Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Не виждам как да разглеждаме по-големия боен радиус като недостатък.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Не виждам как да разглеждаме по-големия боен радиус като недостатък.
      Не само че не е недостатък а е огромно предимство, само че нямаме 10 милиарда евро излишни и да купуваме най скъпото на пазара.Никога не сме имали тежък изтребител бомбардировач даже и в времето на голямото имане (изключваме Миг-25) , сега за какво ни е?Реално трябва ли ни самолет от такъв тип? Можем ли да си го позволим?Разбирам да ни подаряват 20-30 да го мислим, ама трябва да ги платим па после и да ги поддържаме и да се лети на тях. Иначе и имперски разрушител да купим после кат няма пари за гориво щото летателния му час струва колкото бюджета на МО файда никаква.Примери бол, белове, кугари, спартани....Най евтино е да вземем новички МиГ-29 тамън два на цената на един грипен/ф-15/еврофайтър, имаме традиции и база и хора дето са обучени та не се налагат огромни инвестиции по тая част ама тая няма да я бъде.По цифри от интернета грипена е най евтинджос освен ако не ни пробутат нещо бракувано.

      Друго ми е интересно, като разтягахме локуми за разни бронирани машини Мад дог ни светна че цялата поддръжка и ремонти си ги прави фирмата производител,винаги като се повдигне темата за нов изтребител и се спомене нова западна машина веднага скачат едни хора дето казват че цената да обучим техници и друг персонал е по голяма от тая на самолета, при самолетите не е ли като с другата техника?Купуваме 10 Фъ нещо си и ни пращат тука 10 техника на постоянно базиране , на нас ни показват де е дупката за зареждане и как се закачат ракетите и толкова.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-03-14, 18:15.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        Не само че не е недостатък а е огромно предимство, само че нямаме 10 милиарда евро излишни и да купуваме най скъпото на пазара.Никога не сме имали тежък изтребител бомбардировач даже и в времето на голямото имане (изключваме Миг-25) , сега за какво ни е?Реално трябва ли ни самолет от такъв тип? Можем ли да си го позволим?Разбирам да ни подаряват 20-30 да го мислим, ама трябва да ги платим па после и да ги поддържаме и да се лети на тях. Иначе и имперски разрушител да купим после кат няма пари за гориво щото летателния му час струва колкото бюджета на МО файда никаква.Примери бол, белове, кугари, спартани....Най евтино е да вземем новички МиГ-29 тамън два на цената на един грипен/ф-15/еврофайтър, имаме традиции и база и хора дето са обучени та не се налагат огромни инвестиции по тая част ама тая няма да я бъде.По цифри от интернета грипена е най евтинджос освен ако не ни пробутат нещо бракувано.

        Друго ми е интересно, като разтягахме локуми за разни бронирани машини Мад дог ни светна че цялата поддръжка и ремонти си ги прави фирмата производител,винаги като се повдигне темата за нов изтребител и се спомене нова западна машина веднага скачат едни хора дето казват че цената да обучим техници и друг персонал е по голяма от тая на самолета, при самолетите не е ли като с другата техника?Купуваме 10 Фъ нещо си и ни пращат тука 10 техника на постоянно базиране , на нас ни показват де е дупката за зареждане и как се закачат ракетите и толкова.
        Нещо...Миг-25 които са били у нас, до колкото ми е известно не са били бомбардировачи, а конкретно разузнавачи.Иначе, например разглеждания в съседна тема Су-34 е една доста смислена машина, която да покрие подобни изисквания - за изтребител-бомбардировач.А за Миг-29М разполагаш ли с официални или неофициални, но сериозни информации, че са толкова евтини, че чак два на цената на един?А за цената на поддръжката им?Че то изброените от теб 3 самолета не са на еднаква цена(условно, щото знаем цената и пакета зависят от конкретни договорености и политически фактори).При поддръжката също има различни схеми и в различна степен може да се усвои някаква част от поддръжката у нас, с наши сили.А тука и 500 техника да ни пратят, или наши такива да създадат, то без съответната база и материално-техническо осигуряване просто ще си чоплят носовете.А база за поддръжка на подобни машини не се изгражда току-така.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Офф-топик...Тази тема в последните две страници е добре развивана...Няма "дърляне" а разговор.
          По принцип съм съгласен че F15/F16 52+, Eurofighter,Су 27 и семейство са най-можещи.Последният отпада веднага чисто политически.Другите отпадат почти веднага чисто финансово.Въпроса е какво нещо летящо дето да върши работа възможно по-дълго,възможно по-евтино, възможно по-лесно (пак евтино) за експлоатация може да се намери...Ново или употребявано...Коя от всички западни птички ще можем да си позволим?Иначе съм съгласен и на някой китайски J-20/21 ако е евтин и върши работа...Последното не го мисля сериозно...Отпада като Су-тата...
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            А някакви шансове за това :http://bg.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Ами по принцип Торнадо-то е било гръбнака на не едни ВВС.Ама е почти набор на 29-ките...В тоя смисъл колко е разумно?Демек караме Самара от 84 и я сменяме за Голф 86 с ел. стъкла.Плащаме си за което.Ама на магистралата пак ни задминават Дачии от 2011...
              Тук ще се изкажат и компетентните, но специално самолетите и променлива геометрия на крилете като че ли са с повече аварии...И F-14 и МиГ-23 и Торнадо-то...
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Офф-топик...Тази тема в последните две страници е добре развивана...Няма "дърляне" а разговор.
                По принцип съм съгласен че F15/F16 52+, Eurofighter,Су 27 и семейство са най-можещи.Последният отпада веднага чисто политически.Другите отпадат почти веднага чисто финансово.Въпроса е какво нещо летящо дето да върши работа възможно по-дълго,възможно по-евтино, възможно по-лесно (пак евтино) за експлоатация може да се намери...Ново или употребявано...Коя от всички западни птички ще можем да си позволим?Иначе съм съгласен и на някой китайски J-20/21 ако е евтин и върши работа...Последното не го мисля сериозно...Отпада като Су-тата...
                Грипен на лизинг.

                Проблема е другаде-с промяната на концепцията(от руско към западно) ние залагаме основите за развитие на българската авиация за десетки години напред. В момента пари няма и трябва да се кърпят пробойните-перфектната тапа е Грипен. Но винаги ли ще е така?Винаги ли българската изтребителна авиация ще се изчерпва с 18 самолета? Винаги ли ще съществува ЕС? Винаги ли ще можем да се правим , че нас не ни засяга какво се случва около нас? Винаги ли нашите съседи ще са благоразположени? И ако отговора е НЕ , контра въпроса е с какво можем (сами без батко и братко) да сме адекватни на нашите съседи? Ами с Грипен не можем. Нужна е силна машина. Не откриваме топлата вода. Проучете историята на Израел и ще разберете как и благодарение на какво вече над 60год. 250млн. араби се опитват да затрият тая държава с население 2,3,5-6 млн и не само , че не успяват ами постоянно ядат бой.Ама бой!

                ПП. Торнадо е(беше) изтребител-бомбардировач.Нещо като нашите МиГ-23БН(МиГ-27) от Чешнигирово(които между впрочем съвсем логично бяха първата жертва на съкращенията).
                Последно редактирано от ЕМО; 11-03-14, 00:46.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  И аз го мисля това.Остава и фуражките да се съгласят, и не на последно място да се намерят няколкостотин милиона евро.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    сами без батко и братко...тая държава с население 2,3,5-6 млн и не само , че не успяват ами .....
                    Хич никога не са били сами.....Живеещите в държавата Израел + х10 (поне) не живеещи там. Отделно голяма част от последните не са прости "бачкьори".....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Хич никога не са били сами.....Живеещите в държавата Израел + х10 (поне) не живеещи там. Отделно голяма част от последните не са прости "бачкьори".....
                      Дядо прав си! Но мисълта ми беше чисто физически как са удържали на напъна(като брой бойци,като стратегия,като тактика , а НЕ като пари и лобита).Евреите имат много недостатъци(казвам ти го от лични наблюдения) , но имат и няколко неоспорими върхови качества , едно от които е колосалния интелект(страшно умни ко..лета са дори средностатистическите льольовци)! Ако направим паралел с българите не мисля,че сме много по-глупави от тях но имаме едно голямо предимство-имаме сърце (отделно , че сме много по-изобретателни и адаптивни).Евреите са шушумиги.
                      Въпроса беше в друго-разковничето е в силна авиация и силни танкови войски(естествено грамотното командване се подразбира).Не знам дали знаете , но израелската авиация е най-добрата ДОКАЗАНА авиация в световната история(не САЩ,не Русия,не СССР и не Луфтвафе).Или с други думи брой бойни полети съотнесени към брой въздушни победи(става дума за ВВС като цяло , а не за отделни асове). Може да има държава и с по-добра авиация , но тя не се е доказала.Естествено трябва да се отчете и факта , че поне 95% от въздушните победи са срещу араби(които не мисля за нужно да коментираме),но все пак...
                      Последно редактирано от ЕМО; 11-03-14, 00:50.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Никой никъде не спомена Рафала на франсетата. Чудя се защо? Не се продава ли? Не е конкурент на другите ли?

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Споменаван е в темата отдавна.По всеобщо мнение бил много скъп, по-скъп и от юрофайтъра.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            По авиошоутата в България само Рафал не се е появявал досега. Всички други, включително румънците с техните ИАР-и и сърбите със Супер-гълъбите идваха, само от френска страна никакъв интерес.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Споменаван е в темата отдавна.По всеобщо мнение бил много скъп, по-скъп и от юрофайтъра.
                              Не че съм гледал цените на самолетите, но Рафал-а заслужава ли си парите?По-добър ли е от Юрофайтер?Поне аз не мисля така...
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Не съм чел много за него, но съм чел положителни коментари, налага се мнението, че е успешен.Сега, като спомена Паджеровод, и аз се замислих - защо французите не са заявили интерес към нас?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X