Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лети ли самолет без крило?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лети ли самолет без крило?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ... Вьпроса остава - лети ли гадна упорите птица без крило? ...
    Тази изглежда е долетяла.

    ... McDonnell Douglas attributes the saving of this aircraft to the amount of lift generated by the engine intake/body and a "a hell of a good pilot". ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Лети ли самолет без крило?

      "a hell of a good pilot"............. не ми се врьзва ситуацията нещо.Инструктора седи задна седалка и има по-добра видимост какво става еле като изгубиш крило.Той е и дал заповед за катапултиране,НО реално излиза,че самолета е приземен и новобранката или поне седящия на предна седалка.Той е разбрал,че няма крило чак като е приземил машината,а това някак си не ми се покрива с разбирането за ДОБЬР ПИЛОТ.

      Стреснат инструктор и неебателен смелчага за новобранка?И за какво инструктора вьобще издава заповед за катапултиране,защо не тегли рьчките?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Лети ли самолет без крило?

        Летял е защото пилота не е знаел, че не може да лети така.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: Лети ли самолет без крило?

          Брат ми, ти нали помниш Бойко /не президента/ като разправяше "и чак като кацнах, разбрах, че е трябвало да катапултирам..." Та така и тука май. Абе друго си е американската техника, това Миг не го може!
          /хайдеее, бръкнах в кошера, вадя пуканки и чакам!/
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            От: Лети ли самолет без крило?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Летял е защото пилота не е знаел, че не може да лети така.

            Спарка - пилота не ма инструктора ДА,той добре е видял.

            Не бягат ли като не лети вече или щом крило няма дай да си 'одим,така не може?


            Помня брат,и ония другия дето викаше Бе лети още,не скачам аз от него..........и него го помня.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Лети ли самолет без крило?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ... Стреснат инструктор и неебателен смелчага за новобранка? И за какво инструктора вьобще издава заповед за катапултиране,защо не тегли рьчките?
              В същност "новобранката" е бил по-старши по звание от инструктора и не е бил неопитен пилот.

              П.П. Според сайта на израелските ВВС случката е станала на 1 май 1983.

              An F-15 and a Skyhawk collide in the course of a training flight. The Skyhawk pilot bails out, while the F-15 pilot manages to land his plane without its right wing. Release date 01.05.1983

              http://www.iaf.org.il/3893-5425-EN/IAF.aspx

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Брат ми, ти нали помниш Бойко /не президента/ като разправяше "и чак като кацнах, разбрах, че е трябвало да катапултирам..." Та така и тука май. Абе друго си е американската техника, това Миг не го може!
                /хайдеее, бръкнах в кошера, вадя пуканки и чакам!/
                Че га стАна и президент! ?:screwy:
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #23
                  От: Лети ли самолет без крило?

                  Това е така, нашите едно време го правиха тоя фифел с цел набиране на летателни часове - като не лети едно определено време даден пилот и му се налага да се качи в спарката с инструктор.

                  ИНСТРУКТОРА защо не е теглил ми е чудно,а новобранката защо не е слушал е ясно,те лесно не скачат тия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лети ли самолет без крило?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Това е така, нашите едно време го правиха тоя фифел с цел набиране на летателни часове - като не лети едно определено време даден пилот и му се налага да се качи в спарката с инструктор.

                    ИНСТРУКТОРА защо не е теглил ми е чудно,а новобранката защо не е слушал е ясно,те лесно не скачат тия.
                    Или като преминава от един тип самолет на друг.

                    А, доколкото познавам наши военни пилоти, съм останал с впечатление, че не са големи ентусиасти на тема катапултиране и скокове с парашут.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лети ли самолет без крило?

                      Тоя за да го свали без крило май не е преминавал от нещо друго,все пак се иска опит освен топки.

                      И си прав както винаги,с който и да сьм говорил все не му се скача ако нещото още лети.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лети ли самолет без крило?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...

                        И си прав както винаги,с който и да сьм говорил все не му се скача ако нещото още лети.
                        Ето едно класическо при което нямаха избор. Като слушам инструктора - не бих седнал да играя покер с него...


                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лети ли самолет без крило?

                          Виж как се мьчат до последно да рестартират ако да нямаха височина и скорост.21цата май запускаше сама до 2 пьти,това на клипа даже не го разбрах какво е,но висят в него до последно,после единодушно си биха камшика.

                          Мразят да скачат,някои ги е страх от височина
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лети ли самолет без крило?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...това на клипа даже не го разбрах какво е...
                            BAE Hawk T1

                            Коментарите на аварийната система били "T6NL" ( Т-температура на двигателя, 6 - степен, N - обороти на вала (оста ?), L - ниско налягане). Другото е Gear not down - усеща завалийката че е ниско и пропада, пък колесниците са прибрани, и напомня.

                            Това от коментарите под филмчето де, такъв не съм карал
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лети ли самолет без крило?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Искаш ли да обясниш това?
                              Значи, ако приемем категорично, че видеото е фалшиво и няма нищо общо с този случай, по обяснението в списанието може да се разсъждава.
                              Ако наистина е успял да кацне с 540 км/час! то при тази скорост има вероятност да компенсира с кормилата. Аз не съм казвал, че не може да лети без полукрило, казах, че не може да кацне така нормално, защото скоростта на кацане му е двойно по-малка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лети ли самолет без крило?

                                Чудо е наистина ,но може да се компенсира с тягата в двигателите,а за подемна сила отдясно се спуска задния хоризонтален стабилизатор сувеличена мощност на десна турбина и компенсиране с вертикални кормила!Демек супер висш пилотаж и баланс с двигатели ,кормила ,стабилизатори ,елерони и задкрилки на това което е останало!Най голямата питанка е обаче дали елиминират компютърното управление на Ф-15,защото последните без микропроцесорен интелект са Ф-14 Томкет,ако нямаме в предвид неговите супер точни електронни системи за прицел!Подобен клип съм гледал ,но по- истински тоя си е менте от всякъде!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X