи нещо като патица - и лети и плува, но нито лети като лястовица, нито плува като мряна. До там с многоцелевостта за мен. Не съм и привърженик от детските ми години.

                Трета сюжетна линия е въобще трябват ли ни? До тук ние нямаме пари да си поддържаме накупената за армията техника в състояние да излиза от парковете, а самолети ще купуваме. Защо? Да си стоят и те в хангарите ли? То няма пари да изкараме пехотата на нормално занятие, стрелби като хората не се провеждат. Не е ли по-добре първо да се огледаме и да си стегнем това което го имаме.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Ми в Мали са част от тях... Друга чака. Нали знаеш защо? И кой провали договора с Елбит за ъпгрейда
                  А дали трябваше да е с "Елбит" този договор или с онези южноафриканци, дето бяха правили модернизация на не един Ми24, и реално техните воюват в Африка. До колкото помня дойдоха, снаражиха един въртолет с техния модернизационен пакет, показаха какво може, дадоха си офертата, видяха ни акъла и си прибраха чукалата.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Мисля, че тук пак объркахме сюжетните линии.

                    Едната и то най-важната е, че се опитват да ни набутат самолети 2-ра, 3-та или каквато и да било друга ръка (включително от скрапа) без конкурс, представяйки ни ги като безалтернативни.

                    Ключовата фраза тук е "без конкурс".

                    Ами като са толкова супер, хипер, мега и макси готини защо бягат от конкурса? Нали техните показатели "размазват" всичко останало. Ами да ги дават тези показатели заедно с бизнес офертата, която също била (нямам достатъчно суперлативни думи), на конкурса и да се види колко са "размазващи"! .
                    Те с удоволствие биха ни пробутали и чисто нови самолети. Само дето ние сме социално слаби и нямаме пари, поради което ходим да си избираме машини от авиационното "Горубляне" - пИрфектен нов внос на по 120,000 км ...

                    За многоцелевите ... Дори и далеч по-богати страни вървят по този път, вместо да поддържат машини, специализирани за специфични дейности.

                    А за третата сюжетна линия - а трябват ли ни изобщо въоръжени сили, които са по-малочислени от състава на вътрешно министерство?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Че сме бедни и затова ще ходим на авиационното "Горубляне" ясно, ама поне да разгледаме цялото, а не един "манго" да ни води и да ни вика "Купувайте само моето, щото е най-доброто и нема какво да гледате другото." Кой от форума би се вързал на подобен "манго"? Пък и колко да е ясно? Я колко пъти се оказва, че има начин от автосалона новичко за не толкова повече пари.

                      Другото е, че аз наистина съм убеден, че е по-изгодно две специализирани машини с подобаващо обучени пилоти от колкото нещо дето било правило всичко. Много са различни пустите им и задачи.

                      А ако се върнем на автомобилната аналогия - ами и аз нямам пари за нова кола, но понеже тази която карам в момента е карана само от мен, нищо че е на 20 години - предпочитам да си я поддържам нея от колкото да купувам някаква 10 годишна неизвестно от кого и как карана. Иначе всички обясняват как била на 120 000 хиляди и редовно са и сменявали маслото. А когато колата съвсем се запъти към скрапа пак смятам да си купя нова. Убедил съм се, че това е по-добрия вариант. При това една кола е много по-голям разход за моя бюджет от ескадрила нови самолети за държавния ни.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        "Авиационно Горубляне"-супер сравнение, браво!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          А дали трябваше да е с "Елбит" този договор или с онези южноафриканци, дето бяха правили модернизация на не един Ми24, и реално техните воюват в Африка. До колкото помня дойдоха, снаражиха един въртолет с техния модернизационен пакет, показаха какво може, дадоха си офертата, видяха ни акъла и си прибраха чукалата.
                          Говориш за "Совата" на БАЕ Системс ЮА.... На търга бяха три фирми - ЕЛбит, IAI и БАЕ. Спечелиха Елбит (които не е като да нямат опит в такива ъпгрейди), втори бяха IAI, трети БАЕ. Само дето имаше една маааааалка засечка - Елбит бяха питали руснаците "по принцип" за това какви пари ще искат за сертификация на подобрената авионика (плаща се на миксер- на пърче). Само дето цената "по принцип" се оказа различна от цената "за у нас".

                          По въпроса за прахосмукачките - имаше такива предложени и от Израел, па техните вървят като едни от по-по- най, че и юдеите не случайно си поръчват модификацията I (Israel) която е с "отворена архитектура на авиониката" каквото и да значи това..... Всъщност значи че може да ъпгрейдваш без дасе молиш на Локхийд Мартин. http://israeli-weapons.com/weapons/a...16i/F-16I.html
                          Последно редактирано от Mad Dog; 17-04-14, 16:34.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                            Ключовата фраза тук е "без конкурс".
                            Еее, кой е очаквал нещо друго Да не сме Швейцария, дето си купуват изстребителите с референдум...
                            Все пак тук гледаме "Особенностите на българските обществени поръчки" - не знам вече кой сезон от сериала


                            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                            Съвсем друго е до колко са многоцелеви, тези които ни ги набутват. Тук сигурно има хора знаещи много за МиГ23. До колкото си спомням имаше едни с коничен обтекател отпред, симетричен от всякъде - те бяха за въздушен бой и едни с обтекател, скосен надолу - те бяха за атака на земна цел. Все МиГ23, ама двата нямат нищо общо като възможности за бой. Ако съм в грешка поправете ме.
                            Този самолет е с интересна история. На кратко - политбюро здраво натискат конструкторите, за да имат модерен за времето си самолет с изменяема стреловидност и се появява изстребителя - чист 100% прехващач. После се оказва, че даже и да има радар опознаващ земни цели (а тогава той няма такъв) конструкцията му не позволява пилота да наблюдава постилащата повърхност и целите съответно - нула възможност за работа по земни цели. И като няма как да преодолеят проблема, махат радара и става 100 % чист бомбандировач... Елегантно решение, което има само един минус - вместо примерно да подържаш 1000 многоцелеви самолета (както е била идеята), подържаш 2000 ( 1000 изстребителя и 1000 бомбандировача), но за СССР това не е било проблем. Най-просто това е историята.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                              ... А ако се върнем на автомобилната аналогия - ами и аз нямам пари за нова кола, но понеже тази която карам в момента е карана само от мен, нищо че е на 20 години - предпочитам да си я поддържам нея ...
                              Ха сега да те попитам: Ако искаш да си караш 20-годишната кола и да си я поддържаш, как ще ти дойде, ако ти сложат чатала на врата на всеки 300 часа каране да я пращаш на профилактика във фирмения сервиз и да плащаш по неговите си там разценки?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Бреййй-дочаках да се съглася с мнение на Mad Dog и Nitro-имам предвид последните им постове

                                А, Чавдар пак направи сполучливо сравнение относно поддръжката
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X