Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лети ли самолет без крило?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лети ли самолет без крило?

    Лети ли самолет без крило е вьпроса?

    След втората минута,тоя ми скри шапката.


    http://www.youtube.com/watch?v=NDvL6...feature=g-vrec
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Лети ли самолет без крило?

    Тук май форумните специалисти точно тоя случай го бяха заплюли като грозен империалистически фитил, та казва ли ти някой
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Лети ли самолет без крило?

      И ръчна количка лети.Всичко е въпрос на баланс на силите.

      А колкото до филма не може да кацне с едновременно опиране на основни стойки на едно крило.

      И това което бях писал в предишната съща тема-подемната сила на фюзелажа на МиГ 29 е 1 /3 от общата подемна сила.Което теоретически означава ,че би летял с откъснато крило ,но баланса за да не се завърти ще е доста интересен.
      Последно редактирано от Георги Крумов; 30-08-12, 19:46.

      Коментар


      • #4
        От: Лети ли самолет без крило?

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Лети ли самолет без крило е вьпроса?
        ...
        The IAF (Israeli Air Force) contacted McDonnell Douglas and asked for information about possibility to land an F-15 with one wing. MD replied that this is aerodynamically impossible, as confirmed by computer simulations... Then they received the photo....


        http://www.uss-bennington.org/phz-nowing-f15.html

        http://www.dailymotion.com/video/x8n...ing-on-on_tech
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Лети ли самолет без крило?

          Много грозен фейк. Ама колкото да заблуди враговете наоколо, става.

          Коментар


          • #6
            От: Лети ли самолет без крило?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ...Ама колкото да заблуди враговете наоколо, става.
            Явно са клъвнали. Веднага след инцидента търсенето на самонасочващи реактивни моторни резачки на международния оръжеен пазар драстично спаднало
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Лети ли самолет без крило?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Много грозен фейк. Ама колкото да заблуди враговете наоколо, става.
              Видеото най-вероятно е менте

              Those are screen captures from a History Channel program about that incident, and at the beginnings of the in-flight sequences, there was a "dramatization" disclaimer.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Лети ли самолет без крило?

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                И ръчна количка лети.Всичко е въпрос на баланс на силите.
                ... и начална скорост
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Лети ли самолет без крило?

                  Не знам как да го опиша но -сила дето го бута напред,сила дето го спира отпред/съпротивление на въздуха/,сила дето го дърпа надолу към центъра на земята и сила дето го повдига нагоре.Проста работа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лети ли самолет без крило?

                    В този смисъл: "Таралежът е птица упорита, не го ли ритнеш не полита ..."

                    А по темата - самолет без крило е балистична ракета. Този, за който става дума е без полукрило.

                    Майтапчиите от клипа поне да бяха скрили задкрилката на лявото полукрило, която веднага ще го завърти и да бяха се сетили, че пак там елеронът при това положение щеше да е нагоре докрай. Освен това и хоризонталният стабилизатор на F-15 е диференциален и нямаше да е в такава позиция при такова кацане.
                    В началото на клипа има такъв самолет, кацащ без лявото колело на основния колесник. Това е почти същото и там се вижда това, за което говоря. Пилотът ще изкърти педалите и лоста.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лети ли самолет без крило?

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Не знам как да го опиша но -сила дето го бута напред,сила дето го спира отпред/съпротивление на въздуха/,сила дето го дърпа надолу към центъра на земята и сила дето го повдига нагоре.Проста работа.
                      Ааааа, това не е баланс. За да лети му трябва дисбаланс. Ако има баланс ще седи и няма да помръдне. Може да се каже всичко е съотношение на силите
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лети ли самолет без крило?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        В този смисъл: "Таралежът е птица упорита, не го ли ритнеш не полита ..."


                        Не знам защо се хващаш за клипа. До колкото разбрах единственото достоверно нещо са снимките. Останалото си е "драматизация", и не го крият.

                        Успоредно - ако аз съм купувач на изтребители - точно толкова ще ме брига че един е успял да кацне без крило, колкото би ме бригало че югославската стюардеса Весна Вулович оцеляла при падане от 10160 метра при атентата на полет JAT-367 - ако си пазарувах стюардеси.

                        Няма да тръгна да търся все сръбкини щото издържат повече на падане от високо, както няма да наклоня към този или онзи самолет понеже може да кацне без едно крило.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лети ли самолет без крило?

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Не знам защо се хващаш за клипа. .
                          Не съм аз. BENZBOSS-a се е.
                          Клипът е това, което хваща окото, вече за втори път и при нас се обсъжда. Види се и се чуе някъде нещо, пък ти после обяснявай, че нямаш сестра!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лети ли самолет без крило?

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ... Види се и се чуе някъде нещо, пък ти после обяснявай, че нямаш сестра!
                            Искаш ли да обясниш това?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f15-foto.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5404031

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f15-text.jpg
Прегледи:1
Размер:154.6 КБ
ID:5404030


                            Списание "Flight International" 8 юни 1985 г.
                            Прикачени файлове
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лети ли самолет без крило?

                              Е за мен това е БЕЗ КРИЛО,полукрило може да е ако тоя чеп дето е останал беше малко по-голям.

                              Има една серия в която ясно се показва какьв свредел правят като скьса крило,тоя са го снимали на пистата,опашката му е там та крилото не е отнесено от ЗИЛ.

                              Вьпроса остава - лети ли гадна упорите птица без крило?



                              И инструктора като е с толкова големи топки що не е дрьпнал и да отсвири и курсанта?При МИГа от кой модел не ги мяташе поотделно?Щото имаме случай при който влизат в свредел,инструктора заповядва КАТАПУЛТ,курсанта си бия камшика и от удьра при катапултирането / или от майсторството на инструктора / самолета си литва как си трябва Ако да е без фанар,инструктора се приземява кабрио.

                              Тоз като толкова му се скача що не си е теглил рьчките?Височина като гледам е имал / не че му трябва де / време е имал,не е трябвало да го извежда / пустиня казват било /???
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X