Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Хахах, ти си професионално изкривен. Самолети за милиони могат да се обезвредят от 3ма келеши и една тесла. Може и тъпа да е. Диверсия по буксите беше възможна след като намериш в кое супло спи поста и го обезвредиш. Jокер- след полети поста винаги спи в самолет летял през деня. Топличко...
    С 2 думи- хора, по време на война в съседна държава, първата ни защита от агресор, беше със свалени до коленете гащи. И щеше да е същото, ако вместо МИГ си имахме Ф. И двете с теслата и...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      *сипва захар в кафето, гледа с любопитство*
      И?

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        На първо четене се срещам за 2СВ - Телемарк примерно.
        Даде пример - дадох ти и аз. Колко завода през 2СВ са сринати така, с колко време подготовка, и колко дни траеща операция? И колко са сринати по класическия начин, с колко време подготовка, и колко време траеща операция?

        А че заводи няма да сриваме е ясно. Нито със самолети, нито със специални части. И двете ни трябват за друго.

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Срещу която заплаха дари е Ф16 или Грипен всъщност е все едно.Реално там и МиГ 21 върши работа.
        Въпроса беше дали ни трябват самолети въобще, а не какви. И дали можем да ги заместим със специални части - еми не можем.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          За каквото ни трябват самолети, ние си имаме. И като възможности, и като бройка. С какво 8-10 самолета в повече ще ни помогнат?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            И ти ли още нямаш паспорт?
            А жена - деца май имаш?
            Какъв разговор водите с палячо, който ви прави на маймуни?

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              И ти ли още нямаш паспорт?
              А жена - деца май имаш?
              Какъв разговор водите с палячо, който ви прави на маймуни?
              За мен ли става въпрос? Имам повече от един паспорт, от към жена и деца- само по едно/а. Това с какво погага/пречи на ПВО и ВВС? Защото веднага мога да ти кажа кое пречи да имаме адекватна ВВС. $$$...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                адекватна ВВС.
                Адекватна на кого и какво?

                ПП: ...впрочем, F16 е правен за 8000 летателни часа живот. Това стига на 4-ма липоти да се насерат от летене през цялата си кариера, и то ако се лети като едно време. За Грипена не намирам данни.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  И ти ли още нямаш паспорт?
                  А жена - деца май имаш?
                  Какъв разговор водите с палячо, който ви прави на маймуни?

                  Да речем,че си чел някога нещо някьде писано от мен.Да имам по 1 или 2 от едното и по няколко от другото,но и помня нещо.Тегли му Гугьл ако искаш.

                  Година 1994,всеобщо вьздушно учение,лети Графа,Равнец,Каменец и още някой за които не ми се рови сега и нямам ясни спомени.Спомените които имам обаче - 21 спортни самолетчета искат разрешение за прелитане от Турция за Чехия,нашите им разрешават ма някой умен не ги вкарва в графика и............ми ги дават като цел на 45 километра Южно то Пловдив.

                  - Цел,60 километра Юг.
                  - Я пак,там няма нищо от нашите,летим по зона тая и тая.
                  - Пак ......2 цели,55 километра Юг.
                  Вадя дебелия маркер с убийствено червено,первам една дебела червена точка и с десен лакет подсещам рьководител полети да си погледне планшета.Ако не се льжа беше подполковник,за името му се сещам,но няма значение.
                  Поглежда ми скапаните нашивки,поглежда ме и мен и се сеща,че ме познава от мальк,с бащата са били сьвипусници.
                  -Я му кажи на ония да си отвори очите.............казвам му.
                  - Очите са ми отворени,старо куче,не ви знам кьде и какво правите,НО............5 цели 40 километра.
                  И като забодох червения маркер и познай брата как беше излязьл с все мрежата за комари през прозореца на дежурни машини,добре,че не беше затворен джама.Айде всички на бургия долу,парвата машина беше горе след 3.5 минути,втората след малко по-малко от 5,една 29ка беше над тях след около 3 минути,а те...............ТЕ горките бяха между Пловдив и Пазарджик.

                  Говоря за пайпери летящи сьс скорост около 150 километра в час,ако беше нещо по-сериозно ммммммм на Турски щяхме да си пишем от преди доста години.

                  Не ги разбирам аз,даже и с паспортите сьм зле ма може и да ни трябва силна авияция която да сьдьржа 5 стари Фки и ракети за 3 пускания на самолет,те едва ли ще устискат да кацнат повече от 1 пьт така или иначе та и тия са им много.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Адекватна на кого и какво?

                    ПП: ...впрочем, F16 е правен за 8000 летателни часа живот. Това стига на 4-ма липоти да се насерат от летене през цялата си кариера, и то ако се лети като едно време. За Грипена не намирам данни.

                    ПРАВИЛНО

                    Като курсанти имаха по 200 часа,като летене грубо около 400 часа на година или 4 зарядки по 4 пьти в седмицата по 2 часа.............. и то на МИГ17,години 68ма и следващите 15 години


                    Може и да греша,но това ми диктува бащата от дивана.Спарки имаш лично,че ме гложди любопитството.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ПРАВИЛНО

                      Като курсанти имаха по 200 часа,като летене грубо около 400 часа на година или 4 зарядки по 4 пьти в седмицата по 2 часа.............. и то на МИГ17,години 68ма и следващите 15 години


                      Може и да греша,но това ми диктува бащата от дивана.Спарки имаш лично,че ме гложди любопитството.
                      Същите години, същия самолет, баща ми. Думите му са "колко съм поискал, толкова съм летял". И това към днешна дата си е щър късмет, от където и да го погледнеш. Сигурно се познават.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Бе да не са се били само,че едно време шефа като разбра кой е и как не ме наби за да си го вьрне............виж си личното,а аз ше си сипя още една ракия.

                        Разконспириран си,пак си виж личните.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 21-10-12, 02:08.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Ууу ... Тука гледам вече се пише нова теория на авиацията ...
                          Някои мисли даже са свежи - още от края на ХІХ век. Някои изобщо от ХХІІ ...
                          Ставаше дума за това, че пенсиите на родителите ви ще идат на бунището. Не да разказвате спомени, или да си вярвате на графоманията.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Е толкова можем Стефане

                            Дай да видим тогава какво е Ф16 БЛОК 15 - като са такьв мултитул акво могат да носят,какьв радар имат,какво виждат и по какво с какво стрелят.И като струват 600 милиона за 12 бройки как се вижда 475 милиона за тренировки и подрьжка?Това не са ли самолети които уж трябва да са многоцелеви ма май нещо половината им цели не ги ловят?Не са ли самолети произведени около 1990 или преди около 20+ години?Това долу голяма партенка ли е или?

                            Пенсиите не ги знам кьде ще отидат,не сьм му ги смятал от доста дьлго време да си призная честно.Да се набьлбуцаш с нещо което има скапан наземен радар и ракети с близьк обсег Маверик вместо да си вземеш нещо ново и модерно не ми се вижда много мислено в 21 век.Купуването на 25 годишни самолети обаче ни врьща точно в 20ти не само по мислене,а и по техника.


                            Gripen. Agence France Presse quotes Jerry Lindbergh, a Swedish government official in charge of defense exports, who says that Sweden could provide 24 new “fully NATO interoperable Gripen C/D fighters, including training, support, logistics and 100 percent offset for the amount of one billion euros ($1.3 billion),” paid off over 15 years with low interest rates.In essence, they’re offering newer and better fighters for the same price as very-used F-16s.



                            Нищо де,дай ти твоята теория,според теб кое е правилно и кое не?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Е толкова можем Стефане

                              Дай да видим тогава какво е Ф16 БЛОК 15 - като са такьв мултитул акво могат да носят,какьв радар имат,какво виждат и по какво с какво стрелят.И като струват 600 милиона за 12 бройки как се вижда 475 милиона за тренировки и подрьжка?Това не са ли самолети които уж трябва да са многоцелеви ма май нещо половината им цели не ги ловят?Не са ли самолети произведени около 1990 или преди около 20+ години?Това долу голяма партенка ли е или?

                              Пенсиите не ги знам кьде ще отидат,не сьм му ги смятал от доста дьлго време да си призная честно.Да се набьлбуцаш с нещо което има скапан наземен радар и ракети с близьк обсег Маверик вместо да си вземеш нещо ново и модерно не ми се вижда много мислено в 21 век.Купуването на 25 годишни самолети обаче ни врьща точно в 20ти не само по мислене,а и по техника.


                              Gripen. Agence France Presse quotes Jerry Lindbergh, a Swedish government official in charge of defense exports, who says that Sweden could provide 24 new “fully NATO interoperable Gripen C/D fighters, including training, support, logistics and 100 percent offset for the amount of one billion euros ($1.3 billion),” paid off over 15 years with low interest rates.In essence, they’re offering newer and better fighters for the same price as very-used F-16s.



                              Нищо де,дай ти твоята теория,според теб кое е правилно и кое не?

                              Е все пак са MLU - т.е. не са баш Бло15
                              MLU модернизацията ги подмладява до към Блок 30... Т.е. на лелката са и направили фейс лифтинг и силиконови сиси....
                              http://www.f-16.net/f-16_versions_article2.html

                              Извън това - модернизационни програми за Ф 16 дал бог...
                              Интересна дискусия се завърза, проблема е че голяма част от участниците в дискусията разсъждават от гледна точка все едно Р. България ще развива някаква въздушна мощ.... Ами няма- поне в обозримо бъдеще. Когато се мисли по този въпрос просто е добре да се разбере, че и при тази сделка никой не ти гледа перспективите, а чисто и просто се кара на принципа "кърпим дупки всякакви". До следващата пролет обикновено.
                              Да - Грипена е много по- самолет от дъртите прахосмукачки , но означава договор за 15 години напред (и едни 2 милиарда лв. за плащане) и тъй като идват избори естествено "горещият картоф" ще бъде прехвърлен за след тях (а както показва практиката тоя картоф се прехвърля така вече трето правителство). Разберете - на никой от господа управляващите не му пука особено за това дали ще имаме "някаква" или истинска авиация - просто гледат да сложат отметката в графа "Оправено"- да се среже поредната лента и да се изгърмят няколко бутилки шампанско и "Хаирлия да е".
                              Това е положението- и в този аспект мнението на пилотите се взема предвид, точно толкова колкото и мнението на шофьорите в нашата фирма , като се купуват пикапи- от малко, до хич.
                              А до колко ВВС изобщо мисли как ще си изпълнява реални бойни задачи е именно и причината да ги "храня" толкова обилно. Искате ли примери? Веднага....
                              Навремето бяха предложени (подарък) и отказани четири броя Ц 130 - взеха ги мамлигарите - разкостиха два за части и на другите два си летят. Вкл. и до Афганистан- два полета седмично. Нашите военно транспортни самолети Спартан, може да са военни , ама какво могат да транспортират и на какви дистанции май само те си знаят. Горе долу знам, че за превозването само на една смяна на контингента ни им трябват общо 6 или 7 полета в посока.
                              Закупени бяха учебни машини Пилатус- много симпатични витлови и т.н. БЕЗ въоръжение на практика. Чудесно- а защо например не са закупиха ЕMB 314 Супер Тукан, които освен учебни се явяват и самолети за близка авиационна поддръжка (CAS)? Знам със сигурност, че бразилците са предложили.....
                              Също така бяха предложени (отново подарък) хеликоптери UH -60 Блек хоук и АH- 64 Апач. Отново бяха отказани - отидоха за Иракската армия. Също така спокойно можеше да се модернизират наличните 17 ки и 24 ки....а не да се продадат на безценица и след ремонт да летят във ВВС на разни африкански страни. Вместо това се закупиха летящите микробуси Кугър, които и за децата в детската градина им е ясно, че в бойна зона трудно някой ще ги пусне да хвъркат- ако ще попитате защо - ами някак горивните им резервоари са отдолу - един бронебойно запалителен и са чао.
                              По нагоре писах- хубаво е да имаме силно ВВС - ама някак е хубаво и да имаме някакви сухопътни войски. Забележете- там нищо кой знае какво ново не е купувано от 1989 .... И всички планове за модернизация всяка година отиват "за после". Разликата е че другата година успешно ще отрапортуваме на НАТО за готовност на първата ББГ (батальонна бойна група) да изпълнява мисии за нуждите на алианса- т.е. може да бъде хвърлена "в боя" от движение - с техника и оборудване на по 40 -50 години (БМП 1 и БМП 23) БЕЗ модернизация. БЕЗ работеща система за комуникация командване и контрол. БЕЗ комплектуване на личния състав със съвременно стрелково оръжие и дори нощни прибори (които си ги правим у нас в Панагюрище) и т.н. и т.н. Дори не искам да зачеквам темата за абсолютната липса дори на проект за модернизирането на танковия парк. За артилерийския тоже нищо не се чува- проектите за придобиването на "поне" две батареи 155mm/L52 също нещо отидоха в графа "пари нема".
                              На фона на всичките тези нямания как точно седи идеята за придобиване на ултра модерни изтребители ? Които отново ще "загробят" абсолютно всички средства за "придобиване на нови материални активи" за следващите 10-15 години (както стана със Спартаните и Кугарите) ? Освен ако не предполагаме едно от двете- или рязко увеличаване на БВП, или рязко увеличаване на парите за отбрана- според мен и двете неща към настоящият момент са в сферата на розовите сънища.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Ууу ... Тука гледам вече се пише нова теория на авиацията ...
                                Някои мисли даже са свежи - още от края на ХІХ век. Някои изобщо от ХХІІ ...
                                Ставаше дума за това, че пенсиите на родителите ви ще идат на бунището. Не да разказвате спомени, или да си вярвате на графоманията.
                                Пенсиите на родителите ни СА на бунището много отдавна.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X