Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв плавателен съд има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв плавателен съд има?

    Разходи се до Созополското яхтено пристанище. Там попитай някого, къде се намира базата на детския Яхт-клуб или просто обиколи сам пристанището и ще видиш една къщичка (контейнер), до която има подредени доста Оптимисти, Кадети и Лазери. От другата страна на контейнера има изваден един Картер, който е собственост на шефа на Яхт-клуба. Там почти винаги има човек, защото децата всеки ден имат тренировки. Миналата седмица откриха сезона.

    Не съм 100% сигурен, но мисля, че въпросният Картер се продава, а той ако не друго, поне с ветрила е оборудван като за околосветско плаване. Нищо не ти пречи да попиташ треньора, който между другото е един от най-известните български ветроходци. Той със сигурност знае, дали лодката все още се продава или собственикът й се е отказал. Нарочно не споменавам имена, просто иди от свое име и попитай. Кажи, че си чул отнякъде, да не говорим, че обявата до скоро стоеше в мобиле.бг, но може би е изтекла.

    Знам и за друг Картер във Варна, който също се продаваше, но и за него не съм убеден, дали собственикът не се е отказал.
    There's someone in my head but it's not me...

    Коментар


    • От: Кой какъв плавателен съд има?

      Отиди в Русенския яхтклуб. Има същото Vibo 835. Един германец дойде с него миналата година и го остави да зимува там. Към края на март ще дойде за да продължи към делтата. Лодката е прилична. Вътре ходиш прав.
      Искам да питам някой има ли впечатление от Dehler optima 92 и 98 от осемдесете години?

      Коментар


      • От: Кой какъв плавателен съд има?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:olimpus 2015 1147.jpg
Прегледи:2
Размер:179.7 КБ
ID:5706388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:olimpus 2015 1147.jpg
Прегледи:2
Размер:179.7 КБ
ID:5706388

        Едно такова, мнооого стабилно за море и река, 1.5 К.С. Хонда за срещу теченията, и едно надуваемо... ползва се вече само за буксиране на къмпинг оборудване

        Коментар


        • От: Кой какъв плавателен съд има?

          Първоначално публикуван от axl72 Преглед на мнение
          Искам да питам някой има ли впечатление от Dehler optima 92 и 98 от осемдесете години?
          Dehler са много хубави лодки и на пазара втора ръка са може би с най-добро съотношение цена-качество между всички европейски, серийни лодки. Optima 92 е по-скоро от 70-те години, докато 98 е малко по-нов дизайн - към края на 70-те. И двата модела са по проект на E.G. van de Stadt, както и всички останали модели на марката, произведени преди средата на 90-те години. Всъщност, в началото на 80-те самият Ерикус ван де Щат се пенсионира, но дизайнерското бюро запазва неговото име и до ден днешен. Всички проекти от 80-те години насам, които носят името van de Stadt Design, включително и тези на Dehler са създадени от неговите наследници. Dehler са може би най-известни с моделите си DB1 и DB2, от които произлиза туристическият вариант Dehler 34 (или Optima 106), както и с революционната система CWS (Central Winch System), въведена за пръв път в модела Dehler 36 CWS.

          Въпреки, че корпусите на Dehler са произведени много качествено, все пак е възможно една такава лодка (визирам моделите Optima 92 и 98 ) да има осмоза, имайки предвид възрастта й. До към средата на 80-те години Dehler имат един сравнително неприятен сериен дефект. На доста места по палубата има вградени в самата стъклопластика алуминиеви планки, служещи за закрепване на оборудването (напр. леерни стойки, релинги и др.). С течение на годините, около тези планки прониква морска вода, която направо ги разпрашава. Явно германците са взели предвид този проблем и в по-новите модели тези планки са от неръждавейка.
          There's someone in my head but it's not me...

          Коментар


          • От: Кой какъв плавателен съд има?

            Zeehold знаеш ли корпуса на дехлера монолитен ли е или садвич .

            Коментар


            • От: Кой какъв плавателен съд има?

              За конкретните 2 модела не съм сигурен, но моделите след 80 и някоя година със сигурност са монолитни под водолинията и сандвич (с балса) над водолинията. За стъклопластиката на корпуса са редували кевлар със стъкло и корпусите са безумно здрави и леки. Dehler от 80-те и 90-те години са наистина леки и много бързи лодки. Дори и туристическите им модели вървят като щури и са доволно по-бързи от повечето съвременни круизери. За Optima 92 и 98 не мога да кажа, защото те са от по-старата генерация, а и нямам преки наблюдения върху такава лодка.

              Само за протокола - не се казва Дехлер, а Делер или Деелер (с дълго е)
              There's someone in my head but it's not me...

              Коментар


              • От: Кой какъв плавателен съд има?

                Благодая за информацията а каква е тая ceneral winch system.

                Коментар


                • От: Кой какъв плавателен съд има?

                  Моля ти се, винаги разказвам с удоволствие за лодки, които харесвам

                  Ето това е Central Winch System:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2620.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5706468

                  Съжалявам за лошото качество, но това е единствената снимка, която имам, без хора на нея Това е първият вариант, при който абсолютно всички въжета от подвижния такелаж, стигат до тази централна електрическа лебедка. При по-новото поколение на тази CWS, лебедките са две - една на левия и една на десния борд, като се ползват и за шкотови лебедки на евентуалната генуа. При първия вариант е малко трудно минаването (прескачането) през тази червена греда, затова са измислили подобрения вариант, при който кокпитът е доста по-проходим и удобен. Да не говорим, че при първия вариант, за този, който стои зад щурвала е малко по-трудно да обслужва лебедката, отколкото при по новия.
                  There's someone in my head but it's not me...

                  Коментар


                  • От: Кой какъв плавателен съд има?



                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Кой какъв плавателен съд има?

                      Като сме тръгнали, ето го и флагманския кораб на марката, Dehler 43 CWS:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30994_2e.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5706485

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30994_3e.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5706486
                      There's someone in my head but it's not me...

                      Коментар


                      • От: Кой какъв плавателен съд има?

                        Разбрх за какво става въпрос наистина е много фунгционално не съм го забелязал преди.Dehler43CWS изглежда добре ,но имам желание да обсъдиме и VAN De STADT 34 метал защота на мен това наи ми е мечтата.На 3 март ходихме на Русе гледах един NORMAN 40 недостроен ,но ми е над биоджета а и 12 ми се вижда голяма.Мисля ,че 10-10,50 е нормално и за каране и за подръжка .Но дилемата е лодка от 80 години ,но метал или пламаса, ръжда и електрализа или осмоза.

                        Коментар


                        • От: Кой какъв плавателен съд има?

                          Някой управлявал ли е лодка с въпросният CWS?
                          На мен това ми се струва адски неудобно.

                          Коментар


                          • От: Кой какъв плавателен съд има?

                            Аз съм карал Dehler 36 CWS (точно тази от дъждовната снимка) от Венеция до България. Всъщност е доста удобно, но честно казано - при определени обстоятелства класическата система си е по-удобна. CWS е замислена да бъде мързелива система за германски пенсионери. Лодката отпред има възможност за автоматичен стаксел и наистина можеш да си я караш сам, без да мърдаш въобще по-напред от въпросната лебедка и да опъваш всички въжета само с натискането на едно копче. Dehler 36 CWS е 36 футова лодка с 40m2 грот, който не винаги се вдига лесно на ръка особено от германски пенсионери. Собственикът на лодката, за която говоря си е изключително доволен от тази централна електрическа лебедка, въпреки че нито е германец, нито е пенсионер, но аз честно казано си предпочитам класическия вариант.

                            Колкото до van de Stadt 34, това са много хубави и популярни лодки. Въобще от мен не можеш да чуеш лоша дума, за лодка проектирана от van de Stadt. В много случаи тези лодки са самоделки, а и много са произвеждани по 1, по 2 бройки, в някои корабостроителници. Някои хора си поръчват само корпуса и си довършват лодката сами. Това са все фактори, които са от огромно значение, при оценката на конкретна лодка - дали тя е самоделка, кой и как я е произвел, качеството на интериора, изолацията и т.н. В Созопол има две такива, които са произведени някъде в Украйна и мога да кажа, че и двете са пълна скръб. Едната стои извадена и абсолютно занемарена откакто аз се подвизавам там. Другата лятно време я пускат на вода, наесен я вадят, а междувременно тя си стои здраво вързана на понтона, без да мърда оттам.

                            А за материала, вече споменах, че преди време имаше дискусия по темата. Аз съм луд фен на металните лодки и моята лодка е с алуминиев корпус. Всеки материал си има своите предимства и недостатъци, така че няма еднозначен отговор, кой е най-добрият. Ето я и темата:

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=167150
                            Последно редактирано от Zeehond; 15-03-16, 06:17.
                            There's someone in my head but it's not me...

                            Коментар


                            • От: Кой какъв плавателен съд има?

                              Ето я и моята лодка.
                              Хоман с два мотора от Вартбург.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150607_151752.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5706654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150607_095513.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5706655

                              Коментар


                              • От: Кой какъв плавателен съд има?

                                Септември бях в Созопол за два дни ,но в марината ни съм влизал те маи и не пускат свободно.Това лято може да се уговориме и да разгледам телефона ми е 0888871390 Асен.Каде в BG може да се види van de satadt 34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X