Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лети ли самолет без крило?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лети ли самолет без крило?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Най голямата питанка е обаче дали елиминират компютърното управление на Ф-15,
    Няма друг начин. Ако не го елиминират компът няма да им спусне колесника при 540 км/ч. Ще ги сметне за луди

    Коментар


    • #32
      От: Лети ли самолет без крило?

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Значи, ако приемем категорично, че видеото е фалшиво и няма нищо общо с този случай...
      Считай че няма начин 1983та да са се мотали с камерки по израелските военни летища, а и да са се мотали - нямаше да са с такова качество кадрите. Кадрите от кокпикта са си драматизация, останалото 99% също.


      За кацането - Ту-134А №65011 е оцелял при оптимистично кацане с над 400км/ч, с пътници, защо изтребител да не оцелее при малко по-висока скорост...
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Лети ли самолет без крило?

        На Ту-134 компютърът му се намира в отделна кабинка отдолу между краката на двамата пилоти и разрешава повече неща.
        На този Игъл, след като му няма доста от карантията отдясно, му се налага да лети със силно изместена надлъжна ос спрямо оста на полосата за кацане и затова си мисля, че е било много опасно да я опре с тази скорост.

        Коментар


        • #34
          От: Лети ли самолет без крило?

          Eднакви ситуации няма ,но мисля ,че всеки изтребител от поколението на Ф-15 с два вертикални стабилизатора може да се справи със такава ситуация и предшественика му Ф-14 ,тия изтребители си играят с гравитацията мисля си ,че с тия мощни двигатели Су-35,37,Ф-18,МИГ -29 биха се справили с това ,да не говориме за Ф-35 и 22!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Лети ли самолет без крило?

            Не съм експерт, но мисля, че теоретически е възможно. До преди години се е смятало, че самолет останал без хидравлика е летящ ковчег, но в последствие са разработени стандартни аварийни процедури за приземяване само с помощта на контрола върху тягата, само защото двама пилоти не са знаели, че не е възможно и им се е живеело достатъчно силно за до го направят... Знае ли човек..?!

            Коментар


            • #36
              От: Лети ли самолет без крило?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Значи, ако приемем категорично, че видеото е фалшиво и няма нищо общо с този случай, по обяснението в списанието може да се разсъждава. ...
              За видеото можем да приемем категорично, че НЕ показва F-15 с наистина откъснато крило, но има много общо с тази история, защото не е обикновено менте, а опит да се пресъздаде случая като илюстрация на интервюто с израелския пилот Zivi Nedivi в предаване на History Channel.

              Истинската случка не е имало кой да я снима във въздуха, че и с камери на борда.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Лети ли самолет без крило?

                За това става дума!Снимките са истински,както и ситуациата!Пилота разказва точно как се е случило,както ,че след инцидента е изпаднал в неконтролируем свредел до запуск и коригиране на тягите,след такъв инцидент,поне единия/възможно е и двата/ двигатела да изгаснат,самолета изпада в свредел заради нарушената аеродинамика и евентуално неработещ двигател!С увеличаване на скоростта на падане се преминавма към процедура за авариен запуск на излезлия от строя двигател,за това помага увеличаващата се скорост на въздушния поток преминаващ през турбината и се дава запуск на горивната камера!Това го дават във филма ,от там нататъка е борба за стабилизиране на полета с помоща на всички пилотски свръх дяволии,а някои ги могат много,та и не е само до добър самолет!Наши авиатори съм гледал, как със сандъци правят чудеса,а камо ли да се качат на нещо качествено!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Лети ли самолет без крило?

                  Така става, но нали виждаш - кадрите извадени извън контекста и вмъкнати в компилация с авиокатастрофи. Още като ги видях и се възмутих В тези кадри даже не са се постарали да вмъкнат и Скайхоук, с какъвто е станала катастрофата, а се премята някакъв Супер Сейбър. Карай, излишно задълбахме в подробности.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лети ли самолет без крило?

                    Виноват,снимките си бяха истински и ме домьрзя да тьрся клипа само на тоя самолет та пляснах целия клип.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лети ли самолет без крило?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Тоя за да го свали без крило май не е преминавал от нещо друго,все пак се иска опит освен топки.

                      И си прав както винаги,с който и да сьм говорил все не му се скача ако нещото още лети.
                      Коментар на пилот по отношение на десанчици: "Мани ги, тия са откачени! Скачат от самолет, на който нищо му няма...."
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лети ли самолет без крило?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Коментар на пилот по отношение на десанчици: "Мани ги, тия са откачени! Скачат от самолет, на който нищо му няма...."
                        Питай моряк какво мисли за подводничарите...
                        е как да и отвориш крановете и да я потопиш. Зорлем! Аз в нас като чуя вода за шурти някъде и се оглеждам за бутушите и ми настръхва козината, камо ли да отворя кран по средата на локвата и да я потопя! Абсурд!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X