Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Гледна точка, която е силно реалистична
    Кое е реалистичното?

    Авторът предлага И да се потегнат наличните МиГ-29, И да се купят нови самолети. Което значи да се похарчат пари и за двете хубавини.

    А пари няма нито за едното, нито за другото.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Е чети де, ще ти се изясни.А пари така или иначе ще се похарчат, търси се най-ефективния вариант с оглед запазването на способности.И кой каза че пари няма, аз казвам че пари в държавата и в момента има, мениджърите са калпави.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Не съм на ясно с финансовата част на нещата, но Еурофайтъра не е ли по-добрия многоцелеви изтребител от Ф-ката дето ми е почти набор..?!!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Не съм на ясно с финансовата част на нещата, но Еурофайтъра не е ли по-добрия многоцелеви изтребител от Ф-ката дето ми е почти набор..?!!
          То в уравнението фигурира и цена, та затова.
          Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            То в уравнението фигурира и цена, та затова.
            Не съм запознат как е с бойната авиация, но в други насоки "евтиното" винаги излиза "скъпо" на края... Предполагам и, че тук ще е така, най-малкото защото освен членове на НАТО сме и членове на ЕС?!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Реално у нас проблема с модернизацията на МиГ 29 стои по следният начин: Има вариант да стане относително евтино и относително добре- обаче това означава разтурване на руската хранилка, което на много хора не им е сгодно. Такава е например полската модернизация- имат си хората завод който може да свърши работа, бачкат си с IAI и показаха средно пръстче на руснаците до голяма (99%) степен. Всичко обвързано с Открытое акционерное общество «Российская самолётостроительная корпорация „МиГ“ е обречено на предварителни много пари само за удължаване на ресурса плюс още едни мноооого пари просто за да подпишат че ъпгрейда е ОК (тая вече я ядохме с хеликоптерите).
              Относно парите за Евро бойците - да кажем що годе така - имаме ги точно колкото имаме и парите за ЕФ ХХ само дето тия пари напират да ни ги осигурят едни добри хора германци с идеята, че така или иначе са ги дали на едни добри хора италианци и общо взето са отписани в графа "няма да си ги видим скоро"- та поне да поналожат влияние.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Не съм запознат как е с бойната авиация, но в други насоки "евтиното" винаги излиза "скъпо" на края... Предполагам и, че тук ще е така, най-малкото защото освен членове на НАТО сме и членове на ЕС?!
                Еми, даже в Wiki-то можеш да сравняваш цени, макар и само в много далечно приближение. На нас ни трябва нещо евтино за обслужване, с голям ресурс, и икономична експлоатация. Вариантите не са чак толкова много, а и F16 май не е от най-евтините. EurоFighter-а пък съвсем. 2 педи земя сме - додето отлепиш и трябва да кацаш. Така или иначе не ни трябва нещо най-по-по, щото и да го имаме няма за какво да го ползваме.
                Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Mad Dog:... бачкат си с IAI...
                  Подсети ме откога Израел е в НАТО?

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Подсети ме откога Израел е в НАТО?
                    Откакто и Русия е в НАТО

                    Зер както България може да бачка с Русия за миговете, така Полша може да бачка с Израел...
                    Последно редактирано от Goblin; 29-10-13, 15:42.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      М .... Да кажем, че са точно нещо като асоцииран член- със сигурност са член на НАМСА http://ru.wikipedia.org/wiki/Основной_союзник_вне_НАТО
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Успокои ме, щом барабар с Аганистан и Пакистан, Бахрейн и Иордания те са ... асоциирани членовете.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Успокои ме, щом барабар с Аганистан и Пакистан, Бахрейн и Иордания те са ... асоциирани членовете.
                          В случая същественото е, че имат споразумение с НАМСА:http://www.defenseindustrydaily.com/...-israel-04294/
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Най-същественото е в случая нещо, което се казва Сертификат за летателна годност. Без визата от производител, а той се казва сега ОАО «РСК «МиГ» то не се издава. Чао и милион целувки!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Най-същественото е в случая нещо, което се казва Сертификат за летателна годност. Без визата от производител, а той се казва сега ОАО «РСК «МиГ» то не се издава. Чао и милион целувки!
                              Тва явно поляците не го знаят щото си подписаха договор с тяхното си авиационно заводче: http://www.wzl2.mil.pl/en/offer/military-aviation
                              In the years 2011-2014, as part of a contract concluded with MOD, on 16 Polish Air Force MiG-29 aircraft advanced avionics systems are being integrated, and open architecture is developed based on the new mission computer and MIL BUS 1553 B data bus
                              .
                              http://www.janes.com/article/25361/f...lish-air-force
                              Всъщност правилата за издаване на такъв сертификат са доста по- гъвкави. Тъй като Полша имат "летяща лаборатория" МиГ29 си ги подписват сами сертификатите. Та... могат и наще да подпишат. Както и да е- по- другата седмица са тука - та ще кажат как са решили проблема..... Апропо до колкото знам им е поискана офертичка.
                              Последно редактирано от Mad Dog; 29-10-13, 16:09. Причина: допълнение
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Mного важна годишнина - 50 години полети с МиГ-21 в България. На 12 ноември се навършват и ще се отбележат... по някакъв начин в Графа.
                                http://pan.bg/view_article-1-19682-N...-s-poleti.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X