Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    3 години към днешна дата са в другия мандат.
    Техническата част по никакъв начин не се влияе от мандата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Това е 'хубавото' на мандатността...
      В някои държави се ползва за осигуряване на прогреса... А тук обикновено носи негативизъм - някой некадърник взема некадърно решение, а след това други да му берат гайлето... Като на всичкото отгоре некадърника започва да твърди, че е взел перфектното решение, ама последващите не са могли да го изпълнят правилно....
      Знаейки про-американските идеи на 'земеделския' министър, май нещата са предрешени към името на темата ....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Това е 'хубавото' на мандатността...
        В някои държави се ползва за осигуряване на прогреса... А тук обикновено носи негативизъм - някой некадърник взема некадърно решение, а след това други да му берат гайлето... Като на всичкото отгоре некадърника започва да твърди, че е взел перфектното решение, ама последващите не са могли да го изпълнят правилно....
        Знаейки про-американските идеи на 'земеделския' министър, май нещата са предрешени към името на темата ....
        Виж това е защото някой мислят за бъдещето, а други живеят в миналото. Айде да не разваляме темата, право на всеки неудачник е да си спомня кога някой друг е мисли вместо него.
        Иначе моите уважения за Радев , но армията яко се е разпищолила след като всеки редови служещ може да излезе по телевизията да коментира политически решения. Явно думичките физическа подготовка , йерархия и дисциплина вече не се ползват

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ....Иначе моите уважения за Радев , но армията яко се е разпищолила след като всеки редови служещ може да излезе по телевизията да коментира политически решения. Явно думичките физическа подготовка , йерархия и дисциплина вече не се ползват
          Ген.Радев не е 'всеки редови служещ', а командир на ВВС... Кой друг освен него би могъл да покаже на политиците къде са им грешките и проблемите във ВВС, освен една задължително аполитическа фигура, на която е поверено командването на ВВС??
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Ген.Радев не е 'всеки редови служещ', а командир на ВВС... Кой друг освен него би могъл да покаже на политиците къде са им грешките и проблемите във ВВС, освен една задължително аполитическа фигура, на която е поверено командването на ВВС??
            Гледах го, изключително ерудиран човек и неговото мнение като летец и човек вътре в системата е много ценно, особено що се касае за срокове техническа част обучение , но да коментира политика с униформа , моля -в армията трябва да има ред
            И другото важно, думата тежи когато се използва на правилното място. Имат си заседания на който се обсъждат тези въпроси, и то с необходимите документи и планове и т.н. А не в телевизията на ангро, така само олеква

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Аз останах с впечатление, че коментара му бе продиктуван от желанието ВВС да остане 'на крило', като се озаптят политиците от прокарването на про и анти идеи, залагайки повече на техническата и летателната способност...
              А за да се достигне до изявления пред медиите, навярно са изчерпани всички други методи... Дългогодишни познати са присъствали на срещи, в които е участвал 'министъра' наскоро, и бяха изключително разочаровани от идеите му за развитие по военни въпроси, показващо съществено непознаване на материята...
              Неподготвен човек на висок пост винаги може да създаде комични 'предложения'...

              Например вчера получавам задача (от чужденец, но по същия начин незапознат със спецификата, за която отговаря) да оферирам 'Замяна на динамическа балансировка на турбина'...
              Та се чудя дали да оферирам 'демонтаж на старата и монтаж на новата динамическа балансировка' Но това са дреболии...
              А когато въпроса е за оцеляване и развитие на такъв важен сектор като отбраната, лаишки изказвания от страна на отговорна политическа фигура, са недопустими...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Гледах го вчера по новините . Според него цялата процедура от придобиване до влизане на бойно дежурство може да стане за 3 години . Аз лично не споделям оптимизма му .
                Що касае пилотите, тръгвайки от нула, на втората година в училището вече летят (ако не ме лъже паметта какво ми е споменавал баща ми). От нула. Все ми се струва че вече обучен пилот за друга машина (доколкото изобщо ги имаме), за 3 години би могъл да се преквалифицира поне до някакво прилично ниво за ер полисинг. То по-големия му проблем би била битката с "автоматиката", придобита от стария самолет.

                Как стоят нещата с инженерния състав обаче въобще нямам идея.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  би могъл да се преквалифицира поне до някакво прилично ниво за ер полисинг.
                  Малей...

                  Как ли би изкоментирал подобна формулировка баща ти?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    На какво ниво ще са пилотите зависи от нальота. Сигурно затова Спарки го е писал така.
                    Ако имаме по 150-200 часа годишно на пилот е едно, ако са по 40 , друго.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...Как стоят нещата с инженерния състав обаче въобще нямам идея.
                      Пак така.
                      Изобщо, нямам идея на кой му дойде на акъл да ползва като фактор за манипулации, именно сроковете за усвояване на техниката. И като се рецитират едни бомбастични години, ми то през нашата авиация са преминали десетки типове машини, ако приемем че всички те са бивали пълноценно овладяни - следва историята на авиацията ни да е векове...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Малей...

                        Как ли би изкоментирал подобна формулировка баща ти?
                        Аз ти казах коментара на баща ми - на втората година вече са във въздуха. Вярно, с L-ки, ама са горе. От нула. Това естествено не значи подготвен пилот, но пък и в ер полисинга не знам да има пилотаж на хипер ниво. А тук говорим за усвояване на нов самолет от вече обучени пилоти. По времето на баща ми доста колеги са преминавали от 17 на 23 например. Или от 21 на 23. А между тия трите общото е по-малко и от между 29 и F16.

                        И да, с 20 часа на година и 10 години да се "готвиш", все ще си неподготвен - на тренажора ще си хипер добър, а горе може и да се пребиеш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          То по принцип и на практика цялата работа включва в себе си много съставни, ама една от тях е и да е в състояние да свали дадена цел, ако се наложи. Не е достатъчно да умее да излети, да настигне целта и да се приземи...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Държавен фонд набира дарения за нови оръжия

                            Е може и за някой изтребител да съберем. В състояние на война е нормално да даряваме за армията, а както знаем от нашият министър на отбраната, ни е сме във война. Верно от тая новата, хибридна - ама все пак война
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              Как стоят нещата с инженерния състав обаче въобще нямам идея.
                              Нещата трябва да вървят успоредно . Когато пилотите са готови на самостоятелни полети и наземните екипи трябва да са готови да обслужват пълноценно самолета .
                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Пак така.
                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Изобщо, нямам идея на кой му дойде на акъл да ползва като фактор за манипулации, именно сроковете за усвояване на техниката. И като се рецитират едни бомбастични години, ми то през нашата авиация са преминали десетки типове машини, ако приемем че всички те са бивали пълноценно овладяни - следва историята на авиацията ни да е векове...
                              На времето след като се е вземело решение какъв ще е следващия самолет поне две три години преди той да е дошъл тука се изпращаха пилоти и техници за приучаване към новата техника в СССР . В повечето случаи наши пилоти на собствен ход са ги докарвали тука така че от първия ден на родна земя са застъпвали на бойно дежурство с подготвени пилоти и техници . Сега още няколко години ще си подмятат политическото решение кой да е .
                              Последно редактирано от sek.1; 23-05-15, 14:46.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Спираме се на няколко месеца - до година (като година е за шапкарите, дето това им е повече екскурзия на държавни разноски с кьорсофри) и си стискаме ръцете. Пък и далеч не всички самолети са ги докарвали на ход, поскоро това е изключение. А кой е казал, че и сега не е възможно да се прави нещо такова.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X