Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоделта с ETZ-251

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоделта с ETZ-251

    Ето тинейджърската ми мечта - летенето е технически подсигурена. Купих тази мотоделта за 1000лв, като конструкцията на количката ми хареса много още от пръв поглед. Сега и пригаждам ремаркето, за да ходя максимално лесно и бързо до места, където може да се лети.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:2
Размер:70.6 КБ
ID:5900249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plamkata.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5900250 Засега проблем е само неумението да го управлявам

  • #2
    От: Мотоделта с ETZ-251

    Супер изглежда на снимката. Качи малко повече снимки ако може,
    Сподели откъде си го купил?
    Аз доколкото знам са доста по скъпи
    Ники

    Коментар


    • #3
      От: Мотоделта с ETZ-251

      Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
      Засега проблем е само неумението да го управлявам
      Колега, вярно че много неща могат да ти счупят главата, ама... що не си седиш у джипката... Иначе изглежда супер, ама...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Мотоделта с ETZ-251

        Ако решиш да я продаваш-обади се
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • #5
          От: Мотоделта с ETZ-251

          Умната и "карай" леко и ниско.
          Мисля, че има изисквания за някаква "пригодност" за летене с мото-делта... Мога да питам, ако те интересува, за да си "законен"...
          Иначе мой бивш колега си бе сглобил моторен самолет от един безмоторен + голфов двигател... Проблема при него беше, че е "видим за радарите" и като бивш военен правеше всичко възможно да не го засичат. Другото бе, че постоянно пребазирваше аероплана, за да не го "хванат"... Абе, луда работа...
          Успех и пусни по-нататък някоя снимка от високо...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: Мотоделта с ETZ-251

            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
            Сега и пригаждам ремаркето, за да ходя максимално лесно и бързо до места, където може да се лети.
            Какви са тези места? Да няма някакви определени за целта? Нали щом е мотоделта можеш да излиташ от всяка поляна. Макар че като гледам малките гуми и слабия мотор ще ти е по-лесно от асфалт.

            Коментар


            • #7
              От: Мотоделта с ETZ-251

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              Ако решиш да я продаваш-обади се
              Благодаря предварително.
              Ей, аз съм преди теб. Това мотоделта за 1000 много съблазнително звучи.
              Ники

              Коментар


              • #8
                От: Мотоделта с ETZ-251

                Купих я от Митака от Костенец. Влиза в клас Индивидуални Въздухоплавателни Средства и няма нито регистрации за нея нито пък трява да си пилот. Лети се до 3000м без населени места зони около летища и забранени зони. Направо свобода в рамките на закона.
                М/у другото имаше и по-евтина оферта с двг робин + един резерва и още една количка резерва.
                Имам два летателни часа и ми е рано да летя сам.
                Откъде да намеря динамометър или кантар с кука да му измеря статичната тяга?

                Коментар


                • #9
                  От: Мотоделта с ETZ-251

                  Мерси за информацията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотоделта с ETZ-251

                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    Имам два летателни часа и ми е рано да летя сам.
                    Откъде да намеря динамометър или кантар с кука да му измеря статичната тяга?
                    За кантар с кука не се сещам, но повдигане на тежест през ролка мисля,че може дя си спретнеш. Вързваш ролката за стълб, тежеста под нея, въжето вертикално нагоре, през ролката, и хоризонтално за рамата.....намаляш товара, докато с пълна газ го вдигнеш от земята....при липса на стълбове "у поле" ми идваш на гости.
                    Колкото до самостоятелните полети, започва с рулиране т.е. движение по земята, ускоряване и спиране, завиване, докато стане автоматично без замисляне......после е "подлитането" - засилваш,отлепяш от земята и отнемаш газта за да кацнеш, после кацаш с газ и пак излиташ, и така.....
                    П.П. Пред мен освен "ряка за гмуране на жиБки" има и полЕ за подФръкане.....освен това в началото е задължително да имаш наблюдатели, ако не за друго, поне да те разплитат от въжетата като се обърнеш.......
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотоделта с ETZ-251

                      Хмм, интересна играчка - не бих се качил в такова нещо, де.

                      Мой близък се занимава активно с производство на такива неща - досега съм имал многократно възможността да опитам, ама нещо...
                      Доколкото си спомням, цените са съвсем други
                      По спомен - двигателите са Субару и Ротакс..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотоделта с ETZ-251

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        За кантар с кука не се сещам, но повдигане на тежест през ролка мисля,че може дя си спретнеш. Вързваш ролката за стълб, тежеста под нея, въжето вертикално нагоре, през ролката, и хоризонтално за рамата.....намаляш товара, докато с пълна газ го вдигнеш от земята....при липса на стълбове "у поле" ми идваш на гости.
                        Колкото до самостоятелните полети, започва с рулиране т.е. движение по земята, ускоряване и спиране, завиване, докато стане автоматично без замисляне......после е "подлитането" - засилваш,отлепяш от земята и отнемаш газта за да кацнеш, после кацаш с газ и пак излиташ, и така.....
                        П.П. Пред мен освен "ряка за гмуране на жиБки" има и полЕ за подФръкане.....освен това в началото е задължително да имаш наблюдатели, ако не за друго, поне да те разплитат от въжетата като се обърнеш.......
                        Да, товар с ролка е най-сигурно Все си мислех, че ще намеря некой електронен до 300-500кг и евтин, та да го ползвам и на лебедка при вдигане на двг и т.н., ама не намирам - или са промишлени за кранове(скъпи) или са съвсем съмнителни пружинни кантарчета до 150 кг. Къде си ти? Търся равнини като за начало Планинският релеф около вилата хич не ми е подходящ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотоделта с ETZ-251

                          Цените са други при двуместните машини, които макар и внос са лицензирани(или поне са били лицензирани). Е, това според мен го взех много изгодно, но какво ще кажеш за другото предложение - двг робин, + още един резерва, + още една мотоколичка резерва, крилото за потягане - 800лв И аз не знаех, че се предлагат на толкова ниски цени едноместни делти и затова не съм и търсил обяви, но бях много приятно изненадан.

                          Извинете, двг на тази за 800 лв е бил валмар. Самата обява е на края на http://forum.aeropress-bg.com/viewtopic.php?f=4&t=147 Мисля, че е продадена. Аз предпочитам ЕТЗ защото има части за него. Даже съм решил да си направя глава с две свещи за този мотор.
                          Последно редактирано от SJ410; 10-09-10, 11:15. Причина: грешка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотоделта с ETZ-251

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            . Къде си ти? Търся равнини като за начало
                            Те тук
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотоделта с ETZ-251

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Яя! Ама то и Доброславци е близо до теб, а ти май имаш и връзки там. Ако му е трудно от поляната с това слабо моторче може и там да го заведеш, нали?
                              Щото после като тръгнат формулите...
                              Това на майтап, ама не е ли много близо до гражданското или поне до някои от кръговете му за заход?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X