Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Аха, и сега са в Полша, май. Там да им се радват.
    МиГ 29 участвал ли е в друга война освен Северен/Южен Йемен?

    Иначе аз не виждам какво се обсъждат качества на самолетите - ясно е защо не можем да използваме руски.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Някъде първата половина на 90-те нашите горди ВВС с МИГ-21 бяха разпръснали едно ято спортни самолети, идващи от Турция, но 'цивилните' не бяха уведомили правилно (или пък военните не бяха разбрали) за летателния план...
      Четох някъде, че пилотите се били поуплашили и кацнали кой където види летателна площадка... Така, че вдигане по тревога може да стане и поради обикновена административна грешка...

      Обаче сега гледам отново започва акция за подмяна на МИГ-29 със западни самолети под предтекст, че трябва да се отхвърли зависимостта от руснаците...
      Пък дали са хубави или лоши - май ВВС на ФРГ доста се радваше при обединението на Германиите, и с радост приеха тези самолети...
      Явно пак ще се крадат едни пари...
      За някакво такова ято, периодически говори и Бенцбос (без подробностите за кацането).
      Подмяната на МиГ-29 (понастоящем наличните) е без алтернатива, особено в обозримо бъдеще. Без навлизане в подробности - с какви и откъде (но не без значение).
      Германия, дали с радост ги прие е дискусионен въпрос, но е факт, че това беше единственото въоръжение на ГДР, което премина в Бундесвера (Луфтвафе в частност). Охотно бяха ползвани като спаринг, включително бяха предоставяни за целта и на страни нечленуващи в НАТО, или ЕС. Това беше единствената им функция - никога не са носили бойни (регулярни) дежурства и служба. Понастоящем нито един не е в Германия.
      Колкото до обвързването с Русия. В момента (когато именно руски самолети са повод за „притеснения“) най-малко четири самолета не летят поради некоректно (а може би умишлено) поведение на руската страна.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Аз да питам, защото не разбирам... На какво им се радват тези хора на МиГ-29 ?
        На ламповият РЛС ли, на нискоресурсният двигател ли, на древните праисторически ракети ли, на лакомията за гориво или на 20 000 зелени парички на летателен час ?
        Наистина не разбирам на какво толкова се радват .

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Ами радват се на летателни параметри, по-евтините експлоатационни разхода на летателен час (като гледам Ф-16 е с едни 20-30% нагоре)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Ами Грипен има 6000 долара на час, Миг 20 000... къде е по-евтино.
            А пък AIM-120 има по-добри параметри като маневреност. Защото тези приказки за маневрен въздушен бой са леко изтъркани, когато летиш на вехт самолет и даже не разбираш от къде ти е дошло - за справка в Сърбия.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...(като гледам Ф-16 е с едни 20-30% нагоре)...
              Къде го гледаш това. Само примерно, на съвременните самолети, ресурса на двигателя е равен с този на планера, срещу подмяна (не ремонт - от каквато и да е степен) на 1000часа за МиГ-а.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Радвали са се на това че са имали вече пълен и законен достъп до всичко свързано с МиГ-овете. На първо място въоръжението и РЛС. Ракетите Р-73 тогава бяха най-добрите в света, а немските самолети са си били с пълен боекомплект. Между другото не са само немските 29-ки тези които попадат в западни ръце. Основно са си ползвани за агресори в учения и това е, но и те веднага бяха модернизирани до някакви прилични нива, а не оставени в базов вариант като нашите прехвалени планери.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ... Пък дали са хубави или лоши - май ВВС на ФРГ доста се радваше при обединението на Германиите, и с радост приеха тези самолети...
                  Чак пък да са подскачали от радост нямам спомени. И не след дълго ги "продадоха" на поляците за по 1 евро бройката ...
                  Последно редактирано от Goblin; 31-03-14, 16:41. Причина: Изтриване на висящ цитат от изтрито мнение
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                    Радвали са се на това че са имали вече пълен и законен достъп до всичко свързано с МиГ-овете. На първо място въоръжението и РЛС. Ракетите Р-73 тогава бяха най-добрите в света, а немските самолети са си били с пълен боекомплект. Между другото не са само немските 29-ки тези които попадат в западни ръце. Основно са си ползвани за агресори в учения и това е, но и те веднага бяха модернизирани до някакви прилични нива, а не оставени в базов вариант като нашите прехвалени планери.
                    И това е така, оставени на произвола, пък и в съчетание с това, че са "куца" версия...та и няма какво много да се очаква при такава схема.А това да могат да ги ползват в учения и тренировки е само в плюс за развиване на способностите и никак не е малко.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Какво значи куца версия, това е единствената практически (към онзи момент - и теотетично) налична. А ГДР-енските бяха и изначално, напълно комплектни - за разлика от нашите.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Къде го гледаш това. Само примерно, на съвременните самолети, ресурса на двигателя е равен с този на планера, срещу подмяна (не ремонт - от каквато и да е степен) на 1000часа за МиГ-а.
                        Ами из някои западни източници...
                        Които дават смяна на 2000 часа на двигателите на МИГ-а и ресурс на планера 5000 часа, с опция за продължаване (за планера, не за двигателите).
                        А също така пишат, че новите, по-съвременни варианти на МИГ са доста по-евтини като експлоатация (за разлика например от Ф-35, който е доста по-скъп за експлоатация от по-старите Ф-ки)...

                        Просто ми се струва странно да се замества един руски боклук (имайки предвид вече поостаряло въоръжение и параметри), с друг американски боклук (също доста експлоатиран преди да ни го пратят)...
                        Този филм го играхме с френските фрегати... С голямата боеготовност... Огромни тръшнати пари, но без никакъв ефект...
                        Затова ми се струва, че наистина трябва диверсификация в избора ..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Този филм го играхме с френските фрегати... С голямата боеготовност... Огромни тръшнати пари, но без никакъв ефект...
                          Затова ми се струва, че наистина трябва диверсификация в избора ..
                          Първо фрегатите са белгийски.
                          Второ ги взехме за по 25 милиона парчето - демек цената на скрап.
                          Трето, сако не са те - нямаме флот... даже на хартия.

                          За самолетите... по-добре стари западни, които вършат работа, от колкото стари руски, които за нищо не стават.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Бос, кой враг?Какво плашим не е ясно.Вижте, с НАТО нещата някак си се разбират грешно.

                            За едно и сьщо говорим - в НАТО сме и те ни вдигат да плашим на Руснаците разузнавателните,ние пьк ги плашим с едни картечници на едни МИГ21 примерно или с 29ки без ракето дето ресурса им е колко на скьсаните ми галоши.Дали според мен е нормално да се вдигат при нереална заплаха вече го казах,ще го вдигнеш и Руснака ще се стресне..........да бе да.

                            По вьпроса за спортните самолетчета 94та - аз бях на планшета,брата на дежурни,Графа,общонационално учение,летяха заедно с 29ките.Ония си искат разрешение за прелитане до Чехия,нашите им го дават,н не го вкарват в комповете си,тия си излитат,и на мен ми ги дадоха като цел 40 километра южно от пловдив.Рьководител полети май беше Жоро Пича,каза едно Еби го и толкоз.Минута след това ми дават 2 цели 35 южно от Пловдив .......ььььь там няма никой,никой не трябва да лети над града и не приближава.Тия са транспортни.........еби ги.Минута след това се чува Старо куче,5 цели 20 175.........и като му бих един лакет в лявото бедро и пернах дебела марка с червения маркер.
                            Кво бе............5,Южно Пловдив...........кажи му на радара да си отваря очите,ти............Отсреща се чува Очите ми са отворени,служба 20 месеца,трима сме,6 цели 15,180............Очите му са отворени,стари кучета,целите са поне 6...............и брата езлете с все мрежата против комари на Височинния дом на бегом кьм МИГа на дежурни.Свалиха всички наши 21ци,вдигнаха двата дежурни и се включи една 29ка.Интересно е да слушаш какво виждат и как ги работят 3 бойни срещу 21 леки спортни,чува се по едни говорители в СКПЕТО.Попиляха ги,29ката минала много ниско над тях и поне на ония им ниска скоростта,а това е летяло поне тройно по-бьрзо и е имало насрани в самолетчетата,приземиха половината из половин България,двама в Румьния,двама ниско по тревата се измькнаха.

                            За това сьм сьгласен да се вдигат дежирни машини,но за самолет който ти минава близо всеки ден от 3 до 5 мммммммм да,ще го плашим с 29ка голичка или сьс сьмолет модел 58ма който вьорьжен му викат Гьлаба на Мира,а за друго да не говорим.


                            Ма как да е,в НАТО сме.Утре ако Гьрците поемат това дежурство и някой смел им избабани една ракета просто ми е чудно колко време ще ни има на картата е така как сме си в НАТО.И знам,че грешки са невьзможни,ни една глупост не сьм видял
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Абе добре си "говорим" тук, ама файда никаква-които са решили да си напълнят гушите нищо няма да ги спре!И това се отнася за всички области-не само за авиацията, каквато явно повече няма да имаме-тВа е истината, за съжаление!
                              И като иде реч за корупция някой по-дърт, като мен помни ли скандала преди десетилетия, когато хАмериканците продадоха на луфтвафе(ГФР тогава) над 100бр. F-104(който според мен е недоразумение), и който получи прозвището сред летците и съпругите, и приятелките им "черната вдовица"?Абе нищо ново под слънцето, за съжаление!
                              М/у другото на Крумово има един F-104 на турските ВВС(явно е подарен)-един час го зяпах отвсякъде и се чудех, като как лети и какво е коствало това на пилотите?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Сега както говорят за 6-8 Грипена (за толкова ще стигнат 700 милиона лв.) аварийността предполагам няма да е такъв проблем. Или за Евро-боеца - доста надеждни самолети са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X