Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За каква вода е това ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За каква вода е това ?

    Здравейте! Купих си лодка ,но съм много " бос" в тази област. Има ли разлика в лодките за сладка и солена вода ? Дано не ми е много тъп въпроса . Моята е тази :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:6022567

    Старичка е ,но ме грабна.Ще има доста работа по нея.Няма двигател.Винта е вграден в дъното.Какъв двигател може да се слага на такава лодка? Колко К.С. ?
    Надявам се компетентните да ми отговорят !

  • #2
    От: За каква вода е това ?

    На мен ми напомня на една от спасителните лодки в Албена преди мноооого години. тогава му викаха "Волга". Вероятно заради мотора вътре. Имаше едни подобни снимани в Индиана Джоунс и граала ..... Красиво корито.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: За каква вода е това ?

      Това като го гледам си е за заливче в тихи води на топло,а вкуса на водата без значение.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: За каква вода е това ?

        За открити води ( не ,че съм тръгнал ) но големината или вида на дъното е важна? Иначе заливче и тихи води ме устройва ?
        За мотора все още нищо не ми е ясно.
        Намерих един Волво Пента 115 Кс ,но е на лодка с някакъв ботуш отзад.Може ли да стане за моята?

        Коментар


        • #5
          От: За каква вода е това ?

          Да-а-а! При 50см вълна ще трябва да се бута, щото си е почти плоскодънка. Ако съм на мястото на колегата, елиминирам дейдвуда и присаждам транец за извънбордов дв-л.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: За каква вода е това ?

            Това не е ли Вартбург?
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: За каква вода е това ?

              Като гледам лодката колегата е прав за сладководни водие и по точно за езера и язовири

              Коментар


              • #8
                От: За каква вода е това ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5510198

                Абе гладко, и да не е гладка водата, важното е да се държиш. И да имаш колани по седалките. Няма да ви казвам колко вдига.
                Правилното нещо е да се запази оригиналния вид. Лесното е да се сложат извънбордови мотори. Между правилно и лесно, разликата е $$$.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: За каква вода е това ?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Да-а-а! При 50см вълна ще трябва да се бута, щото си е почти плоскодънка. Ако съм на мястото на колегата, елиминирам дейдвуда и присаждам транец за извънбордов дв-л.
                  Нищо не елиминирам,камо ли да променям това :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5510215 "красиво дупе"


                  Въпроса за мотора си остава .

                  Коментар


                  • #10
                    От: За каква вода е това ?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    ...
                    Тая Аква Рива е да я палнеш привечер от Маями и да идеш да си пиеш мохитото в Хавана и по пътя мощно поп-фолк и всичката газзз
                    Последно редактирано от Ясен; 14-08-13, 17:14.

                    Коментар


                    • #11
                      От: За каква вода е това ?

                      Оле майко.......


                      продай я ако мразиш купувача,ако не я изхвърли.

                      Мотор ти трябва със скорости,така на око 115 коня няма да я бутат,това е тежко дърво.Сьстоянието му е за боклука по последната снимка,и за чай не става,а какво остава за солени води.

                      Не съм експерт ма и не се давя лесно,изхвърли я
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 14-08-13, 01:42.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: За каква вода е това ?

                        Лъскавото нещо на предната ми снимка е 740 коня. Това само за идея. Ясно, че няма да вкараш куфар пари /трябва много да те сърби главата от вътре/ и няма да и вкараш 700 коня, но и със 115 няма да стане. Дървото тежи. Еле и като се качите 5-6 човека...
                        Това за да стане лодка ще отидат точно двойно пари на най лошите ти очаквания. Значи представи си кошмар и го умножи по 2.
                        Не исках да те отчайвам, но след като ти го написаха, ето и от мен. Кратко и ясно. Продай я.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: За каква вода е това ?

                          Толкова ли зле изглежда ? Поразсъхната е ,пообелен и е лака,но няма изгнило никъде. Същата лодка се продава от една европейска фирма за реставрация на лодки.По описание от фирмата,лодката тежи 600 кг .Монтиран е електродвигател 15 КВ и вдигала 40 км/ч. Ако това последното е вярно,то защо 5 пъти по-мощен мотор да не е достатъчен? Заради собственото си тегло или...Наистина нищо не разбирам Волво-то няма скорости ли? Ако е така, бихте ли ме насочили какво да търся.За 700 коня няма да има място под капака.
                          Кошмара си го представям ,но лодката ми харесва и ще се помъча върху нея Все пак е дърво.Дядо ми все казваше ,че има три материала : желязо ,камък и дърво... Друго всичко било измислица Не съм много наясно ,но дали има пласмасова лодка на 50 год,като тази производство 1962.
                          Нямам 70 хил.евро за споменатата по- горе.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За каква вода е това ?

                            Колега, за да си отговориш на въпроса какъв двигател ти трябва, направи простата сметка от 1к.с. на 25кг от теглото на лодката, за да излезе на глисиране. При обявените от тебе 600кг на празна лодка + 4 или 6 по 75кг( не споменаваш колко места се води) имаш 600+300 или 450кг / 25 = 36 ~ 42к.с двигател. По нататък ти си преценяваш дали да е от 50 нагоре, но конете си вървят с килограмите на двигателя. Що не провериш колко е според реставраторската фирма необходимата мощност? А 15 кW по принцип са равни грубо на 21 к.с. И погледни темата "Направих си лодката дизелова".
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: За каква вода е това ?

                              Първоначално публикуван от minox Преглед на мнение
                              дали има пласмасова лодка на 50 год,като тази производство 1962.
                              Ами не, но то е главно защото през 1962г не е имало чак много пластмаси.

                              Интересно в какво състояние е самото дърво?

                              Тия двамата морските (NIKSD и BENZBOSS) не ги слушай, те знаят крайния резултат, а той не е важен. Рано или късно всяка вещ се изхвърля, важното е да ти е кеф преди това. Важното е че вече си корабособственик. Стягай коритото, слагай някаква въртележка да го бута напред и скачай в гьола, ама наблегни на средствата за безопасност.

                              Даже особено наблегни на жилетките, защото тия двамата всъщност знаят какво пишат.
                              Последно редактирано от Ясен; 14-08-13, 17:23.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X