Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакърдии и простотии за морски гемии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Ей, нема да ви уври акъла
    Все едно един ви е правил

    Да подминаваш тая калифорния бързо, нагоре гледам се поуспокоява.
    Тая отсечка винаги е интересна. На Пойн Консепшън му викат тукашния Нос Хорн. На река Колумбия на устието- гробището на кораби. В района са още нос Разочарование и нос Унищожение...
    Гледам го върви ама снощи пляскаше 4-5 метра вълна. Щом са извадили чиниите от шкафовете за да не се къртят вратичките, и щом им ръкопляскат по кръчмите, значи е интересно...

    Капитан Венци, измисли някоя мушингия и ела, да се повозим малко.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

      Върви,днес даже става за къпане без да се пребиеш у банята.Следващия фьн......Арена и Мендосино.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

        А дано да е фън. Да не се налага да тътриш някой.Имам въпрос и то съвсем като лаик областта .Кой океан се пресича най -трудно с ветроходна лодка ,като изключим Северния ледовит де.Благодаря за отговора предварително.

        Коментар


        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

          Южния Пасифик ма това много общо.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

            Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
            А дано да е фън. Да не се налага да тътриш някой.Имам въпрос и то съвсем като лаик областта .Кой океан се пресича най -трудно с ветроходна лодка ,като изключим Северния ледовит де.Благодаря за отговора предварително.
            Както каза брат ми, много относително. Южния Пасифик под 40 южна ширина е едно от най-грозните места. Зависи колко си късметлия де. Атлантика сме го минавали по джапанки. Миналата година минах и Пасифика /УСА до Австралия/ пак по джапанки. Ама си е на късмет.
            Стоим в Нова Каледония и се базикаме колко кофти изглеждало времето до Нова Зенландия. И влиза лодка в марината. Новозеландски флаг. И карат като Дайчовото- 2 напред, 1 назад... Дигнахме се от масата на пожар /сервитьорката реши, че няма да си плащаме и вдигна гюрултия.../ и на бегом по моста с кранци в ръцете. Маневрата добре ама все едно ги бяха били с тояги. Буквално насинени от тръшкане. 3 дни след това ние тръгнахме пак. И пристигнахме гладко избръснати след 7000 мили /може и повече да са, не ми се рови сега/.
            Подобна история на Азорите- ние пристигаме напарфюмирани и пералнята бичи. На другия ден дойде една карбонова тупалка. Двама си бяха откровенно за носилки- треснали кит и изкъртили перата на руля /2 са/. После, след няколко дневна борба като прасе с тиква, направили някакво подобие на рул и "бурлаки на Волге" 2 седмици... Нямаше ни един дебел на борда.
            Случвало се е жена ми да ревне като ме види да слизам от лодката на моста. 3 екстра дупки на колана...

            Абе, я кажете, защо на човек му се нарушава ходенето по голяма нужда при интересни ситуации? Или с други думи "обърква ти се с...нето". Винаги ми е било интересно.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

              ми като видиш дебелия ... както са казали хората ..."ти се дръпва лайното"

              Коментар


              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                Моите лаишки разсъждения, че при стресови ситуации забравяш да ходиш "по себе си" .. според мен по няколко причини :
                1. имаш по-важни дела на главата .. (и гъза).
                2. Тялото се готви да изкара максималното от "материяла" - подлага го на рециклаж ...защото възприема, че не е много ясно кога пак ще имаш време или ще успееш да напълниш търбуха.

                Коментар


                • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                  Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                  ...Кой океан се пресича най -трудно с ветроходна лодка ,като изключим Северния ледовит де...
                  Според детските ми спомени от книгите за велики мореплаватели, това е акваторията между „гърмящите 40 и ревящите 50“ градуса южна ширинаа най-кофти било около нос Хорн. Още ли е така?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                    Късно видях че имало и морска тема тук,е да де то морето е също вид оффроад И аз практикувам тая професия от доста годинки,но за съжаление не на лодки,а на търговски гемии.Виждам че тук има доста сведущи по въпроса така че бих искал да попитам как мога да се прехвърля от контейнеровоз на яхта)? В момента съм гл.механик в една немска компания ама съм решил да мина или на яхти или в оффшора.

                    Коментар


                    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      ........................... .......................... ..................... между „гърмящите 40 и ревящите 50“ градуса южна ширинаа най-кофти било около нос Хорн. Още ли е така?
                      Винаги е било и ще бъде така!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                        Първоначално публикуван от jadauin Преглед на мнение
                        Късно видях че имало и морска тема тук,е да де то морето е също вид оффроад И аз практикувам тая професия от доста годинки,но за съжаление не на лодки,а на търговски гемии.Виждам че тук има доста сведущи по въпроса така че бих искал да попитам как мога да се прехвърля от контейнеровоз на яхта)? В момента съм гл.механик в една немска компания ама съм решил да мина или на яхти или в оффшора.
                        Преди година се запознахме с един българин. Главен механик на 150 фута лодка. Преди това е работил по корабите. Сега май работи за някаква агенция за набиране на екипажи. Така си е на намерил настоящата работа. Пратил съм ти лично със Скайпа на "колегата". Врътни му два реда, може да пошушне нещо, което да ти е от полза.

                        успех!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                          да размърдаме малко темата

                          Коментар


                          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                            тея лодки бързи ли са ,за ветроходни де,щото мязат да са бързи.иначе са много убави.

                            Коментар


                            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                              Това е, да си го караш само в Събота. За Неделя ... нещо друго.

                              А относно скорост ... има много още какво да се желае.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                                Била е бърза,сегашните са по-бързи

                                Прав нос,ответна кърма,широки,тесен кил........абсолютно обратно на това горе.Ма това си е класика,красота ви казвам,имам снимки на такова.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X