Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Искаш ли да ги изброиш?
    Вероятно го е срам
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Искаш ли да ги изброиш?
      В самото начало:

      Към момента сме поставени пред необходимостта спешно да освободим определен честотен спектър за граждански нужди. - тук самолета не е намесен, сменяш блок. Пример - подариха ми старо домашно аудио на 110 волта, не го изхвърлих, а си купих траф 220/110 за 5 лв и си го плозвам....

      Ето защо се налага извършването на задълбочен анализ не само на техническите и финансови аспекти на модернизацията на МиГ-29, но и на всички фактори – технически, оперативни и финансово-икономически..... - Пълним изречене с хубави думи ивъздух. С едно съм съгласен, именно задълбочен анализ ама за стратегическото развитие на страната, не до следващите избори.

      Ръководеният от мен Интегриран проектен екип извърши всеобхватен анализ .... оперативни, времеви и финансови. - това е само абстрактно (по нову му виртуално) Пари за 29-ки йок, но за нов курник ще има...да да ама не.

      Малко по-надолу:
      Процесите по модернизация ...започнаха още през 2003-2004 г. и вложените в тях средства имат много по-голяма рентабилност до края на жизнения цикъл, отколкото ако тази модернизация започне сега и приключи към 2018 г.
      Авиаця и рентабилност има само в гражданската, другото е бойна ефективност, това от една страна, от друга - на едно изделие с живот 1000 часа (примерно) ако започнеш доказано успешни процедури по удължаване на живота до 1200 часа, цената и ефективноста (при неизменни обкръжаващи фактори) е една и съща и 2003 и 2023г. и ще се ползва до 1200-ния си час.

      Още повече, Полша има на въоръжение 48 нови F-16 Block 52,.....видяла жабата че подковават коня, и вирнала крак(това за Румен, не за поляците)....Тук има за анализ неща като географско разположение, брутен вътрешен продукт, история....

      ....вече се оглежда за замяната на МиГ-29.... и аз се оглеждам за "Газ69" здрав и легален, но до намирането му ходя с колело, не съм го нарязал за скрап.
      ... който е гръбнакът на нашите ВВС....Това което се наричат ВВС на Бг е безгръбначно и то не от вчера....

      ....Но ако искаме да използваме този самолет по най-добрия за нас начин, трябва да гледаме обективно на него, с цялата откровеност за реалните му възможности, цена на поддръжка и перспективи. - вярно, а дали пълни изказа си или между клишетата вкарва свое мнение, един Румен знае....

      В това отношение има 3 мита за МиГ-29.......
      .....Освен прекрасна маневреност и висока живучест, МиГ-29 няма какво повече да предложи в една съвременна въздушна операция.-
      29 е оръжие и от него това се иска. не да ти прави кафе и свирки

      Първият мит е, че Миг-29 ....едва ли не е по-добър от много от съвременните изтребители.- изтребителната авиация е боен авиационен комплекс който решава точно определени задачи, а не "някакви" или "всички", част е от ВВС, които са част от Армията на Държавата (нарочно с главни букви)......държавата ни е НаРъБа, боеспособна армия няма, ВВС от 20 пилота и 14 годни машини ни сваля под нивото на "банановите републики", а дали в някой хангар ще има "Ла7" или "Стелт Ф117" сетаа'
      ....накарай някой някъде завършил млад пилот да не лети граждански със стюардесите до Бахамите, Абу Даби, Париж, Майорка, Пекин, Кейтаун......а да седи във вмирисаната дежурна, зайш'ли га чи стани


      Яска няма повече нерви да пиша.......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        а да седи във вмирисаната дежурна, зайш'ли га чи стани
        Трудно ли е да си проветрят?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Генералът си е прав за всяка дума. Нашите МиГ при конфликт могат да излетят и красиво да маневрират... преди да паднат, защото няма да видят от къде им е дошло. Не колеги, аман от скрап.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Трудно ли е да си проветрят?
            Приемам го като шега
            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Генералът .....
            За теб генерал, за мен съвипускник
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              ...

              Прощавай, но вадиш думите от контекста (а съм сигурен, че по-малко от половината четящи темата, ще прочетат цялото интервю).

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Малко по-надолу:
              Процесите по модернизация ...започнаха още през 2003-2004 г. и вложените в тях средства имат много по-голяма рентабилност до края на жизнения цикъл, отколкото ако тази модернизация започне сега и приключи към 2018 г.
              Авиаця и рентабилност има само в гражданската, другото е бойна ефективност, това от една страна, от друга - на едно изделие с живот 1000 часа (примерно) ако започнеш доказано успешни процедури по удължаване на живота до 1200 часа, цената и ефективноста (при неизменни обкръжаващи фактори) е една и съща и 2003 и 2023г. и ще се ползва до 1200-ния си час...
              Ако поддържаме тези самолети, те ще летят докъм 2030год. Ако ги модернизираме (дори и по най-широката възможна програма), те пак ще летят до 2030год. Но ако с парите за модернизация се купят нови, то те ще летят докъм 2050. Ако въпросната модернизация е проведена преди 10години, те пак толкова ще летят, но за същите пари бихме имали относително съвременни самолети, в продължение на 10 години вповече.

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              ...В това отношение има 3 мита за МиГ-29.......
              .....Освен прекрасна маневреност и висока живучест, МиГ-29 няма какво повече да предложи в една съвременна въздушна операция.-
              29 е оръжие и от него това се иска. не да ти прави кафе и свирки...
              Точно защото е оръжие, не е достатъчно да прави демонстрации на висш пилотаж и да не пада веднага след попадение, а е нужно и той да „стреля“, като последното - преди всичко.

              Това само го преписвам, не го казвам аз, а генералът/твой съвипускник.
              Пак с извинение, но в останалото написано от теб няма нещо по същество.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                .... нещо по същество.
                ....Трябва да има доктриа, няма я.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  ....Трябва да има доктриа, няма я.
                  Тук две мнения няма (поне между мен и теб).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Аз го написах в един пост , а вие го преразказахте в тридесет.
                    Добре де толкова ли е трудно да се проумее?
                    Единственото нещо което не може да се промени КАРДИНАЛНО в един самолет това е ПЛАНЕРА(центроплан+крило+нос+опашка или с други думи тялото(рамата/шасито ако правим аналогия с джиповете))-СИРЕЧ АЕРОДИНАМИКАТА. А точно това нещо на МиГ-29 му е перфектно(изключая ефективната отразяваща повърхност-радарната незабележимост или да го наречем стелт ефекта). Всичката останала КАРАНТИЯ(двигатели,авионика,въоръжение и пр. и пр. и пр.) може да се тунингова във всички възможни и невъзможни форми и конфигурации. Точно това е нещото("тунинга") което отличава базовия Ф16А/В(конфигурация от средата/края на 70-те и набор на нашите МиГ-ове) от Ф16С/Д блок52/52+/52++ ,които се водят ултрамодерни,многоцелеви,свиркоправещи и т.н. Теоретически погледнато карантията на българските МиГ-ове може да се подмени и те да бъдат доведени до показателите на Ф16С/Д блок52 (напр.МиГ29ОВТ/СМТ с френски компоненти по НАТО-вски стандарт-не се смейте има и такъв "пакет") и да се сражават с тях на равни начала. То и без това ще стане само , че в обратния сценарии-ще вземем някои "леко барнати" португалски Ф16-ки(за които ще ни обясняват , че са модерни,нови и съвременни и нива над нашите "допотопни каруци") и пак ще се наложи да ги дооправяме(ако се "намерят" пари-а те няма да се намерят). ПРОБЛЕМА Е ЧЕ НЯМА КОЙ ДА НИ ПРОДАДЕ ТУНИНГА ЗА 29-ките щото продавача вече е от другата страна на барикадата.За това повтарям-ЗАБРАВЕТЕ МиГ-овете. А що се отнася до цената на модернизацията-по цени от 2002год(тогава официално обещах пред себе си , че повече никога няма да се интересувам от авиация) една ескадрила чистак нови Ф16С/Д 50/52 (18парчета) струваше 1,5млрд доларес при единична цена на самолета 25млн гущера(това са данни от конкурса на Чехия , та Унгария ли беше). Иска ми се ДАВЦ да извади предполагаемата цена на дълбока модернизация на 18бр МиГ29(да речем до ОВТ) та да направим сравнение...Щото по мои сметки модернизацията ще е м/у 3 и 4 пъти по-евтина от купуването на каквото и да е та ако ще да е Сейбър или Ме-109.
                    Последно редактирано от ЕМО; 07-03-14, 02:32.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Аз прочетох цялата реч на генерала,но понеже не съм запознат с технологията на поддръжката на ВВС дядо Владо да обясни.В България нищо не се ремонтира...възли и агрегати се демонтират и се подменят или се носят в Русия за обслужване .Нашите механици/герои/вършат доста от тия ремонти тук,понеже няма кинти за ремонти и нови части и тия машини пак летят,независимо че на теория вече са брак?
                      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                      Disco 1 бекъп
                      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        В самолетите всяка част ; възел и агрегат са ресурсни имат определен от завода производител ресурс измерен в часове . За да ремонтираме каквото и да било трябва да имаме съответните лицензии от завода производител . Това важи както за руските така и за всички останали производители на летателна техника в този свят . Те туко така лицензиите не ги раздават защото нямат сметка друг да им яде хляба . Какъвто и самолет да имаме след като не е наше собствено производство в един момент ще се окажем в същата ситуация .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          За мен най-правилно е да следваме опита на Полша - имат нови самолети, а удължават и ресурса на старите, и така постигат по-"наситена" авиация.Разбира се, при тях и мащаба го изисква в по-голяма степен...
                          Че ще има нов, ще има - неизбежно е.Тук въпроса е дали руснаците ще участват в конкурса с МиГ и ако да, дали ще успеят да си създадат достатъчно силно и мотивирано политическо лоби.Ако изобщо решат да натискат на политическо ниво(не се съмнявам в това, но не съм сигурен за силата на натиска) или всичко ще бъде оставено на пазарните принципи и нашите решения.Но все си мисля, че би трябвало да сме им интересни, за тях би било малка победа на световната сцена, ако успеят да продадат нови самолети на страна членка на НАТО, па била тя и нашата...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            За мен най-правилно е да следваме опита на Полша - имат нови самолети, а удължават и ресурса на старите, и така постигат по-"наситена" авиация.Разбира се, при тях и мащаба го изисква в по-голяма степен...
                            При тях има и друго. Техните 29-ки са от свалените от въоръжение в Германия и от Чехия. От Германия са им ги "продали" по цена 1 евро ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              В сегашната действителност всякакви руски варианти отпадат. Само по политически причини.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                При тях има и друго. Техните 29-ки са от свалените от въоръжение в Германия и от Чехия. От Германия са им ги "продали" по цена 1 евро ...
                                Ми не мога да си обясня що така се получава.Песа тука няколко пъти споменава, че немците искали да ни подарят леопарди, ама наще не искали да ги взимат Болгария с умом не понять
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X