Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Линк на магазин за такива?

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
      Линк на магазин за такива?
      За съжаление нямам проверен. Аз си купих един пластмасов в Германия директно от една марина. Пробвай "Мичиган пропелерс". Там има но не намерих наличности в Европа. Не съм търсил от 3-4 години. Имам 4 налични здрави и не ми е трябвало.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Края на Август съм по немско ще си купя, ориентировъчна цена?

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
          Края на Август съм по немско ще си купя, ориентировъчна цена?
          Беше отдавна, нещо към 150DM. за пропелер 14х4х20 за ОМС.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            По-скоро, "само" да намалява вибрациите. На най-новата изгъзица в бранша тоя тампон дори не е гумен а пластмасов.
            Най-готини са пластмасовите перки. При удар стават на парчета. Никакви щети по колоната и задвижването.
            Вадиш резервния винт, монтираш за 5 мин и гааааз.
            По-добре вървят и са два пъти по-еФтини.
            На тези които съм виждал може да се сменя и само повредения лопус. На моя даже се променя и стъпката, от 17 до 19, което е удобно според натоварването. Ако можеш да избираш препоръчвам композитния.
            I get High by going Down

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              здравейте имам лодчица орион 5 дължина2600 имам питане какъв мотор да сложа електрик или бензинов гледам нещо по евтино спрял съм се на китайка 2.6 ново или ел моля за съвет

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Здравейте имам проблем с един мотор Ветерок. Проблема е в охлаждането изведнъж както си работеше добре спря да охлажда, загрява и не иска да работи. Не съм го разглобявал и незнам какъв може да е проблема. Ако някои се е сблъсквал с това и го е отварял ще съм много благодарен да сподели информация как става. Ето го и мотора старичък е но ми върши добра работа.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-14 15.56.27.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5563765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-14 15.56.12.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5563766

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Зависи какво искаш да правиш с лодката. Бензиновият двигател дава много по-голяма автономност. За елдвигателя ти трябва и акумулатор, който също не е евтин и тежи доста. Изниква и проблема със зареждането, който обикновено се решава с втори акумулатор, когато единият се зарежда се ползва втория. Ако не си приготвил хубава (и скъпа) соларна система за зареждане, трябва да бръмчиш с колата, за да заредиш падналия акумулатор. Така харчиш отново бензин, което донякъде обезсмисля елдвигателя. Естествено това са разсъждения от гледна точка на многодневно пребиваване на нецивилизовано място. Каквото и да вземеш, не забравяй и комплект ЗДРАВИ и УДОБНИ гребла. Успех с покупката.

                  П.П. И по-скоро гледай да успееш да вземеш двигател с максималната разрешена /5к.с./за твоята лодка мощност. Обикновено конете не стигат точно в най-критичните ситуации.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Ел. двигателите ги харесват рибарите, защото са много тихи и безпроблемно се движат на много ниска скорост. Такъв двигател извоще ама никак не те спасява в аварийна ситуация и тотално не става за море.
                    Обикновенно тоя двигател се ползва с акумулатора от колата. Върви задължително в комплект с хубави гребла и кабели за ток. На есен си купуваш нов акумулатор.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Освен ако нямаш много дълъг кабел за да се влючиш в мрежата друга причина за такъв двигател няма.Имам една ямаха 2 коня и една от наи добрите ми покупки ,не че ми трябва но не си я давам.
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Аз мисля да взема нещо таков, малко, за резервен двигател.
                        Ако верно не ти трябва, дай да ти я пазя...
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          А аз се чудя какво да правя едно извънбордово дизелче...
                          27к.с., ама тежи като за 300к.с. Теглото му е около 120кг...
                          Дълъг ботуш...
                          Чудя се за някой риб, ама тя там отива към колесари и т.н...
                          Защото едва ли ще стане на нещо по-компактно (и като добавиш акумулатори и т.н.)...
                          Последно редактирано от slowtraveler; 16-02-14, 16:39.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Я ... ме светни.
                            Че, имам къде да го сложа. Само да има читаво вдигане .... хидравлик или електро.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Tilt-а му е ръчен ...
                              Паленето - електрика (има и алтернатор в маховика).
                              Двигателчето е YANMAR D27A...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Първоначално публикуван от Igrata91 Преглед на мнение
                                Здравейте имам проблем с един мотор Ветерок. Проблема е в охлаждането изведнъж както си работеше добре спря да охлажда, загрява и не иска да работи. Не съм го разглобявал и незнам какъв може да е проблема. Ако някои се е сблъсквал с това и го е отварял ще съм много благодарен да сподели информация как става. Ето го и мотора старичък е но ми върши добра работа.
                                [ATTACH=CONFIG]682559[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]682560[/ATTACH]
                                Цитат от друг форум

                                "Подариха ми мотор Ветерок 8М, за всеобщо учудване взе че запали от втория - третия път , но..........радоста беше кратка Нямаше контролна струя за водата и загряваше много бързо./ все пак Альоша го е сделал след порядъчен запой в неделя сутрин/ Оказа се че проблема е решим, трябва само да имаш подръка ключ No 10 и голяма отверка и дерзай.
                                Оказа се , че за да стигнеш импелера за водата, трябва да разкачиш мотора от ботуша, изкарваш щифта на лоста за скоростите и всичко лъсва. Свалят се болтчетата на капака на импелера/средната част на ботуша/ и самия импелер се държи на шпонка която се бе разместила и той се въртеше свободно около оста!
                                О.............. геройски миг!!! Сглобяваш по обратния ред и пърпориш!"

                                Ипелера е нещо такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scheme.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5564827
                                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X